Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

Recenze (1 275)

plakát

Oscar 2021 (2021) (TV pořad) 

Pokud to mělo být jako film (dle slov Soderbergha), byla to ultranudná a usedlá konverzačka od Hallmarku, jíž spadl řetěz asi ve druhý minutě a nikdy se vlastně nenasadil zpátky.

plakát

Godzilla vs. Kong (2021) 

A soutěž o nejdementnější scénář poslední pětiletky vyhrává... Warneři dokázali i druhý clash pohnojit, tady už chybí jen přískok Scrata nebo Brendana Frasera na nějaké zmutované megavčele. Lidské postavy jsou absolutně nezajímavé a zoufale utopené ve sterilních scénách a ten bláznivý pokus o moderní verneovku/nový Avatar zachraňuje jen nadstandardně zručné režijní uchopení Adama Wingarda. Ten dokáže i bezuzdným digitálním orgiím vtisknout solidní energii a díky filigránské práci s barvičkami dělá z filmu alespoň vizuálně přitažlivou záležitost. Pokud vám ale není dvanáct (ano, zase), těžko se dokážete pro tuhle veleřež nadchnout.

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021) 

Kdyby mi bylo dvanáct, nebo se psal rok 1997, vrněl bych blahem. Takhle je to klasická přepálená pozdní snyderovka. Instantně temná (všechny ty propriety v černé barvě od letadla přes záznamník až po koupelnu jsou funny) a myšlenkově infantilní ("Nyní můžeš ovládat všechny telekomunikační sítě pouhou myšlenkou!"), minimálně o hodinu přetáhnutá a jednak se strašně nedopečenými triky, ale i hodně kolísavými hereckými výstupy, kvůli kterým nemá půlka postav charisma. Sice rozhodně lepší tvar než Whedonova verze, ale Infinity War a Endgame jsou o level jinde.

plakát

28. Český lev - Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2020 (2021) (TV pořad) 

Na tý dojemný děkovačce Hynka Bočana bylo krásně vidět, že kdyby se opustil starej a přežitej styl předávaní v živým ceremoniálu a vsadilo by se na tuhle semi-staged podobu, dopadly by Ceny filmový kritiky i Čeští lvi mnohem líp, zvlášť v týhle zkurvený covidový době. Byl by to strhující doják a ne tísnivé mrtvolno.

plakát

Střípky ženy (2020) 

Fantastický soulad kamery a hudby a skvělých herců (Shia nezklame nikdy) ve velmi citlivém drámu, které uvidí díky Netflixu mnohem víc lidí. A jsem za to rád.

plakát

Pod kůží (2013) 

Nikdy nedůvěřujte krásné ženě, obzvlášť zajímá-li se o vás, říkával už Magneto. Výjimečná, radikální, ale úžasně hypnotická podívaná.

plakát

Modelář (2020) 

Pronikavostí myšlenek i uchopením bohužel zrcadlový opak geniálního Ztraceni v Mnichově.

plakát

Půlnoční expres (1978) 

Strhující a velmi syrové vězeňské drama, s extra výtvarnou i muzikální stránkou, jak jen Alan Parker umí. Špička oboru.

plakát

O pyšném panovníkovi (1998) (TV film) 

Trikově hodně jedinečná, až neuvěřitelná záležitost. A k tomu zápletka jak z Blížence...

plakát

Chicagský tribunál (2020) 

Instant classic. Mistrovsky napsaný, působivě poskládaný, šikovně zrežírovaný. Crowd-pleaser s přesahy.

Reklama

Reklama