Pod vodou (2020)

***Guilty pleasure...*** V niektorých komentároch som si prečítal rôzne prirovnania k iným filmom s podvodnou tématikou a s mnohými súhlasím. Preto pridám jedno aj ja, aj keď trochu mimo misu, pretože sa jednalo o iný žáner... spomína si ešte niekto na Sphere s Dustinom Hoffmanom? A že tam ta šejronka mala rovnaký imidž ako stjuartka, kruci! No nič, k filmu, je to čo to je, mozgový výplach s množstvom scénaristických lapsusov, ale ja osobne patrím ku skupine ľudí, ktorí ak im film sadne, tak drobnosti neriešia a navyše ja sa na stjuartku pozerám rád. Akože fakt rád, mne na nej nič nevadí. Žiadna frančíza z toho nebude to je tiež jasné, ale celú dobu počas filmu som sa nepotreboval hrať s mobilom a podobné prkotiny a krásne som si to vychutnal až do konca. Eubank v minulosti zlátal celkom zaujímavé veci a hoci Underwater k nim nepatrí, tak sa aspoň vybláznil so svojou vlastnou predstavou godzily. Pohodový filmíček, ku ktorému sa v budúcnosti rád vrátim.

Nula nula nula (2020) (seriál)

Zaokrúhlil som to na 5 lebo... neviem či sa vôbec kedy podarilo Amazonu vypotiť takúto kávu. Napriek miernej nevyváženosti jednotlivých dielov celkový dojem zostáva dosť silný a posledný diel serii nasadil korunu. Človeku napadne, kruuuciiii... ak to takto funguje aj v realite... Bez ohľadu na národnosť hercov a s prihliadnutím už na somínaný Amazon, slušné - ozaj slušné herecké výkony včítane Lagardeovej (pun intended) Riseborough. Rozhodne to zapôsobí, hoci si nie som istý či mám chuť si to niekedy zopakovať. Ale prípadnú ďalšiu sériu by som rozhodne nevynechal.

Togo (2019)

Tá hudba v závere je už v TREŤOM filme! Bez ohľadu na jasný zámer rejžu vyždímať emocionálne diváka (čo som dopredu vedel) ma to aj tak dostalo. Čovek má chuť zohnať si psa, kruci. Dobre sa nato kukalo.

Oslněni světlem (2018) (seriál)

***Poliaci si týmto riadne šplhli***. V komentároch to tu už kolegovia celkom dobre zhrnuli, preto sa obmedzím iba na svoje dojmy. Keby som nevedel dopredu, že to točili Poliaci a mal by som hádať pôvod seriálu, tak to tipnem niekde na Dánov. Spracovanie je viac než slušné, rozmýšľal som aj nad piatimi hviezdami, ale to už by som sa asi nechal uniesť lepšími prvkami seriálu. Hodne sa to podarilo a rozhodne to necháva dojem, ešte na druhý deň som mal toho plnú hlavu.

Malá bubenice (2018) (seriál)

***Bravo. Pre milovníkov žánru by bola večná škoda minúť túto Le Carrého adaptáciu.***.Nejedná sa iba o slušne prepracovaný príbeh z prostredia tajných služieb. Agenti mossadu skúsia naverbovať mladučkú amatérsku herečku, znudenú ešte len začínajúcim životom a predsa dosť ambicióznu, charizmatickú a blbú (aj keď na prvý pohľad sa zdá, že je inteligentná), aby sa s tými hovnami nechala zmiešať dobrovoľne. A tak nás so sebou vezme na dobrodružnú cestu poznávania seba samej... Samozrejme k úspešnému seriálu síce patrí dobrý príbeh, ale všetci dobre vieme, že vo výsledku to nestačí. Preto mi nedá nespomenúť fantasticky zvládnutú réžiu v podaní Chan-wook Parka, ktorý už má na svedomí "Old Boya", "Pani pomstu" alebo "Stokerovcov", ale až týmto serošom ma definitívne zaujal. Pri réžii to ale nekončí, je tu ešte casting a herecké výkony. Všetci sa rozhodli predviesť v tom najlepšom svetle. Všetci okrem Skarsgårda, ktorý bol akýsi neprítomný. Michael Shannon od prvého dielu k poslednému stále lepší a lepší. Ale pre mňa absolútne neznáma hlavná predstaviteľka Charlie, ktorú si strihla akási Florence Pugh, tak tá ma úplne zhypnotizovala. Keď vie niekto takto hrať v takom mladom veku... vlastne ľutujem každého chlapa ktorý si vezme herečku za manželku. Aj kvôli nej som sa nakoniec rozhodol pre piatu ester. Hoci to nie je žiadna manekýna, má charizmu a talent na rozdávanie a rozhodne sa ju oplatí sledovať v jej kariére ďalej. Hodne ma to bavilo. Spolu s The Haunting of Hill House a Killing Eve najlepší tohtoročný seroš. Quote: "Šťať niekomu na nohu a tvrdiť mu že prší... pre Boha veď my sme to vymysleli..." Palec hore.

