Katka (2009)

Od Heleny Třeštíkové jsem viděla celkem hodně dokumentů. Rozhodně nemohu říci, že by Katka byla nejlepší, ale určitě to je hodně kvalitní, zajímavý a působivý film, což jsou ostatně všechny od Třeštíkové. Ke Katce nemám, co bych vytkla, 5 hvězdiček nedám proto, že vím, že Třeštíková má i nějaké lepší dokumenty (např. některé díly Manželských etud), které si plné hodnocení zaslouží. Každopádně v kině byla jedna věc, která mě opravdu šokovala... Nebyla to Katka, která mi přišla ubohá. Mnohem ubožejší mi přišli dospělí lidé, kteří se v sále ZLOMYSLNĚ Katce smáli... a nebyl to jen obyčejný smích, nýbrž smích plný opovržení a nenávisti. Bylo mi z těch lidí zle. Mnohem více než z feťáků.

New Yorku, miluji Tě! (2008)

První hvězdička je za New York, který miluju, a druhá hvězda je za poslední příběh důchoců. Dál jsem ve filmu nenašla nic, za co bych snad mohla dát alespoň tu třetí hvězdu... Nudné a o ničem. Bez pointy. Alespoň, že se to odehrávalo v tom N.Y., jinak bych z kina odešla.

O.C. (2003) (seriál)

Asi mám celkem povinnost tenhle seriál komentovat, vzhledem k tomu, že jsem o něm několik let tvořila nejnavštěvovanější webový stránky :-). Samozřejmě, že nepřináší nic moc novýho, každopádně mi byl od začátku sympatický (až na ten úplně první díl, ten mi přišel bez důvodu depresivní, podivný a jako by byl zcela jinej než zbytek seriálu). Moje nejoblíbenější postava byla jednoznačně Seth Cohen, ale to asi všech holek, co? Kdežto Ryan Atwood jakožto hlavní hrdina mi byl chvílema az odporný... Nevím, o co scénáristum šlo, ale tahle postava, která zjevně měla bejt dokonalá, se jim opravdu nepovedla. Dál byl dobrej Sethův táta. Radši ani nekomentuju Marissu Cooper, která se mi hnusí nejen svým vzhledem, ale ta herečka, která jí hrála - Mischa Barton - by si zasloužila kvůli svejm výkonum už nikdy nedostat roli nikde! Samozřejmě neseděly věky postav, jelikož herci byli v mnohých případech třeba o deset let starší, jenže to je (samozřejmě) téměř v každym teenagerovskym seriálu, žejo. Líbilo se mi prostředí, kde se seriál natáčel, ačkoliv to z části určitě bylo zidealizované. Oceňuji celkem dobrý dabing, pravda ale je, že jsem neviděla originál, takže možná bych měla jinej názor. Úspěch seriálu určitě předurčovalo to, že seriál natočila velice známá televizní stanice FOX, která má za sebou úspěchy seriály Ally McBealová, Ženatý se závazky, Beverly Hills atd... Upřímně můžu říct, že první dvě série mi přišly dost dobrý, ale další dvě? Škoda slov. Nikdy jsem nepochopila, proč Marissu nechali umřít, co vím, tak to nebylo tím, že ze seriálu chtěla odejít? Ale co já vim. Mně ta ztráta ani nemrzela, ale bylo by snad lepší, kdyby to tim skončili a nepokračovali dál. Pochválit musím nejen úchvatnou hlavní píseň, ale všechnu hudbu, která byla do seriálu vybrána... Díky O.C. jsem poznala mnoho zajímavých a kvalitních interpretů. Ale jak jsem řekla na začátku, s O.C. jsem žila několik let kvůli tvorbě webu. Čtyři hvězdičky však dát kvůli posledním dvěma sériím rozhodně nemůžu. Závěrem chci říct, že dneska bych se na podobný seriál asi už dívat nezačala, ale tehdy mi bylo nějakejch 15 a řekla bych, že přesně pro tuhle věkovou kategorii je seriál určenej.

