Napoleon (2023)

Ridley Scott a jeho historický Napoleon, ktorý je skôr sklamanie. Čakal som veľkolepú udalosť, s vynikajúcim príbehom o malom mužovi, ktorý budú zdobiť krásne bitky. Splnilo sa to len v druhom bode a aj tam by som mal výhrady. Bitky sú nasnímané krásne, ale dosť prestrihové a veľmi rýchlo ukončené. Príbeh je ako lepenec. Titulky vám povedia aký je rok a dostanete scénu, bum 3 roky a ďalšia scéna, zrazu nejaká scéna z nejakej časti života. No proste nedrží to vôbec pri sebe. Jedna bitka, zrazu z ničoho nič Napoleon konzul, odrazu kráľ, nejaké dve výhry a nakoniec prehra a vyhnanstvo. Zaujímalo by ma, či v režisérskom zostrihu to drží viac pri sebe. Takto nemôžem inak ako 3*.

V letu (2024)

Vynikajúce obsadenie vo veci, ktorú sme tu už mali tisíc krát. Osobne by mi to nevadilo, keby skoro úplne neabsentovala komédia. Mať vo filme Harta a nedať mu vtipnú rolu je fakt na škodu. Chápem, že troška zmena ale mne sa proste hodí na toho vtipného týpka čo sa stará o zábavu. Team má zbytočne veľa postáv, kde je zopár dosť k ničomu. Na druhú stranu, odsýpa to pomerne rýchlo, nenudilo ma to a pozerá sa nato dobre. Ako písali kolegovia, je to taká tá rutina od netflixu. Škoda.

Kukačky (2023)

Chcel som ísť na 4*, ale ja proste hororu ktorý sa bráni krvavejším scénam nemôžem prilepšovať. Ako thriller / mysteriózny film je to však palec hore. Španieli tieto veci vedia a možno aj preto je škoda, že sa držali dosť pri zemi. Veľmi si o tom nezisťujte, aby ste aspoň do polky filmu boli v nevedomí o čo pôjde. Samozrejme bystrejšiemu divákovi to dôjde dosť a skoro. No a tým potom film dosť stráca. Výmena je fajn nápad, prevedenie je tiež v pohode ale chýba tomu niečo viac. Finále mohlo byť krvavé, aj sa to pýtalo. Na škodu však kamera ide vždy pri zabití mimo. Silnejšie 3*.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Za mňa fajn prekvapenie. Nečakal som vôbec nič, možno skôr nejakú väčšiu romantiku, ale ono je to prekvapivo fajn príbehová a akčná podívaná. Postavy vybraté super, mladý Snow sa mi páčil a Tom na túto úlohu pasuje. Troška som mal problém s dĺžkou, nakoľko sme sa vďaka tomu nevyhli nudnejším pasážam na výplň. Soundtrack je peckový, ten sa mi páčil ohromne. Ku koncu to už odsýpa pomalšie ale prerod hlavného hrdinu sa mi páčil. U mňa teda pekné 4*.

Devils (2023)

Originálna podívaná z Kórei a za mňa skvelý nápad. Teda až na samotný zvrat, ktorý sa mi až tak veľmi nepáčil a na konci som kvôli tomu rozmýšľal či si to tie 4* zaslúži. Pozerá sa nato však dobre, je to napínavé a miestami slušne krvavé. Ako horor teda rozhodne nie, to by museli aj nejaké tie vraždy ukázať. So záverom celkom spokojnosť, nie som však spokojný s tým, ako zrazu začalo fungovať to sérum. Prehodenie dobrého so zlým super, obaja herci to zvládli na výbornú. Za mňa teda 4*.

Hra doopravdy (2024)

Presne to isté ako Family Plan, akurát tu je zabijak žena a nie chlap. No a ešte to má jeden rozdiel, je to absolútne nevtipné. Vždy dám rád šancu týmto akčným komédiám, bohužiaľ tuto absentujú obe zložky, ktoré sú potrebné aby to bolo dobré. Nie je sa na čom zasmiať a dokonca sa to snaží miestami tváriť vážne, čo tomu ale vôbec nejde. A akčná stránka je tak slabá, že nestojí za reč. Finále som pretáčal očami. Herci fajn, najviac potešila krátka scéna s Billom. Kaley som si pamätal z teórie teda viacej sexi. Na poobedie pri varenie fajn film, inak určite radšej Family Plan.

