Fimfárum Jana Wericha (2002)

Bezkonkurenčně nejlepší český film roku 2002. Přestože i Fimfárum má své mouchy, smekám před tvůrčími schopnostmi a odvahou s jakou dali Pospíšilová a Klimt vzniknout tomuto chvályhodnému projeku.

Goofy na výletě (1995)

Sucha a a nedomrla Disneyovka, ktera co se tyce vtipnosti velmi vyrazne zaostava za svymi kumpany. Ale uplnej pruser to nastesti neni.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Brilantní drama. Povedená mozaika mapující zajímavým způsobem svět drog. Skvělí herci ve filmu, který je po stránce obsahové i formální takřka dokonalý. Asi nejlepší film roku 2000 (tedy určitě lepší než Gladiátor:-)

Dokonalá vražda (1998)

Vysoce kvalitní Davisův počin, který z jeho filmografie trčí jako vidle z hnoje (spolu s Uprchlíkem). Napínavý scénář, dokonale ďábelský Michael Douglas a krásná Gwyneth. Chytrý thriller, který mě nikdy neomrzí.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Jednu hvězdičku dávám za vymáčknutý oko, druhou za nůž v hlavě, třetí za začátek spolupráce z oscarovýho Uprchlíka.

Vítězové (1985)

Na svou dobu docela slušný snímek, který trochu vyvrací pravidlo o dementnosti filmů ze sportovního prostředí.

Fandango (1985)

Příjemná oddychová komedie s trochou líbivé nostalgie a mladým Kostějem. Reynolds ještě jakž takž fungoval, takže tenhle snímek rozhodně neurazí.

Boxeři (1999)

Ron Shelton není významná režisérská persona, a proto je výsledek nemastný, neslaný, nesladký a ani ne nahořklý. Banderas i Harrelson mají nejlepší léta už dávno za sebou.

Andaluský pes (1929)

Působivá surrealistická klasika, která přesahuje moje chápání. Nevím co říct víc - vypadá to jako náhodné setkání deštníku a šicího stroje na operačním stole:-)

Manhattan (1979)

Překrásný film. Vlastně ani nedokážu vysvětlit proč se mi tak strašně moc líbil. Připadalo mi to obsahově trochu chudé, dialogy ne nějak ultravtipné, ale jako to celek to působí dokonale. Nádherná atmosféra - snad to dělá ta krásná Gerschwinova hudba.