Městem chodí Mikuláš (1992) (TV film)

Zajímavý film. Ačkoliv jsem na něj slyšela hodně slušných reakcí a navíc mám Kachyňu velmi ráda, tak jsem ho viděla docela pozdě... Každopádně mi přišel ponurý, melancholický a dost depresivní, ale ne, že by to bylo na škodu.

Jednej správně (1989)

Docela mě překvapuje zdejší hodnocení, já sama čtyři hvězdičky dát nemůžu... Děj amerického filmu Jednej správně, který režíroval Spike Lee, se odehrává na přelomu osmdesátých a devadesátých let v newyorské čtvrti Brooklyn, která je známá především tím, že v ní žijí menšiny, zejména černoši, a rozhodně se nedá nazvat klidnou čtvrtí pro bohaté. Film se věnuje hlavně střetům několika odlišných kulturních menšin v již zmíněné proslulé čtvrti. 120 minut filmu reflektuje jeden celý den – začíná ráno a končí následující ráno. Film je natočen celkem originálním způsobem, kdy například režisér nechává své postavy mluvit a nadávat do kamery, a tím pádem vzniká mozaika různých negativních pohledů na jinou kulturu. Herci scého prostoru dobře využívají a předvádějí zajímavé herecké výkony.Jenže u zajímavých hereckých výkonů to končí. Děj mi přijde celkem nudný, kdybych na film nemusela psát seminárku do školy, tak bych ho asi nedokoukala. Každopádně vzhledem k tomu, že mám ráda New York, tak jsem byla ráda, že se to odehrává právě v Brooklynu - bavilo mě sledovat domy, ulice atd. Dovoluji si sem okopírovat jeden odstavec ze své seminárky na tento film, protože vyjadřuje to, proč jsem filmu dala tři a ne dvě hvězdičky: "Ve filmu je velmi zajímavý motiv především to, že ačkoliv postavy odmítají diskriminaci ze strany bílé většiny (v tomto případě policistů), tak oni sami jsou rasističtí vůči ostatním menšinám. Tedy ačkoliv černoši viní bílé ze smrti svého přítele, tak neváhají, a za chvíli se stejně špatným způsobem zachovají k další skupině lidí, kteří jsou členi jiné menšiny. Není proto od věci ze zamyslet nad tím, zda lidé nemají už od počátku v sobě zafixovanou jistou xenofobii, která se dá pouze zmírnit, nikoliv však zničit. Různým minoritám sice vadí to, že je diskriminace a rasismus proti nim, už se však nezamýšlejí nad tím, že naprosto stejný postoj oni zastávají vůči jiným skupinám. "

Terkel má problém (2004)

Tento animáč mě opravdu zaujal - náhodně jsem pustila v pozdních nočních hodinách ČT1 a nemohla jsem oči spustit z týhle komedie... Hrozně se mi líbily všechny ty postavičky, scénář. Bylo to vtipné a milé zároveň. Každopádně mě naprosto znechutil český dabing a čekala jsem, že tady na čsfd si přečtu negativní komenty právě ohledně dabingu... Každopádně to bylo úplně naopak! Snad každej tu píše, jak ten dabing byl dokonalej, mám pocit, že jste snad museli vidět jinej film. Dala bych i těch pět hvězdiček, ale prostě nemůžu, právě kvůli tomu dabingu!

