Hon (2012)

Film z veľkým F. Silný príbeh a vynikajúci Mikkelsen. Len tej učiteľke a psychológovi by som najradšej dal aspoň zo štyri po papuli. Robiť v terajšej dobe z deckami je fakt o držku...

Polski film (2012)

Kedže v českých filmových reáliach nie som veľmi doma, miestami to pre mňa bola španielska dedina. Napriek tomu že ide o značne experimentálny film, príjemne som sa zabavil a miestami rehotal ako kôň. Dobry pocit z filmu ešte upevnil vynikajúci soundtrack od Midi Lidi: Polski hit. (Lumière)

Prizmatem řecké krize (2012)

Triezvy a vyvážený pohľad na súčasné, krízou postihnuté Grécko. Na krajinu, kde polovica mladých sníva o teplom mieste v štátnej správe. Na krajinu, ktorá je aj napriek zlej ekonomickej situácii ešte stále vysnívaným miestom pre množstvo emigrantov z Afriky aj Ázie. Zaujímaví ľudia, zaujímave rozhovory, silné zabery. (Jeden svet, Lumière)

Zvonky štěstí (2012)

Roman sa hrá na Darinu, Mariena na Karla. Žijú v osade na Spiši a hľadajú to svoje štastie. Roman definoval vo filme štastie tromi slovami: peniaze, láska, deti. Mám rád filmy z rómskeho prostredia, pomáhajú mi pochopiť mentalitu rómskeho etnika. (Jeden svet, Lumiére)

Kuře na švestkách (2011)

Musím sa priznať, že pri pozeraní tohto filmu som asi po polhodine zaspal. A to sa mi nestáva často. Dal som mu však aj druhú šancu, a neľutujem. Očakával som síce voľné pokračovanie kultového Persepolisu, ale ani tento mix snovej romantiky a originálneho láskavého humoru nebol zlý.

Love (2011)

reziser sa nevie rozhodnut ci to ma byt gangsterka alebo romanca. najde sa zopar zaujimavych momentov, ktore vsak uplne zatiena strasne dialogy a mnozstvo nelogickych blbosti.

Rango (2011)

Netradicny animak hlavne pre dospelych.

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)

Jedna veľká provokatívna mystifikácia. Je však tak kvalitne prepracovaná, že si netrúfam ani odhadnúť čo je pravda, čo výmysel, kto je kto a kto spravil čo a nechcem sa púšťať ani do konfrontácie Thiery vs Banksy (napokon to kľudne môže byť aj tá istá osoba). Pri pozeraní som sa príjemne bavil a z kina vychádzal z úsmevom na perách. Street Art Rulez! (Jeden svet, Lumiére)

Černá Venuše (2010)

Nekonečné utrpenie hotentótskej Venuše a jej zástery. Naturalistické scény, ponižovanie ženy a rasistické kidy renomovaných anatómov. Veľmi ťažký film s vynikajúcim výkonom hlavnej postavy. Nemám rád tento typ filmov, cítim sa po nich ako zbitý pes. Nebolo to vyslovene zlé, ale citlivejším ľuďom to určite neodporúčam pozerať.

Časové pásmo bylo změněno