Preacher (2016) (seriál)

Dominic Cooper nesklamal, postavu mu verím a na Kazateľa je rozhodne tou najlepšou voľbou, len sa ešte musel trochu rozohrať. Zato Tulip je sklamanie, ako herecky, tak i tým ako je napísaná. V komikse bola úplne skvelá, tu bohužiaľ nie. V Pilote sa vlastne nič nestalo, ale zoznámenie sa s postavami bolo skvelé a naozaj vo veľkom štýle. Prvá séria Preachera bola síce fajn, ale strašne sa vliekla a nič zaujímavého neukázala, naozaj som z nej nebol príliš nadšený. Jej posledný diel vo mne ale prebudil nádej v to, že by tá druhá mohla byť dobrá. A bola. Zatiaľ čo na tú prvú som pozeral vlastne tak nejako zo záujmu a zvedavosti, tá druhá ma úplne pohltila už od prvej minúty a ja som z nej úplne nadšený. Tretia ešte lepšia a tak môžem len s nadšením očakávať sériu štvrtú.

Štúrovci (1991) (seriál)

Prehliadka ľubozvučných hlasov našich slovenských hercov. Seriál je to parádny a v dnešných časoch by bol asi zakázaný, kedže u nás politici zaviedli zákon o antisemitizme. Zbytočne by som vyzdvihoval hercov, lebo skvelí boli všetci. Len mi trošku vadilo, že niektorí moji obľúbení herci hrali Maďarov. Táto snímka by sa mala prehrávať na školách. Aby nevyrastali z detí takí magori, čo volia liberálov ako Pezinskú skládku Čaputovú. V tomto seriál (inak ono je to 5 dielny film) sa dozvieme, koľko museli naši predkovia obetovať, aby vybojovali našu slobodu a samostatnosť. Je to tiež dôkazom, že Poliaci a Maďari si nás chceli rozdeliť aj pred 2.svetovou vojnou, rovnako ako v dobe Štúrovcov a tak ľudia pochopia aj pravú podstatu toho, prečo Jozef Tiso spolupracoval s Hitlerom. Pretože dnes by sme už ako Slováci neexistovali.

Země dinosaurů (1988)

Snímka pre deti môjho detstva, mám na ňu krásne spomienky. Jeden z mojich najobľúbenejších animákov. Ja som dinosaurov v detstve veľmi žral a toto je pekné a milé až až. Každú postavičku som miloval. Neviem ako by to dnes pôsobilo na dnešné deti, ale i tak by som to odporučil a budú sa baviť aj dospelí. Príbeh je veľmi zaujímavý a dokonca je to napínavé, čo je problémom väčšiny dnešných animákov pre najmenších. Kreslené je to veľmi pekným štýlom. Tie farby sú takpovediac teplé. Škoda že seriál vznikol v čase, kedy som už nebol dieťa a ani som sa naň nepozrel. Možno to niekedy napravím so svojimi deťmi.

Detektivové z Hollywoodu (2003)

