Iluzionista (2006)

Podivná rozprávka, ktorá je po formálnej stránke dobre urobená, slušný námet aj hudba v náznakoch ujde. Bohužiaľ však vcelku zaujímavý magický príbeh postráda výraznejšiu atmosféru a napätie. I herci ako Edward Norton a Jessica Biel len hrajú, bez väčšieho zážitku. Zaujímavý námet kazia logické chyby v scenári, vyvrcholenie príbehu stojí tiež za starú belu, slušnú kameru a pekné zábery kazí mizerný strih.

The Outsider (2014)

Že to bude hlúposť som vedel už keď som videl b-čkový poster. Tento film som si však pozrel, kvôli obľúbenému hercovi Jamesovi Caanovi, pretože sa snažím vidieť celú jeho filmografiu. Film si evidentne bral príklad z filmov ako Vojak a Taken, celé to ale pôsobilo veľmi nude a amatérsky. Nesympatický hlavný hrdina, čo má každý deň na raňajky sendvič so steroidmi sa bojí o život hlúpej dcéry, ktorá si vyhodila z kopýtka, jej frajer je v rovnakom veku ako jej rambo otec, na ktorého sa zase nalepí strašná zlatokopka, ktorá je zase vo veku jeho dcéry. Modlím sa za tento film, aby ho už ľudia nehodnotili, pretože aj ja som dal o hviezdičku viac len kvôli jednému obľúbenému hercovi.

Černá Dahlia (2006)

Myslím že už z titulku určite tušíte, o čo sa bude jednať. Film na motívy podľa skutočných udalostí, ktoré sa odohrali v 40.tych rokoch v Amerike. Na tento film som sa dlho tešil ale nemohol som ho nikde zohnať. Výborní herci, kamera, celková nálada filmu. Určite sa tvorcovia veľmi snažili vytvoriť "noir" atmosféru tej doby a v skutku sa to podarilo. Fakt je, že film je nabitý dejom a človek často len trocha tuší, ako to presne bolo. Pochváliť musím obe herečky (Scarlett Johansson a Hilary Swank), ktorým to veľmi pristalo v dobových kostýmoch a s nastailovanými vlasmi ala 40.te roky. Muži nezaostávali (Josh Hartnett a Aaron Eckhart) s typickými trakmi a klobúkmi. Veľmi solídne prepojenie krimi, thrilleru, temnej atmosféry, noir a trošku tej erotiky.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Film nedosahuje určite kvalít známych spagetti-westernov, ale svojou kvalitou ďaleko prevyšuje priemer. V snímke sa vyskytuje veľké množstvo postáv a má aj trochu komplikovanejší dej. Teda má trochu viac dejových línií. Film udržuje napätie aj divákovu pozornosť od prvej minúty deja až po samotný koniec. Russell Crowe opäť ukázal svoje kvality, pretože celý film (obdobne ako u Gladiátora) stojí na jeho výkone a neskutočnom cite pre úlohu, ktorú stvárnil. Pochváliť musím ale aj Christiana Balea a predovšetkým obrovského záporáka Bena Fostera.

Neuvěřitelný život rockera Coxe (2007)

V poslednej dobe (5-6 rokov dozadu) sú stále populárnejšie biografické snímky o slávnych hudobníkoch. Ani by ma nenapadlo, že niekto dokáže natočiť paródiu aj na túto tému ale stalo sa. Bohužiaľ dalo by sa povedať, že sa jedná o jednu z tých slabších paródií. Film najviac paroduje film Walk the line, ktorý sa mi sám o sebe nepáčil a preto bolo náročné vydržať pri pozeraní tejto paródie. Je pravda, že snažiť sa parodovať hudobné filmy nie tak ľahké ako napr. horory alebo akčné filmy, ale aj tak sa film určite mohol podariť viac. John C. Reilly je vo svojej úlohe dobrý, ale to nestačí. Najväčší problém je však v neskúsenosti režiséra, ktorý vôbec nemá cit na načasovanie nejakého vydareného gagu a zachrániť to nedokáže ani fakt, že scenár robil čoraz populárnejší Judd Apatow.

Ten večer (2007)

Film rozpráva o jednej etape života na ktorú si stará žena spomína na smrteľnej posteli. Niektoré pasáže vás dokonca emocionálne očaria. I tak je to ďalší z filmov, ktoré by mohli okrem iného stáť aj na výbornom hereckom obsadení. Skvelá a krásna Claire Danes je aspoň malým spestrením pre divákove oči. Príjemne sa díva aj na sexy štyridsiatničky Toni Collette a Natashu Richardson. Od tohto filmu som ale očakával oveľa viac. Bol som celkom sklamaný. Film pôsobil umelo, až som sa musel pozrieť, či nieje nemecký alebo anglický. Veľké rodinné tajomstvo bolo predvídateľné od začiatku, no a celý dej sa tak nijako doplazil bez nejakých zvratov a prekvapení, či už milých, alebo nemilých, až k očakávanému koncu.

Těsně vedle (2007)

Bratia Farrellyoví opäť celkom slušne zabodovali s touto romantickou netradičnou komédiou plnou životných zvratov. Romantická komédia má vcelku švih. Humorných situácií je tu viac než dosť, romantických taktiež. Aj keď to miestami vyzerá až na šialenú komédiu, nikdy to nepresiahne hranicu prehnanosti. Typická americká komédia s happyendom, ale napriek tomu bol dej zaujímavý, herecké výkony boli veľmi dobré. Čo iné sa dá čakať od Bena Stillera. Ja som sa proste bavil, takže účel tohto snímku bol dosiahnutý.

Superbad (2007)

Musel som sa stále usmievať. Je v tom veľa výborných fórov a premyslených uletených situácií, ten hlavný dôvod permanentnej spokojnosti pramenil ale z úplne niečoho iného - ten film je dokonale výstižný. Skvelé dávkovanie osobitého humoru, ktorý ma veľmi baví, zaujímavé postavy (McLovin je nezabudnuteľný) a dvaja úplne úžasní ochrancovia zákona. K tomu mladá Emma Stone, ktorá tu rozbieha svoju hereckú kariéru veľmi milým spôsobom.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Kvalitný komediálny pohľad do zákulisia americkej politiky, nielen zahraničnej. I keď je to trochu schématicky spracované, nedá sa filmu uprieť hĺbka a istá miera poctivosti a herecké obsadenie celé dielo pozdvihuje. Vo filme kraľuje prekvapivo skôr Hoffman ako Hanks avšak keďže na Hanksovi stojí celý film, rozhodne nezostáva pozadu a čo sa týka Julie Roberts, tak tá tu prekvapila len novou vizážou a netypickou rolou. Film má pár podarených a vtipných situácií, ale ako celok to tak ohromné nie je a po skončení v divákovi nezanechá nejaký neobyčajný pocit. A koniec trochu zamrazí, keď si človek uvedomí k čomu to všetko smerovalo.

Shrek Třetí (2007)

Vysokú latku druhého pokračovania šlo veľmi ťažko prekonať, a tak tretí diel nijako ničím neprekvapí. Na veľkolepú výpravu sme si už zvykli, takže ju ani nevnímame. Vtipy a rôzne narážky sú ale stále na vysokej úrovni, animácia dokonalá. Opäť sa objavilo niekoľko nových postáv. Zábava stále výborná, Shrek ľudský, oslík ukecaný, kocúr v čižmách džentlmenský. Skrátka štandart, idúci po rovnakých koľajách.