Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Tretie voľné pokračovanie sa presunulo do Japonska medzi teenagerov, kde sa preteká v drifte. Veľmi jednoduchý dej je len odvarom toho, čo je na tomto snímku najdôležitejšie. A to nablýskané autá, krásna dievčatá, hip hopová hudba, adrenalínové preteky. Všetko tu je, teda žiadne prekvapenie. Lenže to celé nejako vyzerá divne. Nemôžem sa zbaviť dojmu, že sa tento príbeh do tejto série vôbec nehodí. A nepomôže tomu ani účasť Vina Diesela na konci filmu. Ako samostatný film by fungoval ďaleko viac. Takto to iba vyzerá ako nastavovaná kaša, aby sa na úspechu predchádzajúcich dielov ešte vytrieskali nejaké peniaze.

Satan přichází (2006)

Celkom zbytočný film. Remake málokedy predčí originál a toto je ďalším dôkazom. Nie zlý, ale ani nie moc dobrý. Možno sa až moc drží pôvodnej verzie a kopíruje jednu scénu za druhou. To by až tak nevadilo, ale jednoducho tomu chýba atmosféra a trochu viac svižnosti by tiež neuškodilo. Na film som sa tešil z osobných dôvodov, bohužiaľ zbytočne. To najlepšie na filme je prvých 5 minút kedy rabíni (či kto sú to) citujú z biblie (či z čoho) a zakomponujú do toho pád Svetového obchodného centra.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Sci-fi príbeh o tom, ako na našu Modrú planétu priletí mimozemšťan Klaatu v ľudskej podobe Keanu Reevesa s neprítomným pohľadom a tvárou nevykazujúcou žiadne emócie. Ľudstvo sa previnilo výtržnosťami Zeme a preto im hrozí totálne vyhladenie v podobe Gorta. Príbeh sa pohybuje vpred hlavne dialógovou formou. Postavy hovoria precítene, že by sa malo dať ľuďom ešte šancu, že sa dokážeme zmeniť, že je v každom z nás niečo zvláštneho. Snímke nechýba aj pár akčných scén, ktoré sú po vizuálnej stránke efektívne odvedené a majú svoje miesto.

Mraky nad L.A. (2006)

Očakával som stereotypný katastrofický film, ale nakoniec to bolo úplne inak. Kvalitný a napínavý príbeh, zaujímavé podanie katastrofy s nečakaným záverom. Presvedčivé herecké výkony slušných hercov. Rory Cochrane bol skvelý a som rád že mu pripadla hlavná postava. Film je netypický svojím poňatím jadrovej havárie a zameraním pozornosti mimo centrum katastrofy. Tvárou v tvár krízovej situácii sa zameriava výhradne na osud jedinej rodiny. Príbeh má trošku politický podtón, nikdy nevieme dňa ani hodiny a hrozba teroristických útokov je stále reálna. Strach a pochybnosti sú emócie, ktoré tento film ukazuje naplno a bez obalu. Divák je zaskočený silou zážitku reálneho až hmatateľného strachu z neznámej situácie, kedy nefungujú telefóny, chýbajú základné informácie, nikto nevie čo má robiť a čo je v tej chvíli najlepšie. O trochu lepší film je Udalosť (2008).

Pidihajzlík (2006)

Úprimne, toto je snáď jeden z najhorších filmov, čo som kedy videl i keď som tomu nedal zlé hodnotenie. Hoci ide o zaujímavú myšlienku (dospelý ale trpasličí muž sa vydáva za batoľa), film ako celok ma vôbec nezaujal a úprimne som u neho ledva vydržal. Humor mi prišiel až moc absurdný a jednoduchý a podľa môjho názoru herci moc prehrávali. Bratia Wayansovci sú skvelí komici ale keď je proste zlý scenár tak sa s tým nič nedá robiť. To už lepšie bolo aj Niekto to rád blond (2004).

Pochybná sláva (2006)

Tento film som videl skôr, než skoro na chlp rovnaký (o rok mladší) film s Hoffmanom - Capote (2005). Preto musím povedať, že pokiaľ som nevidel Hoffmanov výkon, tak som bol príjemne prekvapený stvárnením teplého novinára v podaní Tobyho Jonesa. Tento film láka asi menej než Capote, ale tu sa zase stretneme s Danielom Craigom - čo by hlavným vrahom, ktorému hrozí trest obesením. Ak ste nevideli ani jeden zo spomínaných filmov, určite by som poradil pozrieť si prv tento a najlepšie hneď po ňom Capoteho.

Puls (2006)

Nadpriemerná duchárska záležitosť s takým zrozumiteľnejším poslaním, ktoré je totožné ako u originálu. Prvá tretina filmu sa rozvíja dobre, atmosféra by sa dala krájať, ale potom to ide s kvalitou mierne dole. Mňa prilákalo k tomuto filmu herecké obsadenie. Herci nakoniec ani nesklamali. Zaujímavá myšlienka pre horor a tiež jeden z hororov, ktorý je dobré vidieť raz a dosť. Veľa ľudí sa k nemu vracať asi nebude, lebo by sa už druhý krát nebáli, i keď síce príbeh dá sa povedať, že je originálny. Ak sa chcete báť, tak nájdete určite aj lepšie horory, tento film by som odporučil, iba ak kvôli zaujímavým stiesneným interiérom a konečne nejakým tým duchom, ktorým sa neskryjete, keď za sebou zavriete dvere.

Miss Potter (2006)

Hoci musím priznať, že meno Beatrix Potterovej mi doteraz bolo veľkou neznámou, snímka ma úplne očarila. Výborní herci v hlavných úlohách, krásne scenérie a rýdzi optimizmus a nádeje. Miss Potter jednoducho navodí tú správnu uvoľňujúcu atmosféru. Aj keď teda oživené obrázky zajačikov na mňa boli miestami trochu veľa, ale Renée Zellweger bola na zjedenie. Veľmi pekný film z prostredia tesne na začiatku 20.storočia. Vhodný pre milovníkov smutných koncov.

Muž proti muži (2006)

Rozhodne veľmi pekný príbeh, ktorý dostatočne vyhovuje charakteristikám oboch týchto žánrov (western, dráma) a má čo povedať. Nieje to úplne ten pravý western, ale určite je rozprávaný zaujímavým spôsobom. Je tu problematické určenie kladného a záporného hrdinu, kedy sa títo dvaja stretávajú v pochopiteľnom konflikte, ktorý končí jediným pre tento film prípustným spôsobom. Spracovanie je parádne, v hlavných úlohách s Liamom Neesonom a Pierceom Brosnanom. Je to skvelá dvojka a až je mi ľúto, že sa títo dvaja nestretli v nejakom filme, kde by boli parťáci a kamaráti ako napríklad Paul Newman a Robert Redford v Podraze alebo Alain Delon a Jean-Paul Belmondo v Borsalinovi.

Ráže .45 (2006)

Film z podsvetia drobných kriminálnikov. Žiadny extra dej, ale nuda tu tiež nieje. Je to celkom zamotané a koniec filmu všetko ukáže. Celkom dobré herecké obsadenie, všetko to zachraňuje hlavne Milla Jovovich a to nemyslím len sex scénami a odhalenými bradavkami ale celkovým dojmom ľahšej ženy. Pochvalu si ale zaslúži aj skvelá rola Angusa Macfadyena a sexica Aisha Tyler. Taký film, o ktorom asi veľa ľudí ani netuší, ale ak máte radi Millu, tak to odporúčam určite.