Nič proti Harrisonovi Fordovi a Joshovi Harnettovi, ale scenáristická neochvejnosť skutočne prekonala všetky očakávania. Máme tu klasickú policajnú dvojicu, ktorá zrejme nezvláda domáci rozpočet, lebo jeden si privyrába predajom nehnuteľností a druhý cvičením mladých dám. To už aj v Amerike má polícia tak zlé platy? A k tomu všetkému samozrejme vyšetrujú prípad vraždy. Okrem jednej energickej naháňačky ku koncu sa však nejedná o nič prínosného a nedaj bože, potešujúceho. Počas necelých dvoch hodín stopáže je už prvá polhodina setsakramentsky dlhá. Udáva dejový smer, ale akoby mal scenárista problém sa chytiť tej správnej koľaje. A tak je asi prvá polovica príbehu patrná skôr len snaha dať dohromady nejaký zmysel medzi policajnými parťákmi. A nedarí sa a nedarí. No nič. Tentoraz sa to nepodarilo. Holt, ako sa hovorí, nie je každý deň slnečno.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Každý PRAVÝ fanúšik Star Wars sveta musí slintať blahom. Ani ja som síce nedostal ten scenár (vývoj) aký som chcel a očakával, ale to neznamená, že budem hodnotiť ako chuj. Síce nenastal ten plottwist čo som chcel, ale nebudem tu nariekať. Assassin's Creed vojaci (knights of Ren) boli super, ale veľký priestor nemali. Ostala otázka kde sa vzali. Nová postava Zorii Bliss totálna šupa. Normálne naj postava celej snímky. Modlím sa, aby sme ju videli aj v iných Star Wars filmoch alebo seriáloch. Čo sa týka Kyla, nechápem ten postup, ktorý tvorcovia zvolili. Najprv som sa skoro posral, že sa stalo to čo som si želal a potom ku koncu napľuli všetkým do xichtu. To nepochopím proste. Nemôžem viac písať, nechcem spoilerovať. A koniec úplne trápny. Mal to byť vzostup úplne iného Skywalkera. Toho pravého, čo má aj krv samotného Anakina. A nie "adoptovaného". Ten koniec vôbec nepríjmam. Ale je mi to fuk, pretože epizóda X už očividne nebude, kedže všetci tvrdia, že to je ukončenie série o Skywalkeroch. Takže nech je koniec aký chce, už nikdy sa nedočkáme pokračovania a preto ma to nemusí srať. Ešte by som vytkol jednu vec. Kvôli tomu, že umrela Carrie Fisher, museli použiť jej scény s Daisy Ridley a preto mala Rey zase ten blbý účes a biely kostým. A to ma neskutočne mrzí. NESKUTOČNE! Rey vyzerala v Last Jedi sexi a viac dospelejšie v tom tmavšom sivom kostýme a s rozpustenými vlasmi. Každopádne pre mňa je dátum 21.12.2019, kedy sa ukončila séria, ktorá započala v roku 1977 - 12 rokov pred mojím narodením. A želám si jedinú vec. Aby sme sa vždy do konca môjho života dočkali každý jeden rok niečoho zo sveta Star Wars. Či už novej série, alebo seriálov. Či už hraných alebo animovaných, to je jedno. Ešte je totiž veľa postáv, ktoré nemohli povedať posledné slovo.

Panelák (2008) (seriál)

Prvé série som začal pozerávať, v dobe, kedy som ešte mal televíziu a sledoval ju. Bolo to v čase pomalého konca mojich stredoškolských čias. Musím sa priznať, že ma to ako tak bavilo. Bolo tam asi 5 rodín a skoro ako každý začínajúci seriál, to ešte malo nápad a šmrnc. Ale asi od 5 - 6 série sa to začalo neskutočne kaziť. Za prvé tam dali otravného - mentálne retardovaného Imra a asi 10 nových rodín. Nehovoriac, že od tej 10 série tam už bolo asi 150 postáv a 30 rodín a to nie len z toho "nášho" paneláku, ale aj vedľajších postáv zo všelijakých firiem a kamarátov kamarátov mojich kamarátov. Takže niektoré rodiny a postavy sa do jednej časti ani nezmestili a neobjavili sa aj 2 epizódy. Jediná rodina v pozdejších sériách ktorá ma ako tak bavila, bola len rodina Dušičková. Ostatné ma už veľmi otravovali a mnohé postavy som z duše nenávidel.