Beyond Skyline (2017)

Prvú hodinu to je ešte celkom slušné béčko, ktoré na vás chŕli jednu akcia za druhou. Emzáci, únos ľudí, vesmírna loď, kde sú všetky hnusné emzácke veci, za mňa spokojnosť. Po hodine však film neponúkne nič a príbeh je stále to isté. Namiesto lode už ale bojujeme v džungli, a nezachráni to ani príchod Ika. Akcia je natočená pekne, vizuál je tiež fajn ale celé je to hrozne ploché a hlavne nezábavné. Ku koncu sa to už veľmi vlečie a ja som čakal na titulky. Čistý priemer, ale zábavnejšie ako jednotka.

Echo (2024) (seriál)

5 epizód, ktoré sú úplne nedostatočné a pri tom absolútne nič nepovedia. Kingpin samozrejme žije, príde odpustiť Echu, tá ho však odmietne a tak sa jej Kingpin vo finále chce pomstiť. Presne o tomto je tento seriál. Extrémne plochý, kde všetky postavy sú totálne zbytočné a ani jediná nosná vec (Maya dcéra-Kingpin otec) nedostane priestor. Tvorcovia miestami ukážu, že krvi sa neboja. Tak prečo keď hlavná hrdinka dostane poriadny úder do tváre, má iba malú ranku na pere. Finále ?! Celé zle, to bolo hádam ako vystrihnuté zo zlého Cčka. Intro ? Spomínal som pri ňom na Walker Texas Ranger, ako fakt nech sa nehnevajú. Za mňa seriál úplne zbytočný, s postavou , ktorá je čisto doplnková a nemôže ťahať hlavnú úlohu. Ja som sa ohromne tešil na DD, ten tu má smiešnych 30 sekúnd v prvej časti.  U mňa slabšie 3*. Verím že BornAgain bude veľká záchrana tohto street level marvelu. PS: Kingpin je skvelá postava a Vincent je v tej úlohe skutočne hrozivý, ALE. Prehral v DD (2x) a odkedy je späť tak dostal na zadok v Hawkeyovi a dokonca sa nám rozplakal aj tuto na konci a ušiel. Za mňa už začína byť k smiechu. Tu treba aby buď skončil na dobro, alebo dostal konečne krvavý priestor ako si zaslúži.

Já, hrdina (2015)

Aj keď to bolo úplne iné ako som čakal, tak na konci prevláda nadšenie. Najväčší problém som mal s hlavným hrdinom, ktorý nie je vôbec akčný. To by mi ani trocha nevadilo, ale to že je k hovnu nie je podané ani vo väčšine času vtipne. S tým padá aj žáner komédie a nezasmial som sa asi ani raz. Sú tam úsmevné scény (je ich málo), ale vyložene vtipné, žeby som sa nasmial to povedať nemôžem. Čo však tento film ťahá hore sú zombie a gore. Tie masky sú perfektné, jedny z top Zombíkov aké som videl. No a to gore, japonci sa predviedli. Hlavne teda v závere, kde máme 96 nábojov a hádam sa na kameru toľko aj vystriela. Hlavy vybuchujú ako sa patrí a konečne hlavná postava aj niečo robí. Ostatné sú tam celkom navyše. Hlavne kvôli finále 4*.

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Temnejší a špinavší mušketieri, no a mne sa to teda páči. Hlavná partička spoločne nedostáva toľko priestoru ale keď ho majú tak chémia super. Rozbehne sa to tiež veľmi rýchlo a prekvapivo hneď si sadnú aj všetky hlavné postavy. Súboje sú fajn, natočené realisticky. Postavy sympatické a aj napriek tomu, že to je v podstate zase ten istý príbeh tak baví. Zrady, akcia, intrigy za mňa super. Výborná aj hudba od Roussela. Za mňa 4*.