Star Trek (2009)

Jako film opravdu parádní podívaná, ačkoliv se zpracováním velkých vesmírných lodí spokojený nejsem i z pohledu svého vzdělání strojního konstruktéra. Nicméně celkový vizuál je opravdu stylovka s výborným hereckým obsazením. Bohužel to ale není Star Trek jak jej známe a máme rádi. Film to sice nekazí sám o sobě, ale výrazně pozměněná dějová linka celého Star Trek univerza není příliš atraktivní, a pokud znáte seriály, tak vlastně ani logická a uskutečnitelná ...

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Rozhodně nejlepší film z celé "nové" trojice a dost možná nejlepší film celé Star Wars série vůbec. Silný příběh, ačkoliv jej všichni předem znají, úžasný vizuál, který samozřejmě drtivě předčí mnohem starší pokračování a celková nadčasovost z něj dělá jedno z nejvýznamnějších a nejlepších filmových děl této doby.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Jednoduše nejlepší válečný film všech dob, ačkoliv zachycuje realitu velmi věrně, ačkoliv fakticky byla ještě horší. Byl jsem se před pár lety podívat přímo na pláže v Normandii a okolí, což doporučuji každému. Samozřejmě i film pak hraje roli v tom, jak se tam cítíte. Tento film by měl být jednoduše součástí učebních osnov na školách, stejně jako literární díla. Svým dosahem a samozřejmě vizuální silou je navíc v mnohém předčí. Aktuální celkové hodnocení tohoto filmu na CSFD opravdu neodpovídá jeho kvalitám ...

Muž z oceli (2013)

Já si nemůžu pomoci, ale tohle je zcela nejlepší zpracování Supermana ze všech. Proč? Dává totiž alespoň trochu realisticky smysl na rozdíl od stupidně nerealistických ostatních Supermanů. Hlavní padouch je opravdu padouch, vizuální efekty, technologie super ... je škoda, že ze všech superhrdinů je Superman zdaleka "nejslabší" a nudnou postavou a bohužel ačkoliv tohle je nejlepší filmové zpracování, superman je natolik nudný, sterilní a nezajímavý charakter, že prostě kazí film sám sebou.

Po zániku Země (2013)

Tak tohle se nepovedlo. Hlavní důvod Jaden Smith je nesympatický a neumí hrát. Pokud by obsadili jiného herce, dopadlo by to lépe. Otázkou jen je, zda to byl nápad tatínka (Willa Smithe) nebo někoho jiného. Ten kluk prostě zničil jinak ve všech ohledech dobrý film za 130 milionů dolarů, pravda, scénarista se také mohl více snažit.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Jako vizuálně pecka, záporák super, ale prosím vraťte nám pořádný a skutečný Star Trek alespoň ve stylu zrušeného posledního Seriálu Enterprise.

Osamělý jezdec (2013)

Vezmete Piráty z Karibiku, změníte kulisy a nacpete to do prostředí divokého západu. Hotovo! A co je na tom jako špatného? Jasně, originalitou, když znáte Piráty z karibiku, film rozhodně nehýří. Vizuálně ale super, Depp dobrý jako vždy. Trochu nedoceněný film, který je shazován jen proto, co jsme napsal v úvodu. Film je dobře natočený, je zábavný, akční scény jsou správně přitažené za vlasy, prostě skvělá podívaná.

Já, padouch 2 (2013)

Super, super super :). Agentka je vážně vtipná. Nejlepší animák roku.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Parádní efekty ... a tím klady filmu skončily. Nedává totiž absolutně žádný smysl, z vojenského a strategického hlediska je celá bojová strategie v tomto filmu zcela nereálná. Pokud by se strategie ujal někdo z mozkem, film by nevznikl, protože by se ta monstra nedostala dál než metr od toho svého portálu. Film za 190 milionů dolarů by měl dávat trochu smysl. Tenhle nedává. Efektově a technologicky pěkné, ale za ty peníze ?!

Stážisti (2013)

Jako reklama na Google dobrý. Ale dělat bych u Google tedy nechtěl. Možná tímto filmem Google ukázal víc než chtěl. Jinak slušný film a tom, jak se mnozí "starší" ročníky cítí v současném světě chytrých (ve skutečnosti hloupých) mobilních online technologií na každém kroku.