Muži v černém (1997)

Palec nahoru za triky a hlavní dvojici Jones-Smith. Příjemná vtipná oddechovka, bohužel občas i hluché nezáživné chvilky. Za mě lepší 3 hvězdy.

Sedm (1995)

Král krimi thrillerů. Pánové Pitte, Freemane, Spacey a pane režisére Finchere, to teda byl nářez. Každá jednotlivá složka, ať se jedná o režii, střih, scénář či cokoliv jiného je maximálně na 100% vypiplovaná.

Stalo se (2008)

Pan Shyamalan již dokázal, že napínavé filmy umí natočit mistrovsky. No, bohužel prakticky každý někdy klopýtne. Tentokrát se tak stalo u Stalo se :-) Napětí, někdy dokonce možná až strach se tu sice také objeví, oproti jiným povedenějším kouskům je to však od začátku do konce takové mdlé, slabší, atmosféra méně propracovanější. Škoda.

Ať vejde ten pravý (2008)

Dá se v dnešní době bez zkušených hereckých hvězd, famózní vizuální stránky, krásných kostýmů a masek, špičkových triků. rozsáhlého propracovaného scénáře a podobných velkých věciček vytvořit film, který dokáže člověku doslova vyrazit dech? Ano! Ať vejde ten pravý je film s jednoduchým příběhem v obyčejném prostředí, který je zároveň krvavý i romantický, strašidelný i uklidňující, odpudivý i přitažlivý, milující i nenávidějící, drsný i laskavý, hrůzný i krásný. Že to nejde dohromady? Naopak, vše to spolu krásně šlape. Do posledního puntíku. Dětem v hlavních rolích za jejich představení tleskám. Pápá Twilight ságo, Underworlde, Van Helsingu a ostatní. Tahle jednoduchá, ale geniální pecka se pro mě stala králem filmů o upírech, nějakého Van Helsinga s úsměvem strčí do kapsy.

Kawasakiho růže (2009)

Nejlepší byl ten konec, ten opravdu neměl chybu. "Kdybych ti chtěl říct, že jseš mizera, tak ti to můžu říct třeba padesáti různejma způsobama" A pak ta slova jen jela...

Rudé horko (1988)

Je to sice béčko s ne zrovna extra propracovaným scénářem a průměrnou akcí, u kterého se nedají čekat dech beroucí scény či efekty, fanoušci filmů tohoto typu si však přijdou na své. Obzvlášť hlášky a debaty Arnolda s jeho policejním kolegou někdy nemají chybu a film slušně oživují. Hlavně samotný Schwarzenegger jako policejní soudruh mě slušně pobavil.

Dračí srdce (1996)

Velmi zdařilá fantasy. Jako dítě mě celkem dojala, hlavně drakem, který je obzvlášť mimořádně povedený. Král Eion je naopak hrozný parchant, no nakonec na něj taky dojde. Napínavé okamžiky střídají občas vtipné momenty, které pobaví a ani na konci neztrácí film na povedené originalitě, jenž mě provázela prakticky od začátku.

Oko dravce (2008)

Při automobilové honičce je roztřesená kamera a chvílemi horší střih, v porovnání s celkem jsou to však drobnosti. Pokud se na ně budete příliš soustředit, přijdete o to hlavní. Úžasný zběsilý adrenalinový nářez, kde se úprkem běhá, skáče, leze a střílí. Tedy většinou je to jedna velká suprová jízda.

Tele Tele (2000) (pořad)

Pár scének bylo geniálních a hýkal jsem smíchy. Takhle pochvalně se však mohu vyjádřit opravdu jen o několika. Většinou jsem se tak trochu pousmál, ale byly také okamžiky, kdy jsem si říkal, že takový způsob srandy se jim teda nepovedl a byl trapný.

Ostrov (2005)

Několik překážek, které se hlavní dvojici dostaly do cesty by bylo asi nemožné zdolat, jinak se ale na drtivou většinu věcí koukalo skvěle. Nápad hodně zajímavý, akce propracovaná, vizuální stránka krásná. Žádná uspávací nuda, pořád se něco napínavého děje. Škoda těch pár chyb typu - konečně po strašné námaze a ztrátách se podaří sebrat hlavní ženskou hrdinku, dlouhou cestu jí vezou do komplexu, pak jí konečně usadí v příslušné místnosti a ona náhle vytáhne pistoli. To ji jako měla celou dobu ukrytou a nikdo si toho nevšiml?!