Jsi chytřejší než páťák? (2007) (pořad) odpad!

Odpady dávám málokdy, tady však jinak nemohu. Noc proti vzorným studujícím dětem, ale sledovat, jak se jedenáctiletí šprti navzájem překřikují a všichni hulákají na soutěžícího aby si vybral právě jeho, načež poté, co si někoho z nich vybere tak začnou děti znovu najednou řvát co má zvolit za předmět (a každý křičí opět něco jiného), tak na to jsem opravdu zvědavý nebyl. Jedna z nejhorších soutěží, jaké jsem kdy viděl.

Kauza CIA (2006)

Tajemné, občas skoro až temné, chvílemi napínavé, chvílemi zbytečně moc zdlouhavé a táhlé, trochu smutné, zajímavý Matt Damon a sexy Angelina Jolie, povedená kamera, dobré ozvučení... a to bude asi tak vše co jsem chtěl o filmu říct.

Iron Man 2 (2010)

Skvělá akce, nádherná vizuální stránka a povedené triky, vtipné momenty které výborně film doplňují, znovu sympatický hlavní hrdina, Gwyneth Paltrow to opět velmi sluší a aby bylo ještě dále na co se dívat, tak přibude i Scarlett Johansson. Tomu říkám báječné pokračování.

Iron Man (2008)

Buďto šílené nebo geniální. Možná obojí. No nějaká chybka se sice ve filmu najde, ale skvělý hlavní hrdina vše podává tak, že jsem si těch ojedinělých drobností skoro nevšímal. Rozhodně doporučuji fanouškům X-manů, Spidermana a všem ostatním, kteří mají rádi hrdiny s různými pěknými schopnostmi. Na závěr ještě dodám, že Gwyneth Paltrow to zde VELMI sluší :-)

Bean 1: Úžasná dobrodružství pana Beana (1991) (video kompilace)

Ať se jedná o kino, nemocnici, byt, hotel či cokoliv jiného, pan Bean je králem komiků zcela všude. Nenapodobitelný génius, který je pouze jeden.

Zůstaň hladový (1976)

Příšerná nuda, tento film opravdu nebyl můj šálek čaje. Jelikož se neuvěřitelně zdlouhavě a nezáživně táhnul, chtěl jsem ho vypnout. Jediný důvod proč jsem to neudělal bylo, že jsem si prohlédnul jak začínal s herectvím Arnold.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Po shlédnutí Star Wars - Skrytá hrozba jsem měl malinko obavy, aby se nezačala točit nekvalitní série, která bude jen těžit ze slavného jména. Skrytá hrozba určitě nebyla špatným filmem, rozhodně ale nedosahovala kvalit původní úžasné trilogie. Naštěstí tento film se posunul pouze k lepšímu a mé pochyby se rozplynuly.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Průměrné pokračování, u kterého si pohodlně 2 hodiny odpočinete. Velmi brzy to však zcela vypustíte z hlavy, především kvůli ne zrovna úplně záživnému ději, a absenci nějakých velkolepých momentů, u kterých bych si mohl říci "Tak tohle se jim teda fakt povedlo". S tím scénářem si mohli vyhrát trochu více, takoví herci jako Nicolas Cage nebo Ed Harris se zde mohli slušně předvést.

Záhada Hory mrtvých (2013)

Hodinu a čtvrt to mělo celkem šťávu. Napětí se pomalu ale jistě zvyšovalo, záhady v opuštěném prostředí se stupňovaly a film mě zaujímal čím dál více. Oproti některým kritickým komentářům musím za sebe konstatovat, že jsem zažil už rozhodně nepodařenější průběh filmu, ani postavy mi vůbec nebyly nesympatické jako některým. Ovšem v poslední čtvrthodince. kdy se na scéně objeví zmutované příšerky to přerostlo v tak trochu hovadinu. Je to škoda, kdyby se podařil opak, tedy tvůrci by nám připravili nějaké propracované, více uvěřitelné vrcholné finále, mohl by to být kvalitní mysteriózní thriller.