Ztráta diamantové slzy (2008)

Čakal som od toho viac, hlavne kvôli obsadeniu. (Chris Evans a Bryce Dallas Howard v hlavných úlohách). Treba uznať jedno - tá atmosféra doby je skvelo vyobrazená. Rozhodne 20.te roky 20.storočia na juhu Ameriky boli zaujímavým obdobím. Na vysokej úrovni sú herecké výkony, dobová hudba, kostýmy ako aj vozový park. Horší už je dej, scenár a hlavne minutáž. Chýbala tiež väčšia romantika a hlavne akákoľvek akcia. Bryce Dallas Howard sa však do role veľmi hodila. Skoro počas celého snímku nás sprevádzala čierna jazzová muzika. Túto málo známu snímku síce môžem odporučiť každému fanúšikovi filmov z tejto doby, avšak je to len typická priemerná snímka, ktorá neponúka nič nové ani originálne.

W. (2008)

Tento film natočil oscarový režisér Oliver Stone. Je to ďalší snímok o živote amerického prezidenta a to George W. Busha, ktorého tu hrá Josh Brolin. Tento snímok je určite zaujímavý, pretože predovšetkým vďaka vojne patril Bush k najnenávidenejším prezidentom Ameriky. A kto by nečítal správy o tom, že proti jeho politike bolo na konci funkčného obdobia bezmála 70% ľudí. Portrét G. W. Busha je vyvážený, charizmatický, ironický i idealistický, v čom nemožno prehliadnuť rukopis známeho filmového provokatéra, ktorý už na filmové plátno preniesol aj osudy iných amerických prezidentov. Hoci sa jedná o film o debilnom politikovi, vo výsledku vznikol ukážkový politický snímok. Je to obraz človeka, ktorý vstúpil do politiky, ale toto rozhodnutie vôbec nemal urobiť. Alebo taký portrét človeka, ktorý sa snaží vymaniť z tieňa svojho slávnejšieho otca, hoci si svoje márne snaženie uvedomuje. Film zaujme predovšetkým hereckými výkonmi a to najmä v prípade Josha Brolina v titulnej úlohe.

Ztracený svědek (2008)

Je to čisto priemerná snímka. Nič viac, nič menej. Ian Somerhalder ťahá ako len vie túto snímku vpred. Asi to najlepšie je prepracovaný spôsob štýlu vyšetrovania, niečo na spôsob kriminálok CSI. Na druhej strane nemá film ponúknuť nič nové. O týždeň ani nebudete vedieť, že ste túto snímku videli. Viac ako 50% si tento snímok nezaslúži, na druhej strane ani menej. Koniec koncov na nemecký film to zase až taká katastrofa nebola. Tak ja to zhrniem takto: Klady - Príbeh, zápletka, vyšetrovanie, herecký výkon Iana Somerhaldera, strieľačky, kostýmy. / Zápory - Herecké výkony, lacnosť, Bčko, akcia, zvuk, hudba, minutáž, krajina pôvodu,..

The Astronaut Wives Club (2015) (seriál)

Pri hodnotení tohto seriálu som bol ovplyvnený mnohými faktormi. V prvom rade sexi paničkami, o ktorých práve tento seriál bol. V druhom rade aj ich vizážou a outfitmi, pretože sa seriál odohráva v 60.tych rokoch minulého storočia a má teda atmosférou ešte nádych krásnych 50.tych rokov, kedy dámy nosili rukavičky, sexi vlnité účesy, sukničky a pančušky so stilettami. A tiež, že som si v seriáli našiel svoje obľúbené herečky a teda ich postavy som si zamiloval (Erin Cummings, Dominique McElligott a Joanna Garcia Swisher). Práve Joanna mi neskutočne pripomínala milovanú Amy Adams a tak mi aj tento fakt spríjemnil sledovanie. V neposlednom rade to bol faktor, že to boli manželky astronautov a tak v každej epizóde jeden z nich cestoval do kozmu. A mňa táto téma láka, ale je zaujímavé, že sme sa nedočkali jediného záberu vo vesmíre (to však ani nebola náplň seriálu). Išlo hlavne o ženské postavy (ako iste vieme už z názvu seriálu) a preto sme často prežívali strach manželiek, ktoré sa dívali na svojich mužov v televízií. A preto musím uznať, že aj keď je seriál o krásnych ženách, mužov asi až tak tento seriál nezaujme, lebo až tak veľmi o kozmonautike nieje. Zato ženy si určite prídu na svoje. Ale vidíte, ja som príkladom toho, že sa nájdu aj mužskí fanúšikovia seriálu. Príjemný zážitok pri pozeraní a seriál mi bude chýbať. A hlavne postavy.

Já a moje příšera (2007)

Teda ja som čakal takú hovadinu a bolo to úplne super! Chcel som to vidieť len kvôli obľúbenej Emily Watson a naozaj som sa bál, že to nevydržím, ale veľmi ma to dostalo. Nádherný, dojemný, dobrodružný, humorný, výborne trikovo aj dejovo nakrútený príbeh priateľstva malého Angusa s LochNesskou príšerou. Toto je rodinný film, ako má byť. Dospelí sa rozhodne extra nenudia, deti budú uchvátené, možno sa budú aj báť. Tá príšerka, Crusoe, je úplne čarovná. Digitálne efekty sú prirodzené, nikde som nemal pocit, že by to nejako zle animovali. Príbeh má jasný dej, ale zas na druhú stranu nie je príliš jednoduchý a nie je ako často býva zvykom "sladký". Je to proste prehliadka pre pobavenie, pre rodinu s málinko väčšími deťmi.