Zajatci času (2017)

Slabšie 4 hviezdy ale ten flik má svoju "charizmu". Niekoľko scén, ktoré sa mi vybavovali v hlave ešte na druhý deň. Niekoľko scén, ktoré si "požičiavajú" z iných flikov. Niekoľko (samozrejme) prihlúplych dialógov. A niekoľko zábavných momentov. Spoiler:"To nie sú dni ale slnovraty... alebo tak nejako... faqq :) 70%

Upgrade (2018)

***Nevýrazné spracovanie vyvažuje mrazivý námet a nekomromisný záver*** Ťažko povedať či by som po tomto fliku vôbec siahol nebyť Marshalla-Geena na obálke, ktorý zároveň pravdepodobne "odobral" značnú časť prostriedkov z rozpočtu. Bez ohľadu nato a na Whannellovu lacnú formu výpravy, príbeh a réžia dokáže diváka slušne napnúť už po počiatočných 15 minútach, ale zároveň sa rejžovi podarilo udržať spôsob rozprávania na takej úrovni, že som vôbec nerozmýšľal ako by som sa v pozícii hlavného hrdinu zachoval ja. Čo je celkom na budku teda. Totálne B-čková parádička, ktorá vo mne našťastie nezanechala Stema. Jo, a, celkom dobrá muzička na konci...

Impulse (2018) (seriál)

***Absolútny nezdar v hlavnej úlohe*** Už sa vám niekedy stalo, že v hlavnej úlohe filmu/tv seriálu sa "predviedol" niekto, komu ste v zásade želali len to najhoršie a dokonca aj od "záporných" postáv? Well... this is the case... celé naruby. Ale musím uznať, že určitý drive to malo.

Wanted (2016) (seriál)

Tak ja tu zatiaľ zostávam po prvej sérii bez slof čéče... Veľmi pohodová, príjemná záležitosť z austrálie, kde sa objavila aj moja kedysi obľúbená herečka z Halifaxovej Rebecca Gibney. Samozrejme že zostarla, ale k seriálu... dve babenky sa úplnou náhodou dostanú pri čakaní na autobus k nehode, v ktorej účinkujú dvaja gauneri a vďaka tomu sa stanú obeťami únosu. Pri ceste za slobodou sa dostanú do viacerých situácií kedy treba použiť aj nelegálne prostriedky a z obetí sa razom stávajú psanci. V hre je auto s drogami, ukradnuté peniaze, kriví policajti a rodiace sa priateľstvo dvoch žien, ktoré sa predtým nepoznali. Navyše sa to celé odohráva v mojej srdcovej Austrálii. Ľudkovia hovorím vám, že s hodnotením preháňam a nadsadil som. Ale na prvú sériu sa mi pozeralo fakt fantasticky. Sympatické, pohodové od začiatku dokonca, príbeh nie je žiadna ťažká hádanka, ale ten spôsob akým je to celé podané... proste si ma to totálne získalo, babám držím šecky pesce aj na nohách a idem fofrem do druhej série.

7 životů (2017)

***Sedem sestier je hodená rukavica priamo do xichtu všetkým filmakerom, ktorí si myslia že v akčnom/sci-fi žánri sa už nedá prísť s ničím zaujímavým*** Vždy budem ochotný prehliadať nejaké tie logické lapsusy keď ma snímok baví. Film má diváka vtiahnuť do deja a baviť - to je jeho prvotný zámer a takto kráľovsky som sa napr. v akčnom žánri bavil naposledy pri Johnovi Wickovi. Ja môžem v zásade celému flicku vytknúť iba jedinú vec, sedem krát hnusnú, neympatickú a asexuálnu Noomi v hlavnej úlohe, ktorú musel vyberať castingový exprd pár exeláns. Fantasticky mi sedela v trilógii Millenium, pre ktorú sa doslova narodila, ale nechápem jej obsadzovanie do podobných úloh a snímkov. Podľa mňa je jej výber chybou ktorá bude stáť 7 sestier v záverečnom účtovaní veľa bodov. Možno som sa dotkol nejakých jej fanúšikov, ale každý predsa píše do svojich komentárov svoje subjektívne názory, alebo? Inak sa jedná o zaujímavý akčák s niekoľkými originálnymi nápadmi a v mnohých momentoch aj dobrou muzičkou. Sedem identických sestier žijúcich v dystopickej budúcnosti, kde má každá z nich právo len na jeden deň v týždni stať sa členom spoločnosti a v jeden deň sa jedna z nich nevráti z práce. Čo sa stalo? Prečo sa nevrátila? A začína zábava... Tlieskam scénaristom a celému technickému týmu.