Protektor (2009)

super! Konečně něco jiného a samozřejmě lepšího(!) než většina českých filmů, které se v poslední době točí. Báječné scény s kolem a hlavně konečně hudba, která byla nejmíň na pět hvězdiček. ALE!... tvůrci jako by se báli toho, aby náhodou něco nebylo moc kýčovité, moc klišé, moc trapné? Snažili se vyvarovat toho všeho, jenže tím pádem v ději chybí to NĚCO - nějaká větší dramatičnost, něco, co diváka naprosto chytne za srdce. (Snad nějaký hlubší motiv, klidně banální? Třeba více prohloubit rozpory/krizi v manželství dvou hlavních hrdinů? Prostě nějaký motiv mohl být zpracován hlouběji s většími emocemi, lepší příběh...) Pokud by tam to NĚCO bylo, tak by to byl naprostý trhák a pět hvězdiček by bylo 100%. Každopádně i tak bylo zpracování báječné a byla jsem nadšená. A mimochodem... strašně ráda bych dala těch pět hvězdiček (film by si to i zasloužil, když bych porovnávala pouze s českou tvorbou), ale ten příběh by musel být alespoň o krapet hlubší (emotivnější), klidně mohl být film ve finále i delší.

Velmi nebezpečné známosti 2 (2000)

Spíše to na mě působilo jako jeden dvojdíl Dawsonova světa, o co víc, že hlavní představitel byl podobný postavě jménem Pacey z Dawson's creek... Špatný ale je, že ten Dawson byl možná někdy i zajímavější... Tady mi byla děsně nesympatická herečka, která ztvárňovala nevlastní sestru (možná to tak ale mělo bejt?). Hlavní "hrdina" vypadal jako trubka (opravdu by ho nějaká chtěla?). Celý mi to přišlo neuvěřitelný... a vlastně o ničem, když o tom teď přemejšlím. To se nedá ani srovnávat s bohatýma dítkama typu Dylan a Brandon z Beverly Hills :) Tihle byli ještě o pár tříd vejš!:-D Film o puberťácích pro puberťáky? Nevím, nevím, pro mě to byl nedělní film pro nudný večer.

Svatba za bílé noci (2008)

MFF KV 2009 Na závěr Varů jsem jako poslední snímek viděla právě White Night Wedding. Snad za to mohlo prostředí Puppu, ale film se mi zalíbil hned od začátku. Konečně něco, při čem jsem se nemusela při večerní/noční projekci přemlouvat, abych neusnula. Hned na úvod mě ohromila ta nádherná příroda, i kdyby byl film o ničem, zřejmě bych si vystačila s pozorováním přírody, domů, zátoky, moře... no prostě nádhera. Příběh byl zajímavý, za nejlepší část považuji závěr, kdy se Jón žení po dlouhé diskuzi ve vodě. Divák se chce smát, jenže zároveň si uvědomuje, že to nejhorší, co se může stát, je, že se vezmou (což pak dokazuje následující scéna). Každopádně film donutí k zamyšlení, scénař rozhdodně není špatný a některé scény opravdu povedené. Jednoduše mě film zaujal svou originalitou a zvláštním příběhem, kdy nevíte, jestli se smát, nebo postavy upřímně litovat.

Tanečník seshora (2002)

MFF KV 2009 Přiznávám se, na tento film ve Varech jsem si sehnala lístky především proto, že jsem byla zvědavá na projev Malkoviche (zejména na ten jeho báječnej hlas, co si budeme povídat :-)), film byl už vedlejší. Jenže projev po pár minutách skončil, světla zhasla a byl tu film. Začátek naprosto chaotickej, zmatenej, rozhodně bych ho změnila a klidně i vystřihla, vůbec by to nevadilo. Děj určitě zajímavej, ale tak trochu jsme mohli předvídat, že ta úžasná hrdinka nebude tak báječná, jak se na první pohled detektivovi zdá. Jen tak mimochodem, ten detektiv byl naprosto sympatickej a super vybranej :-)). Průměrný snímek, pro mě, jelikož se o tuto problematiků vůbec nezajímám, nebyl nikterak zajímavý, rozhodně ale nemohu říci, že by byl špatný. Ale čekala jsem více, jména Malkoviche jakožto režiséra ve mě vzbuzovalo naději na málo známý (předtím jsem o tomto filmu neslyšela), ale dobrý snímek. Dobrý zřejmě ano, určitě i působivý, ale do děje jsem vtažená naplno nebyla a 133 minut mi přišlo příliš.