Šepot (2007)

Tento film je naozaj dobrý! Keď odmyslím prvú scénu, ktorá mi prišla málinko bez súvislosti k neskoršiemu vývoju, začal dej veľmi prozaicky a zdanlivo klasicky, ale postupne sa začal vyvíjať ďalej v niečo oveľa temnejšieho. Celkový obraz príbehu, rovnako ako exteriéry, podsúvajú pocity napätia, stiesnenosti a odrezania. Aj možno preto som sa niekoľkokrát zľakol. Herecké výkony sú veľmi slušné a neurazia, myslím si, že hlavne pán režisér môže mať budúcnosť. Ale fakt príjemne ma prekvapil. Dokázalo ma to vtiahnuť do deja, párkrát som sa dokonca aj zľakol. Páčili sa mi krásni vlci, ponurá atmosféra filmu a vlastne celý príbeh bol zaujímavý. Jasné, až tak dokonalé to samozrejme nebolo, ale mne sa to fakt páčilo. Záver filmu musím tiež hodnotiť kladne. Ja to teda doporučiť určite môžem.

Závan smrti (2007)

Veľmi zaujímavý námet a veľmi krásna Emily Blunt v hlavnej úlohe. Celé sa to odohráva v jednom zasneženom lese a jedinou "ochranou" je vaše auto. Ale ono to je natočené príšerne. Kľudne vám to odporučím ako snímku vhodnú na Vianočné obdobie, lebo tú atmosféru to má, ale nejak extra vás to neočarí. Filmík, ktorý nijako neuškodí, keď si u neho dáte pivko, dá sa v pohode dopozerať. V dnešnej dobe považujem podobný horor za klenot, v celom filme totiž neuvidíte ani jednu vnútornosť, useknutý úd a ani litre krvi. Len dotieravú a dosť temnú zimu a pekné výkony hercov no a hudbu umocňujúcu ich totálnu beznádejnosť. Koniec bol pre mňa možno zbytočne chaotický a pôsobil dosť komicky. Prvých 30 minút filmu je zahalených pod nepredvídateľnú rúšku, čo to asi bude, ale po lepšej hodinke príde tá strašne nudné a fádna hodinka, u ktorej si hovoríte, kedy už bude koniec. Ďalší zbytočný duchársky film, ktorý robí menšiu hanbu svojim duchovným predchodcom.

Život podle Dana (2007) odpad!

To bolo príšerné. Nepomohla mi ani Emily Blunt, kvôli ktorej som si to pozrel, ale ktorá sa tam len mihla. Horko ťažko som pri filme vydržal cca 40 minút, ale vzdor popisku v tlačenom programe nenašiel nič komického. Zamilovať sa do priateľky brata môže byť zápletkou slušnej komédie i drámy; za tú dobu som nenašiel ani jedinú takú dávku, aby som pri tom vydržal. A keď nevydržím, viac dať nemôžem. Celé to pôsobí tak nejako vykalkulovane, strašne je cítiť ako chcú urobiť ten feelgood film s presahom, až je to proste kŕč. Tá modelovo anglosaská dokonalá rodinka z Rhode Islandu mi miestami až liezla krkom, dialógy rozhodne nevydarené, humor tiež žiadny. Proste nedá sa nájsť žiadne pozitívum. Ale splnil som si cieľ, že musím dopozerať do konca aj ten najhorší film.

Láska podle předlohy (2007)

Od Jane Austenovej som nikdy nič nečítal a filmy na motívy jej kníh nemám rád. Čo sa týka tejto ukecanej romantiky, som tak nejako na rozpakoch, pretože neviem, čo si o filme mám myslieť, ..viem však, že mi ho stačilo vidieť iba raz. Veľmi ťažko sa mi hodnotí tento film. Chvíľami som sa dosť ťažko prehrýzal tou "ženskou" konverzáciou a celkovou klímou filmu, čo ale asi pramení zo skutočnosti, že takmer nepoznám dielo Jane Austen a predovšetkým preto, že som muž. Bez skurpulí sa priznám, že ma film nenadchol vôbec a po dlhej dobe sa mi zdalo, že je hodnotenie filmu na ČSFD na hony vzdialené môjmu vkusu. Musím povedať, že ma film nijako nechytil už od samého začiatku a všetko sa zdalo stále horšie a horšie a napriek tomu, že proti romantickým filmom nič nemám, som sa hodinu nevýslovne nudil.

Den zlomu (2007)

Neuveriteľné, že túto vynikajúcu snímku videlo tak málo ľudí. Už ten obsah láka. V hlavných úlohách skvelí Elijah Wood, Chris Klein a Jon Bernthal. Všetci traja dostali peverávak do vojny v Iraku. Majú už len pár dní na užívanie života, než sa dostanú do vojny. Každý z nich to berie inak. Elijah má strach, Chris vie, že Amerika kolonizuje krajiny a Jon je poverením nadšený. Veľa ľudí to síce nemá rado, ale táto snímka je mixom všetkých žánrov. Romantiky, drámy, komédie.. Každý si nájde to svoje. Záver je smutný a končí depresívne. Mám veľmi rád túto snímku, je natočená veľmi presvedčivo a kvalitne a videl som ju už niekoľko krát. Mám ju uloženú na disku svojho notebooku, aby som sa k nej mohol kedykoľvek vrátiť, ak dostanem na ňu chuť. Rozhodne môžem len odporučiť a kiež by mala aspoň 5000 hodnotení.