Extrémní sběratelé (2013) (pořad)

Veľká škoda, že ostalo len pri 14.častiach. Niečo takéto mi veľmi chýbalo. Ktorý človek by vo svojom živote niečo nezbieral? Tu máme dokonca vyložene "Extrémnych zberateľov". Asi najšokujúcejšie bolo vidieť starého pána, ktorý začal zbierať práčky. Neviem už presne koľko ich mal, ale zaberali celý dom a záhradu. Sám nevedel povedať prečo s tým začal. A že jeho žena mu vždy riadne vynadala, ako dotiahol domov novú-starú práčku. Super časti boli so zbierkami Star-Wars vecí, obrovského množstva plechoviek, ale mne najviac ulahodil pohľad na zbierku veteránov z 50.rokov minulého storočia. To naozaj môžem len závidieť. Na tento TV-program som narazil na Discovery Channel a rozhodne ho odporúčam.

Hodní hoši (2019)

Úplne jasná priemerná záležitosť. Mladí herci dobrí, ale žiadna extra sláva, rovnako tak ich podané herecké výkony. Príbeh síce celkom kvalita, ale ja som sa miestami nudil, miestami sa mi to naozaj páčilo, sem tam boli hluché miesta. Hlavne teda od polovice to začalo upadať. Ono by sa dalo povedať, že to nieje snímka pre všetkých, musíte mať naozaj tento štýl tupého humoru radi, inak to pre vás ani nič moc nebude. Takže presne takej skupine ľudí by som to doporučil. Moje očakávania boli v podstatne naplnené a nedostavilo sa ani nijaké potešujúce prekvapenie. Je to taká nevyvážená snímka. Všetko je v prvej polovici a v druhej je pomenej humoru aj dobrého napredovania. Takže niekto to možno aj po polovici vzdá a nedopozerá. Rozhodne sú aj lepšie snímky tohto druhu.

Sobík Niko (2008)

Ja nechápem že v každom animáku pre deti chce niekto niekoho zožrať. Toto dá sa povedať dosť vykráda Dobu ľadovú a aj iné zimné animáky. Je tu navyše úplná absencia humoru. Tomuto animáku som veľmi neveril a čiastočne sa to aj potvrdilo. Ale napriek tomu, že príbeh je úplne štandardný a animácia ma tiež nijako neohromila, práve naopak, dá sa na tento film aspoň pozerať a vyložene si u toho netrhať vlasy, čo sa bohužiaľ nedá povedať u mnohých iných animákov. Mnohé miesta sú slabšie a ako nízkorozpočtová oddychovka na jedno pozretie to bohato stačí. A druhý diel sa mi vôbec nechce pozrieť, ale asi to urobím. Ale radšej až tie budúce Vianoce.

American Horror Story - Roanoke (2016) (série)

Toto je strašne ťažké komentovať. Kto túto sériu nevidel ma ani nepochopí. Najprv som sa neskutočne čudoval čím nás chcú tvorcovia strašiť - keď nám na kameru rozpráva v štúdiu manželský pár, čo všetko zažil v jednom dome a pritom scény v tom dome hrá úplne iná manželská dvojica. Tak ako sa mám báť, keď viem, že sú to len herci? A dokonca aj tá dvojica, čo rozpráva do kamery, tak sú herci, ktorí hrali v minulých sériách tohto seriálu. Ale nakoniec ma tvorcovia dobehli. V 6.časti sa nám prihovorí "akože režisér" a povie, že nechá do toho domu zavrieť obe manželské dvojice. A vtedy sa začnú diať veci !! Konečne návrat hororu a strachu, ktorý tu nebol od prvej série. Predošlá séria "Hotel" bola bez jedinej ľakačky, bez absolútneho strachu. A toto som si po prvej časti myslel, že ohodnotím možno jednou - dvoma hviezdičkami. Nakoniec veľké prekvapenie. Šokujúce zvraty, úmrtia, plottwisty, vraždenie účastníkov medzi sebou, upálenie zaživa otravných youtuberov, no proste super. Chválim. Teším sa na ďalšie série a nakoniec som rád, že sa v tomto seriáli v každej sérií deje niečo iné, ale s tými istými super hercami.

Klaus (2019)

Sklamanie ako u Polárneho expresu. Síce to nebol až taký prepadák, ale asi som sa veľmi tešil. Nezasmial som sa ani jeden krát! Jediná postavička, ktorá sa mi páčila bola Alva, ale tá nemala veľa scén. Nápad je síce cool, ale takého unudeného Santu sme už videli veľa krát. Záporné postavy úplne nevýrazné až nudné. Hodnotím priemerne pretože animácia bola pekná a aj scenérie a prostredie temného mestečka. Neviem či je chyba vo mne, ale mne to neprišlo ani ako vianočný film, pritom to bolo o Santovi a rozdávaní darčekov. S takým Arthur zachráni Vianoce sa to nedá ani len porovnať. Asi aj to je chyba, že tieto dve snímky porovnávam. Radšej si ešte pustím nejaký vianočný snímok, aby bol môj filmový štedrovečerný program naplnený.

