Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

Recenze (1 300)

plakát

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023) 

Zklamání a hype overload. Lidem po bídné Fázi 4 stačí asi fakt málo. Přitom to mohl být GOTG Logan nebo Endgame, jenže to by Gunn nesměl honit tolik zajíců, tedy potvor, motivů, postav (proč mají Strážci deset členů a polovinu z nich nesympatickou?) a tedy i minut stopáže. Spousta věcí nemá hlubší smysl a jen zahlcuje a tím ředí sílu hlavní, působivé linie s Rocketem. Osobnější momenty s ním nebo se Star-Lordem, tedy potenciální finálním zúčtování s touhle fajn partou, bezdůvodně ředí naprosto prázdná linie s Adamem Warlockem, a pak i třeba s vězněnými dětmi, ozubenými potvorami, prostory pro Strážce z druhé ligy nebo vlastně s celou explozivní mezihrou na kopii Země. Důvody, proč tam všechno tohle cpát vlastně vůbec nechápu, když je jádro příběhu násobně silnější. Cringe na úrovni Ant-Mana 3 byla naštěstí jen pasáž na organické základně, s ohavnými triky a infantilním humorem i kostýmy, ale zbytek mě bavil jen na střídačku, a to i když jde o Gunnovo typické vtipkování (Drax to drží) nebo asi dvacet nových "stylových" klipových koláží. Ve výsledku už moc geekec, jak od Waitiho šikovnějšího bratrance.

plakát

Ceny Anděl Coca-Cola 2022 (2023) (pořad) 

Asi jen v Česku se může stát, že týpek, kterej je víc jak pět let na vrcholu svýho žánru, má miliony views a plný sály, dostane cenu za "objev roku", a přesto se celá ta hudební akademie z ostudy okamžitě nerozpustí. Svěrák, Pavel, Rozálie a double pro 58G potěšili, jinak spousta barev a ještě víc křeče.

plakát

Babylon (2022) 

...a to finále! Ach! Chazelle je démon, v Babylonu sice rozháranější a s přepálenou stopáží, ale stále v první lize a s dechberoucím vyústěním. Doporučuje 10 z 10 fandů Zpívání v dešti.

plakát

Avatar: The Way of Water (2022) 

Cameron kope jinou ligu. Opulentní podívaná s perfektním trikovým kabátkem a dokonale blockbusterově nabušenou třetí hodinou, která výtečně zpracovává širokou škálu rozehraných motivů. Cameronovsky těžkotonážní, úchvatná podívaná, která po zásluze zase plní kina, jelikož nabízí hutnější a vydatnější zážitek než 99% jiných popcornovek. 85%

plakát

Jan Koller: Příběh obyčejného kluka (2022) 

Honza Koller je král! Petr Větrovský bohužel král patosu. Tak báječnej příběh s tak sympatickou hlavní postavou a se spoustou top vzpomínek pro fotbalový fandy si zasloužil víc než tohle prvoplánový podání s reklamním finále v Penny Marketu.

plakát

Black Adam (2022) 

Vizuálně překvapivě opulentní, výtvarná i triková stránka nad současným (upadajícím) standardem, takže škoda toho generického vyprávění - i toho, že se Rock tváří celou dobu jako šulin.

plakát

Cesta do lesa (2012) 

Nejlepší díl trilogie. A Anna Kameníková je tady geniální.

plakát

Na západní frontě klid (2022) 

Obsahově generické válečné peklo, u něhož cítím jako výraznou nevýhodu, že jsem četl fantastickou předlohu a považuju ji za jednu z nejpůsobivějších knih všech dob. Tady sice lze obdivovat mohutná production-values, náramná kamerová cvičení, perfektní výpravu i masky, ale k hlavní postavě jsem se (nejen emočně) nedostal vlastně ani na chvíli. Lichá adaptace.

plakát

Elvis (2022) 

Jeden z nejlíp sestříhanejch filmů všech dob. Baz v plné formě, jen mohly nůžky i krátit.

plakát

The Gray Man (2022) 

“Film Netflixu” je už fakt značka jako “severokorejské zdravotnictví”.