Čistá duše (2001)

Vynikající Russel Crowe, za tohle měl dostat Oscara. Tak alespoň Oscary za nejlepší film, režii, scénář a Jennifer Connelly. Což určitě není málo. K plnému hodnocení mi chybělo opravdu velmi malinko. Možná kdyby trochu více propracovali závěr.

Slzy slunce (2003)

Drsné předvedení války, která ukazuje utrpení nevinných afrických lidí, bohužel i takové věci se doopravdy dějí. Působivé válečné zpracování kazí v závěru filmu směšné podání amerických vojáků, ukazující je jako nějaké supervojáky, kteří rozstřílí stovky nepřátel, zatímco afričtí pronásledovatelé mají obrovskou přesilu se trefí zřídkakdy, byť na prchající Američany pořád pálí z Kalašníkovů.

12 kol (2009)

Najdeme zde jak povedené scény (většinou když vrcholí zběsilá akce při nějakém z těch kol), stejně tak i nezáživné momenty. Film nápadně připomíná Smrtonosnou Past 3, pokud však měli tvůrci v plánu se jí vyrovnat, vzali si moc velké sousto.

Ať vejde ten pravý (2010)

Dá se v dnešní době bez zkušených hereckých hvězd, famózní vizuální stránky, krásných kostýmů a masek, špičkových triků. rozsáhlého propracovaného scénáře a podobných velkých věciček vytvořit film, který dokáže člověku doslova vyrazit dech? Ano! Ať vejde ten pravý je film s jednoduchým příběhem v obyčejném prostředí, který je zároveň krvavý i romantický, strašidelný i uklidňující, odpudivý i přitažlivý, milující i nenávidějící, drsný i laskavý, hrůzný i krásný. Že to nejde dohromady? Naopak, vše to spolu krásně šlape. Do posledního puntíku. Dětem v hlavních rolích za jejich představení tleskám. Pápá Twilight ságo, Underworlde, Van Helsingu a ostatní. Tahle jednoduchá, ale geniální pecka se pro mě stala králem filmů o upírech, nějakého Van Helsinga s úsměvem strčí do kapsy.

Rocky Balboa (2006)

Po zpackaném Rocky V je tohle důstojné zakončení legendárního boxera. Rocky je zpět se vším všudy! Znovu trénuje až do padnutí za doprovodu pozitivní hnací hudby, opět se koná dramatický zápas proti silnému protivníkovi ve kterém má Rocky namále, ale stále se drží na nohou. Zároveň ať my fanoušci chceme nebo ne, od dob největší slávy tohoto legendárního boxera uplynulo již několik desítek let a podepsal se na něm zub času. Takže metody, technika, lidé nebo třeba i jídlo, všechno se to alespoň trochu změnilo. Tato skutečnost je však se starým dobrým Rockym a vším, co k němu patří skvěle skloubena. Rocky Balboa tak odešel nakonec s velkou ctí.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Ta část filmu, ve které se objevil Bruce Willis a Julia Roberts hrála Julii Roberts, tedy sebe sama, mě pobavila, jinak ale zřetelně slabší než jednička. Technicky sice povedené, pro mě ale poněkud nesmyslně překombinovaný splácaný scénář a zmatený děj, což sráží tento film do kolen.

Farmář hledá ženu (2010) (pořad)

Jednu hvězdu dávám za to, že někteří účastníci tohoto pořadu díky němu možná opravdu najdou fajn partnerku, tím pádem by pro celý tenhle cirkus byl užitečný. Ale jestli se tak opravdu stane či nikoliv se nedozvím, protože pokračovat ve sledování do konce rozhodně nehodlám.

Rocky V (1990)

Sérii Rocky mám rád, toto však s ostatními filmy o slavném panu Balboovi kromě pár herců a prostředí nemá dále již nic společného. Tedy žádné Rockyho vzchopení tvrdě trénovat až na hranici svých možností za doprovodu motivační hudby, žádný dramatický zápas. Ono totiž není proti komu zápasit. Místo hrozivého protivníka k boxu, jakým byli Apollo Creed nebo Ivan Drago jsou tu dva pitomci. Nevděčný Tommy Gun a provokatérský černoch, na jehož kecy typu "Dotkni se mě a zažaluju tě" jsem opravdu nebyl zvědavý. Zbytečně natočený film, který poškodil jinak vynikající sérii a zklamal mnoho svých fanoušků.

Demolition Man (1993)

Tak tohle bylo zdařilé. Prezident Schwarzenegger a následně zděšený údiv Sylvestera Stallona na toto spojení, reakce a vyjadřování skupiny policajtů radící se s počítačem jak mají zatknout padoucha, rozhovor se Sandrou Bullock o sexu. Všechny tyto povedené vtipné věci dělají film takový, že se o něm nedá prohlásit "Je to nudná střílečka". Wesley Snipes jako hlavní záporák také předvedl slušný výkon.

Zevlovat a prudit (2009)

Tolik strašných pitomců se jen tak nevidí. Mám pocit, že autoři nevzali do filmu nikoho, kdo má IQ vyšší než 70. Strašná kravina, ale jelikož jsem ji sledoval po práci a ve vedru, kdy jsem potřeboval na chvíli vypnout a odreagovat se u nějaké takové hovadiny, tak jsem se celkem i bavil, protože toto kritérium bylo splněno do puntíku. Pokud máte rádi filmy typu Policejní akademie, Klub sráčů nebo Plnou parou vzad tak by se Vám měl líbit i tento film. Jestli však z žánru komedie dáváte přednost rodinným a romantickým nebo Vás pohoršuje jediné sprosté slovo, tak na shlédnutí raději vůbec nepomýšlejte.