Louskáček (1990)

Ani za boha si neviem spomenúť, či som niekedy v detstve videl tento animovaný snímok. Pri opätovnom pozretí si na žiadnu scénku nespomínam. Každopádne nie preto, že by som mal už 30 rokov, ale preto, že sa to nejak zvlášť nehodí ani pre deti, hodnotím tak ako hodnotím. V prvom rade je to strašná nuda. V druhom rade tam umrie myš, druhá myš chce za to všetkých zabiť a niekto tam chce odrezať inému hlavu. To asi nieje dobrá voľba pre deti. Čo sa týka animácie, je veľmi pekná, ale ako sa začne rozprávať príbeh v príbehu, animácia je horšia. Postavy už nie sú také pekné a je to akoby hranatejšie. Čo sa týka konca, nechápal som, ako znela dramatická hudba ako z vojny v momente, kedy sme sa dívali na dojímavé stretnutie hlavnej hrdinky so živým Luskáčikom. Nič moc ani čo sa týka vianočného filmu.

Rození obchodníci (2003) (pořad)

Asi môj najobľúbenejší Reality-TV program, ktorý chodil na Discovery Channel. Každou sériou sa to zlepšovalo. Dvaja chlapi menili staré klasické autá na nepoznanie. Jeden z nich mechanik, ktorý dopodrobna vysvetľuje a ukazuje, kde je chyba a ako ju treba napraviť, druhý zase zháňač áut a náhradných dielov a zároveň kšeftár, ktorý vie vždy kúpiť auto za tú najnižšiu možnú cenu. Seriál sa mi páčil hlavne preto, že sa po väčšine zachraňovali veterány z 50.rokov minulého storočia a tie je milujem najviac. Rovnako super bolo potom sledovať, ako si títo dvaja užívajú spoločnú jazdu na opravenom vyleštenom aute a následne prebehol predaj a mohli sme vidieť, kto si odnesie vynovené auto do svojej garáže.

Záchrana klasických aut (2012) (pořad)

Hlavní dvaja protagonisti síce nie sú veľmi atraktívni a charizmatickí, ale je medzi nimi chémia a mnoho krát sa neskutočne pohádajú. Jeden z nich je neskutočný nervák a často krát na svojich mladých mechanikov strašne kričí. Všetko sa musí stihnúť opraviť v určitý čas a toho času nieje nazvyš. Opravujú sa tu samé klasické autá, čo je veľké plus. Väčšinou sú to autá z obdobia 40. až 80.rokov minulého storočia. Cez to všetko, že ma práca automechanikov nejak zvlášť nezaujíma, pozerať sa na takýto druh TV programu rozhodne stojí za to. A tým najlepším je vidieť premenu hrdzavého šrotu v absolútne novučičké žihadlo. Ak na to aj vy natrafíte na kanáli Discovery Channel, rozhodne neprepínajte.

Pouliční psanci (2013) (seriál)

Jedna z tých lepších Reality-TV na Discovery Channel. Chlapi vytunia staré autá pod kapotou a zmenia im kone k nepoznaniu. Vtipné bolo sledovať, kedy vyzvali náhodných ľudí sa semafóre na preteky a tí netušili, čo ich na pohľad staré šunky skrývajú pod kapotou. Zaujímavé bolo rovnako tak sledovať, ako "gangy" Pouličných psancov z iných miest medzi sebou súperili, kto má rýchlejšie káry a pár krát to vyzeralo aj na pästnú bitku. Neviem či to bolo len zámerne hrané, ale bolo to cool. No a rovnako super bolo sledovať, ako rýchlo všetci utekajú pred políciou, ktorá si všimla, že sa robia nelegálne závody, často krát aj s nelegálnymi autami.

Apokalypsa: Vzestup Hitlera (2011) (seriál)

Pravdepodobne najlepší dokument o Adolfovi Hitlerovi. Sem tam sa nájde nejaké to zavádzanie, ale inak TOPka. Skutočné zábery sú tam neskutočné a vo vysokom rozlíšení. Tento dokument rovnako tak zachytáva obdobie pred vojnou, kedy Hitler vytiahol svoj národ z biedy a zastavil hladomor. Aj z toho dôvodu ho ľudia v mnohých krajinách sveta milovali. Seriál sa rovnako zaoberá tým, ako po prvej svetovej vojne Angličania a Francúzi šikanovali nemecký ľud a práve oni zapríčinili v Nemecku hladomor, pretože sa zatvárali fabriky a továrne. Asi tým najlepším je moment, kedy sa hovorí o tom, ako sa Anglicku a Francúzsku (najväčším kolonizátorským krajinám) nepáčilo, keď si Nemci a Slováci prišli do Poľska po časti krajiny, ktoré nám Poľsko ukradlo a tak Anglicko a Francúzsko vyhlásilo Hitlerovi vojnu.