• Krátkometrážní

Singwa hamkke : ingwa yeon (2018)

Jediné čo zamrzí je, že to nie je také konzistentné a našlapané ako jednotka. Na druhú stranu to posúva charaktery do úplne nových rovín a udržuje si to môj záujem aj napriek dĺžke a rôznym dejovým líniam ( konkrétne 3) ktoré sa vzájomne dopĺňajú a prepletajú. Bez znalosti prvej časti zbytočnosť. Ako ucelená séria je to perfektné fantasy s pár fajn presahmi. Nie také dobré ako prvá časť ale neurazí a krásne doplní. Vízia tohto Afterlifu sa mi páči zatiaľ úplne najviac. Herci sú špičkový. Humor a efekty fungujú. Hlavne raptori a Masosaurus.

Karwaan (2018)

Veľmi príjemný film. Nasiaknutý pohodovosťou a využívajúci prostredie na maximum. Neťahá za city ale pracuje s postavami a s tým čo zažívajú veľmi inteligentne a s logickou postupnosťou. Má to niekoľko scén ktoré sú trochu idealizované ale príjmam ich omoho viacej pretože je to štandardný inšpiratívny film alá India. Jedna z tých vecí ku ktorým sa rád vrátim. Zanechal vo mne veľmi dobrý pocit.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Jedna z tých povestných druhých častí, ktorá je lepšia ako prvá. Vzťahy medzi hračkami odkazy na slávne filmy a tiež na svoju dobu krásna animácia - plná zvratov, akcie a vtipu. Toy Story sú jedna z mála vecí, ktoré keď vidím tak si dokážem spomenúť kedy presne som film videl po prvýkrát. A som rád, že bol Zurg porazený.

Singwa hamkke (2017)

Veľmi príjemné prekvapenie. Along with the Gods je perfektne namiešaným koktailom. Máme tu emócie, ktoré fungujú. Vtip, ktorý odráža povahu charakterov. Je tým pádom príjemným ozvláštnením. Sú tu akčné scény, dojemné finále a CGI, ktoré nepôsobí preplácano ale skôr podporuje rovinu príbehu než aby ju prekrývala, ako to s obľubou robia niektoré americké produkcie. Film ponúka priestor aj na zamyslenie a zároveň ponúka netradičný pohľad na celý ten Afterlife čo z neho robí - aspoň v mojich očiach - jedno z najlepších azijských fantasy aké som mal možnosť vidieť za hodne dlhú dobu. Teším sa na druhý diel a vrelo odporúčam. Ak si to necháte zájsť pod kožu - tak vám to tam pekne dlho zostane. Režisér sa očividne bavil a je to cítiť z každého jedného políčka. A to isté platí aj o hercoch.

Nezestárneš (2019)

Artovejší western ponorený do tmy a svetla fakieľ. Pekne vystavaný, s dobrými postavami ale bez zaujímavých scén alebo oldschoolových klišé, ktoré by z toho spravili aspoň príjemnú žánrovku. John Cusack je pekne slizký a Emile Hirsch veľmi zle obsadený - ale v rámci vývinu postavy funguje. Je to ťahavé a blatové a upršané a bezútešné a v zásade mám z toho pozitívne dojmy. Len by som sa k tomu už nevracal. Na druhé pozretie to už nemá veľmi čo ponúknuť.

Srážka s láskou (2019)

Nebyť toho happyendu.. keby sa to aspoň trošku snažilo udržať si svoj štandard dal by som o jednu hviezdu viac. Je to škoda. Komédia je to príjemná a netlačí na pílu. Má to krásne momenty rovnako aj zábavné momenty a je to pekne nahypované atmosférou roku 2019. Charlize je absolútne úžasná. Ostatní v pohode. Long Shot je pohodová vec, ktorá v správny moment a so správnym človekom pekne spríjemní večer. Inak je to variácia ktorú sme mohli vidieť už tisíc krát. Akurát že hlavný hrdina je Seth Rogen.

Aziz Ansari: Right Now (2019) (pořad)

Veľmi vyspelé a úprimné. Azizove stand upy som nemusel. Hoci som si ich vždy pozrel. Bol to pre mňa len jeden ukričaný Ind, ktorý žije v Amerike a chýba mu nadhľad alebo niečo trefné o čom by hovoril. Tento Aziz je iný. Lepší. Vyspelejší. Zaujímavejší a múdrejší. Dokonca aj dojemnejší. Nútiaci k zamysleniu čo naposledy u mňa spravil Daniel Sloss. Držím palce Aziz. Bola to veľmi obohacujúca hodinka. A zaslúžený plný počet.

Qarib Qarib Singlle (2017)

Asi som zvyknutý na ten konvenčnejší rozťahanejší žáner romantických filmov made in India. Postavy mi zostali záhadou. Ich motivácie rovnako. Na to, že cestujeme po krásnej Indií je aj to prostredie nevyužité. Poteší jedine ústredné duo. Irrfan Khan je skvelý herec a Parvathy je očarujúca. Ale ak by sme mali hovoriť o chémií, nejakom presahu, zapamätateľnosti tak to za mňa nefunguje vôbec. Čo je škoda. Naozaj som sa na film tešil. Nie také zlé, aby som to nedopozeral, ale obávam sa ,že zajtra si z toho už veľa pamätať nebudem.

Souboj s rodinou (2019)

Pohodový film. Plný super postáv a pekne dávkovaných emócií. Síce tomu chýba silnejšie finále - u tých zápasníckých filmov to už vyžadujem, ale inak spokojnosť. Nepoznať v tom Merchanta - len v momentoch keď sa objaví na obraze. Ale ide si to svojou cestou. Florence je super a rovnako aj Vince. Dokonca aj The Rock, ktorý je už akýmsi znakom prehrávania si tu strihol príjemnú roličku, hoci hral len samého seba. Je to film, ktorý príjemne poteší aj rozosmeje. Také mám rád. A málokto ich vie spraviť dobre.

Hellboy: Královna krve (2019)

Guilty Pleasure. Bez debaty. Ťažko tomu vyčítať blbosť, keď sa to miestami fakt nehrá na také veľké umenie. Je to ukážka úžasných režisérskych vízií, ktoré bohužiaľ ničí atmosféra, ktorá je preplácaná digitálom. Ale prehliadky všemožných monštier a prípadov z minulosti krásne ozvláštňujú hlavnú líniu. Milla je síce typická drama queen ale mimo toho sa film nebojí byť krvavý a miestami nechutný - krásna scéna v dome Baby Jagy. Rovnako aj postava Hellboya. Harbour si to značne užíva a je to cítiť vlastne z každej postavy. Čo na tom, že hlavná dejová línia pokulháva. Páči sa mi to všetko okolo. NIe je to niečo čo by som teraz potreboval vidieť stokrát. Ale v dobe komiksov aké dostávame je čokoľvek iné pre mňa potešením. Chápem tomu prečo to prepadlo. Del Toro dal tomu dušu. Tá tu chýba. Ale ako vyhliadková jazda do sveta Mike Mignolu je to skvelý štartér ako sa začítať do jeho komiksov. Takže ako vravím. Guilty Pleasure.