Dobrý člověk (2009)

Tohle je na zamyšlení... nejdřív to působí hodně neohrabaně a člověk si říká, do čeho se to zase navezl, ale pak to příjde! Nečekaně a na plný pecky, ani se vám nechce věřit, že je to skutečně tak....jednoduché...jasné....přímočaré.....a přeci tak složité a neuvěřitelné. A co byste dělali Vy? Hm...

Je to i můj život (2009)

No sakra..... tak tomu říkám námět! Vůbec jsem netušila, že se něco takového ve světě dějě (natožpak v USA). Tohle člověku rozšíří obzory i do směrů, kam se hodně nerad dívá. Je to sice v poněkud Hollywoodském pojetí a slabší povahy (jako já) probrečí polovinu filmu, ale to musíte vidět!

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Ach můj bože! Tohle je taková nádhera! Avšak typicky dámská záležitost, starý dobrý Hollywood. Nejlepší je scéna s prodavačem u Tiffanyho. :-)

Absurdistán (2006)

Tohle prostě žeru... kdo neviděl, jako by nežil. Ale musím uznat, že to není pro každého. Kdo nedokáže přijmout komediální Sci-Fi poněkud drsnějšího rázu s obžalobou američanů, tomu tohle neradím :-)

Lidé z předměstí (1989)

Každý touží vzít si týden volna a jen tak se poflakovat po domě, ale kdo na to skutečně má? A když k tomu pak dojde, tak člověk zjistí, že jeho sousedé jsou ale vážně prazvláštní... :-) Scéna se sardinkami je výborná od začátku do konce. A rozuzlení taky nemá chybu! Na to, že se jedná o rodinný komediální horor je to fakt pecka.

Náš domov (2010)

Skutečně stojí za shlédnutí. Jedná se o zajímavý pohled na tzv. "paralelní svět", který následuje po každé smrti. Nebo by si to alespoň autor přál. Je tam sice mnoho nezodpovězených otázek, ačkoli během několika let pobytu v Našem domově, nám jistě budou osvětleny. A možná, že 16 zmíněných knih, které byly sepsány Chico Xavierem (které popisují život jeho duchovního učitele...) nám vše podstatné ozřejmí. Na první pohled, se zdá, že je to sektářské dílo, které nemá žádnou hlubší myšlenku (viz. např. Celestinské proroctví), ale tento film je posunut mnohem dál a bylo by skutečně hezké, kdyby to tak opravdu fungovalo, ale... já jsem (bohužel) bezvěrec, který jen tak na něco neskočí. Každopádně, na zamyšlení to je a nejedná se o plytkou snůšku halucinací. A celé je to okořeněno zdrojem informací - duchovním učitelem, že? :-)

Želary (2003)

Jde o krásný český příběh. Velmi bravurně doplněný atmosférou celého filmu. Hlavní hrdinou jsou špičkoví. Předlohou není ovšem kniha Želary nýbrž Jozova Hanule. Z Želar je tam jen pár postav, které ovšem stojí za to.

Čas přání (2005) (TV film)

Velmi dobře vylíčený příběh o turecké menšině v Německu a pohnutkách přistěhovalců. Hlavní postava je žena, které není souzeno žít život, který si přála. Zajímavý vývoj nastává po tom, co se i Melike, v podstatě proti své vůli, dostane do Německa a začíná žít samostatný život, který jí okouzlí. Avšak v turecké komunitě se zprávy šíří rychle a osud si na ní počká. Jde o velmi zdařilé televizní dílko, které stojí zato shlédnout.

Maléry pana Šikuly (1999)

Chytlavá záležitost, nikoli kvůli hereckým výkonům ani kvůli propracovaným detailům, jde pouze o nápad a jeho perfektní konverzační zpracování! Zkrátka to nemá chybu i když se nejedná o dokonalé dílo.

Životy těch druhých (2006)

Velmi dobrá, napínavá a věrná ukázka toho, jak to skutečně bylo pár let před strhnutím železné opony... Kéž by takových filmů bylo víc.