6 underground: Tajné operace (2019)

Hneď v úvodnej neskutočne dlhej, skoro 20 minútovej a nehorázne efektívnej auto-naháňačke po Florencii nechá Bay bez milosti zabiť všetko, čo mu príde pod ruku - od ľudí, cez pamiatky až po klasickú hudbu. Bay si po rokoch opäť naplno užíva, že mu nič nezväzuje ruky. Rozpočet 150 miliónov dolárov, ani eRkový rating. Kupodivu je vo filme ale aj pár emotívnych momentov, ktoré majú ústredné postavy prehĺbiť a dodať im motiváciu. Či na vás budú aspoň trochu fungovať však záleží najviac na tom, ako dobre / zle budete znášať všetky tie sakramentsky draho vyzerajúce a v neskutočne nádherných a exotických lokáciách sa odohrávajúce nablýskané besnenia všade naokolo. Snímka ponúka dosť footfetishu a vňadných krások, obzvlášť v podobe kurevsky sexi Mélanie Laurent. Aj hlavne dokonalým špeciálnym efektom sa jedná o jeden z najlepších filmov tohoto roka.

Včera narození (1993)

Ani ako komédia, ani ako romantická snímka, ani ako nič. Na všetky žánre tomu niečo chýba. Ani Johnovi Goodmanovi nesedí záporná rola. Melanie Griffith vraj bola nominovaná za najhoršiu herečku, ale nebyť nej, tak dám asi 1 hviezdičku. Snímka skončila a ja som ani nevedel, čo tam také bolo, že to trvalo hodinu a 35 minút. Bez väčšieho deja, vlastne sa len jedna žena od jedného tučného muža dostane k hnusnému chudému úradníčkovi. Padnú 2 pusy a 2 facky. Skončí to zabuchnutím dverí. Žiadny happy-end. Žiadny pekný koniec s novým životom. Žiadny úsmev. V podstate som rád, že som na túto snímku nikdy nenarazil v 90.rokoch, keď som ešte mal doma televíziu a bol závislý na tom, čo nám tá manipulátorská mašina ponúkala.

Mafiáni - Súmrak bossov (2017) (série)

O málinko slabší seriál než jeho predchodca. A to len z dôvodu, že už sa veľmi nevenuje samotným mafiánom, ale celým rodinám, prípadne menším rybám. Navyše neviem čo tu robí Vareha, ktorý nieje mafián, ale len cigánsky podvodník s lykožrútmi. Aj tu ale seriál dokáže navodiť desivú atmosféru a pocit prekvapenia. Niektoré epizódy dokonca dopĺňajú príbehy z "prvej" série, prípadne ich ukončujú. Opäť by som mal výhrady k niektorým postavám, ktoré to všetko komentujú. Miestami mi je viac zle z tých ľudí, než zo samotných mafiánov. To je niečo podobné ako keď Kiska alebo Čaputová komentujú daňové podvody a korupciu iných politikov. Jedno je po týchto seriáloch viac než isté. V dobe, kedy tu boli títo mafiáni sa sem neodvážil prísť robiť bordel alebo nekalý biznis nejaký prisťahovalec z inej krajiny.

Mafiáni (2015) (seriál)

Jeden z najlepších slovenských seriálov. A to aj preto, že scenár nepísal žiadny režisér ale sám život. Zaujímam sa o mafiu na celom svete a nerád by som preháňal, ale po Amerike nebola nikde na svete hrôzostrašnejšia mafia než práve u nás na Slovensku. Odrezaná hlava policajta na streche auta, mafiáni pomletí inými mafiánmi mlynčekom na mäso, nepohodlní ľudia rozpustení zaživa v sudoch s kyselinou, rozstrieľaný cigánsky mafián priamo na posteli v nemocnici, alebo nespočetne veľa ľudí pochovaných v lesoch. A to nie som ani ovplyvnený tým, že pochádzam z Banskej Bystrice, odkiaľ pochádza aj najväčší Boss bossov Mikuláš Černák. Celý tento seriál kazia len zasraní podvodníci, ktorí týchto mafiánov komentujú v dokrútkach. Mám na mysli chazarského žida a protislovenský živel Arpáda Soltésza, alebo hnusného SiSkára Petra Tótha, ktorý v dnešných časoch pomaly ale isto sedí tiež v chládku. Nakoniec ešte dobre, že mu Miroslav Sýkora rozbil hubu.