Hokejový zázrak (2004)

Ač nemám rád rádoby dojímavé americké filmy, tento se mi líbil. Je to hlavně kvůli faktu, že hokej miluju. Kurt Russell hrál přesně tak, jak si charismatického trenéra představuju, velice se v něčem podobá našemu Ivanu Hlinkovi. Škoda jen, že jsem neviděl americké herce v akci hrající například Martince či Pouzara :-).. Celkový dojem velmi slušný - 80%

Big game (2010) (pořad)

Oproti High stakes poker slabota. Líbí se mi ale variatna "Loose Canon", na čemž stojí celý pořad. Když u jednoho stolu sedí Phil Hellmuth s Tony G, člověk se i královsky zasměje.

High Stakes Poker (2006) (pořad)

Asi sen každého, kdo je milovník cash games. I já jsem onen "každý" :-)

Záplava (2007)

... krásná hudba ...

50/50 (2011)

Velice pěkně natočený film, ke kterému mám blízko už kvůli podobné zažité situaci v rodině. Herecké výkony přesvědčivé, hudba použita ve správných momentech a to hlavně v emotivních. Líbilo se mi to. 80%

2012 (2009) odpad!

Pokud to nebylo myšleno jako vtip, pak už nerozumím absolutně ničemu. Co jste zamýšleli tímto dílem, Amíci? Varovali jste nás? Takhle si představujete onen "osudový" den? Byla natočena ta největší filmová ptákovina posledních let. Pokud ti američtí s prominutím dementi považují toto za trhák, je to vrchol kreténismu. Omlouvám se za vulgární výrazy, ale v tomto případě jde u mě slušnost stranou. Míval jsem pod tímto "filmem" hvězdu za efekty, ale aby ještě nebyly dobré, když do toho dali tolik peněz. Už nikdy více, odpad...

Sedm (1995)

Nejlepší kriminálka co jsem kdy viděl. Již na začátku jsem čekal jakousi šokující pointu, atmosféra tomu více než nahrávala. To co jsem viděl na konci mi nevyrazilo dech. Přímo mi jej vymlátilo skrz plíce. Hats off, Mr Fincher!

Pelíšky (1999)

Viděno nesčetněkrát, nuda nemá šanci. Velký herecký koncert Jiřího Kodeta a dalších herců. Je až k neuvěření, že tak mladý režisér, který onu dobu nezažil doslova do kůže, natočil tak krásný film. Film, jehož součástí je neskonalý humor spojený s černým obdobím naší historie. Každá věta znamená hlášku, která neumře. Možná i díky tomuto faktu znám Pelíšky pozpátku. Pokud smích prodlužuje život, jsem nesmrtelný.

Jezerní královna (1998)

Vůbec se mi nezdá toto malé hodnocení. Ano, je to pohádka trochu z jiného soudku. Ano, temna je více než světla... Děj je ovšem velice příjemný, herecké výkony nadprůměrné (Ivana Chýlková skvělá). Občasné nelogické "minipasáže" tam jsou, ale to bych pohádce odpustil. Tuto pohádku mam od mala rád. Hudba je velice pěkná. 70%

Requiem za sen (2000)

Ou, ta Ellen Burstyn je skvělá! Mám zřejmě určitou slabost pro herce, kteří se dokážou vžít do role psychicky labilní osoby. Na tuto roli se musela Ellen připravovat velice dlouho a věřte mi, že pro její hlavu to nebylo nic jednoduchého. Zvládla to ovšem jedinečně a právem si vysloužila nominaci na Oscara. Nemohu samozřejmě ignorovat další herecké výkony, které v jistém významu byly "heroické", co se týče zahrání ovšem nikoliv. Nemám v úmyslu jejich výkony "hanit", byly přesvědčivě zahrány a s čistým svědomím dopomohly udělat z tohoto filmu bombu. A hudba? V tomto filmu základ úspěchu...