Diane Arbus: Příběh jedné obsese (2006)

Čekala jsem trochu více tematiky fotografování, ale vizuální stránka filmu mi vše nahradila. Zajímavá imaginace jedné vášně, ke které možná mohlo dojít...

Navždy svoji (2013) (seriál)

Ošklivý pokus o zvýšení sledovanosti programu ČT2?! Pochybuji, že tento průjem z dílny ČT měl zmapovanou cílovou skupinu diváků. Odpornější páry jsem dlouho neviděla a chápu, že to někoho může motivovat k dalšímu sledování bizarních osudů svých soukmenovců, ale proč sakra na veřejnoprávní televizi?! PROČ?!

Papoušek Paulie (1998)

Zde proběhlo mé první seznámení s mangem a touha ho ochutnat tak, jako Paulie! Navíc je papoušek tak inteligentní a bystrý, že mu nejde odolat! :-)

Imigranti (2009)

Námět je zajímavý, zpracování je nadprůměrné, ale ve snímku se nic neřeší. Jde o zmapování situace s přistěhovalci z různých kultur v USA. Hm. A co s tím? Vidíme, že všichni jsou lidi a Amíci ti nejhorší, ale co má bejt?! Čiší z toho bezradnost a odevzdanost. Nic převratného.

Vedlejší účinky (2013)

Výše popsaný obsah se vůbec neslučuje s dějem... je to slátanina, která nedává smysl a přitom myšlenka o vedlejších účincích léků - potažmo problém prezentace psychiatrických léčeben v médiích by byla tak slibná... Jen prostě další Drama/Thriller blbina.

Poznáš, až to přijde? (2010)

Skutečně nepoznám až to přijde... je možné se i v romantické komedii ztrácet? A kde bylo to drama? Konverzace převážně nedávali smysl (žeby to kýžené drama?). V zásadě jsem pochopila o co šlo, ale chování postav mi teda unikalo. Proč byla furt s tim pitomcem?! Nechápu to celé...

Ceny Anděl 2012 (2013) (pořad) odpad!

Tohle je stále větší a větší hrůza, která tahá za uši úplně všechny generace... Bohužel celým večerem doprovázel Mareš, který je stále stejně zahleděn sám do sebe. Jeviště i hlediště byla jedna velká katastrofa. Je mi líto, že největší české celebrity hudební scény (ať už je uznávám či, to je prostě fakt) musely celý večer sedět na skládacích plastových židlých. Jedním slovem Zoufalé.

Mocný vládce Oz (2013)

Velmi pěkná podívaná ve 3D podání, pro děti je to trochu horor, ale bavily se, i když nerozuměly, protože nebyl dabing. 3D efekty provází celý film a jedná se o svérázné pojetí problematiky neboť zápletka je vskutku nečekaná (až na pár podezřelých reakcí hlavních hrdinů) a nakonec triumfální porážka zla. Pěkná ponaučení jak pro kluky, tak pro holky. Každý si tam něco najde. Nechybí ani vtipné hlášky nebo mimika, které opravdu rozesmějí nahlas, je tam i napětí a procházka temným lesem je taky zábavná. Ale bez třetího rozměru by to nebyla taková show.

Prokletý ostrov (2010)

Nejlepší hláška: Co je ta věž támhle? (muž ukazuje na skalní útesy nad mořem) To je maják, pane. --- Mimochodem, je velké překvápko, že v majáku jsou prostě schody až nahoru. Ale takhle krásný schody, to musíte vidět. --- Začátek vypadal slibně a zdálo se, že to bude mít i myšlenku. Bohužel jde o pointu stokrát zfilmovanou. Spíš bych to celé definovala jako anekdota. Což je na drama/thrilerr trochu málo.