Kupec benátský (2004)

76 % --- [DVD] --- To, že Radford udělal ze Shakespearovské komedie drama by nejspíš nevadilo, kdyby zcela upustil od romanticko-komediální linie příběhu. Dramatická linie stavý všechny postavy do nejednoznačných rolí. Na jednu stranu "Dušínovský" Irons se k Shylockovy zcela bezdůvodně chová jako k psovi. Naopak v židových slovech je kromě nenávisti taky spousta pravdy.Na druhé straně romanticko-komediální linka staví postavy do zcela plochých, kladných rolí. Tuto pózu jim ovšem díky dramatické lince prostě neuvěříte. Mimo to romantické pasáže působý v konečném důsledku zcela zbytečně a jen rozmělňují atmosféru, kterou si dramatická část příběhu buduje, a tím i bravůrní výkon Al Pacina, na kterém dramatické pasáže stojí. Nejspíš si hodnocení nechám ještě projít hlavou, ale i tak dávám (prozatím) filmu 4* a to především díky Al Pacinovi, jenž je v roli Shylocka opravdu úchvatný. Za zmínku stojí ještě Irons (místy) a občas i Fiennes. Ostatní herecké výkony nestojí za řeč.

Vládci vesmíru (1987)

55 % --- [VHS] --- Pětapadesát procent dávám jen z nostalgie. Pořád se mně ještě He-Man a Skeletor válí někde ve skříni. Ach to byly časy.

Van Helsing (2004)

52 % --- [KINO], [DVD] --- Možná jsem byl k Van Helsingovi až příliš přísný, když jsem mu dal jen dvě hvězdy. Po druhém shlédnutí už bych tak kritický nebyl. Nechápejte mě špatně, stále jsem přesvědčen, že se jedná o bezduchou a poměrně stupidní podívanou, ale nakonec proč ne. Herecké výkony jsou sice nijaké, ale mohly být horší. Výprava a kulisy občas příjemně překvapí, občas jsou až k pláči (nebo k smíchu, záleží na povaze) a občas příjemně překvapí i hudba od Alana Silvestriho (např. skladba "Journey To Transylvania"). Co se týče pointy ohledně totožnosti hlavního hrdiny, tak ji uhodnete už někde v prostřed filmu nebo ji neuhodnete vůbec (a ani vám to nebude vadit), pokud jste před sledováním vypnuli mozek, což je nakonec asi to nejlepší, co můžete u tohoto filmu udělat; pak se totiž můžete i dobře bavit (a třeba vás pak ani neurazí příšerně zahraný a zprzněný hrabě Drákula; tak jak urazil mě).

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

88 % --- [KINO], [DVD] --- Tak na tohle se čekalo skoro 30 let. A přes všechny nedostatky to stojí za to. "Lord Vader." --- "Yes Master." --- "RISE!!!"

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Nejlépe a nejvýmluvněji charakterizuje 300 z traileru proslulá replika: Madnes? This is Sparta! 300 je vizuálně velmi zajímavé, plné testosteronu, ale hlavně natolik kulervoucí, že vám za celou dobu sledování filmu ani nedojde, jak jednoduché a prosté to vlastně ve skutečnosti je. Butler v roli Leonidase je nepřekonatelný; skvělý je i Santoro v "goualdovské" roli perského krále Xerxese. Přestože radši mám (a mít budu) klasické výpravné historické (a skutečnosti věrné) filmy, pokorně přiznávám, že mě 300 opravdu dostal.

Skrýš (1995)

30 % --- [VHS], [TV] --- Hm, nevím, co si mám o Skrýši myslet. Na jednu stranu se snaží tvářit jako thriller s prvky hororu, na druhou stranu nám předhazuje vizuálně přeplácané a nepovedené "světelné" scény (např. závěrečnou scénu se "soubojem" anděla s démonem). Pokud to bylo nutné, mohly být natočeny v duchu žánru a ne jako nepodařené záběry ze Star Wars. Obecně mám dojem, že se řada tvůrců snaží do hororů nacpat co nejvíce triků, a přitom si neuvědomují, že atmosféru to naprosto zabíjí (odstrašujícím příkladem budiž Poltergeist). Chybou ovšem není jen nevkus tvůrců, co se triků týče, ale i příběh, který je naprosto předvídatelný a zcela postrádá napětí. Jediným kladem filmu je snad herecké obsazení; tedy především Jeff Goldblum a Alfred Molina. Ne, že by zahráli životní výkon, ale oscilují někde kolem svého standardu.

Temná legenda (1998)

15 % --- [DVD], [TV] --- Neuvěřitelná slátanina prošpikovaná celou řadou logických nedostatků (teď z hlavy si vybavím třeba situaci, když je spolubydlící hlavní hrdinky vrahem uškrcena, přičemž se docela divoce brání. Vrah jí potom jen jakoby navíc přeřízne žíly na zápěstích. Druhý den policistka, která celou věc vyšetřuje konstatuje, že to byla sebevražda, neboť se nenašly žádné známky násilí!!! Takových podobných je tam fakt dost).

Led Zeppelin: The Song Remains the Same (1976)

98 % --- [DVD] --- Song Remains The Same vznikl cíleně jako film pro kina. Je to záznam sestříhaný ze tří koncertů z Madison Square Garden roku 1973 (a Zeppelini museli kvůli záměru režiséra nosit na všech třech koncertech stejný hadry, z čehož moc nadšení nebyli), a je to úžasný doklad toho, jak byli Led Zeppelin úžasní v dobách své největší slávy. Přestože Led Zeppelin DVD má určitě mnohem větší vypovídací hodnotu o jejich kariéře jako celku (a obsahuje mimo jiné velmi kvalitní záběry, které nejsou na Song Remains The Same použity), tohle dílo má v sobě nepřekonatelné kouzlo, a i díky němu jsem začal Zeppeliny zbožňovat.

Led Zeppelin DVD (2003) (koncert)

100 % --- [DVD] --- Geniální DVD s dílem geniální rockové kapely. LORDS OF ROCK: LED ZEPPELIN!!!

Identita (2003)

75 % --- [DVD] --- Jsem na rozpacích. Podobně jako "Anthony" mám k Identitě dva schizofrenní naprosto protichůdné postoje. Na jednu stranu mně šokující pointa přišla přitažená za vlasy a částečně ubrala filmu na atmosféře a působivosti, stejně jako všechny do očí bijící nelogičnosti. Na druhou stranu jsem neměl na konci filmu pocit, že se jedná o nějaký slepenec. Pointu spočívající v schizofrenii vraha jsem přijal a díky ní také přestaly být nelogičnosti nelogičnostmi (fuj, nějak se do toho zamotávám). Stále ještě nejsem zcela rozhodnut, jak film ohodnotit, ale asi zůstanu u slabších 4 *. Rozhodně se však jedná o film, který stojí za to vidět. Dodatek: Poté, co jsem viděl film podruhé, přidal bych k hodnocení ještě nějaké to procento (5 %), navrch. Klišoidní prostředí, nelogičnosti v ději jsou snadněji omluvitelné (když znáte pointu).