• Krátkometrážní

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Neuveriteľná spokojnosť. Vtipné, funkčné a atmosférické. Na konci dokonca správne emotívne. Stranger Things sú s každou sériou lepšie a lepšie. Zbožňujem tých hrdinov. Držím im veľmi palce. Zároveň som rád ako sa vyvíjajú. Ako dospievajú. Ako si uvedomujú určité veci. Dufferovci spravili jednu z najlepších televíznych záležitostí. Kvalita a nie kvantita. Hawkins je miesto kde sa rád vraciam a dúfam, že sa ešte pár krát vrátim. Za mňa plný počet. Neverending stoooryyyy!! 3.séria - 100%

Ali Wong: Hard Knock Wife (2018) (pořad)

Stratilo to určitý nadhľad z prvého stand-upu ktorý bol svieži. Viac vulgárne ale bez toho nadhľadu. Je to trochu škoda. Ali Wong je podľa mňa super komička. Tu na poli jednej hodiny je ale strašne uvrešťaná.

Černobyl (2019) (seriál)

Nie som si úplne istý, či dokážem vystihnúť pocity. Nesie sa to v móde a atmosfére, ktorá nemá potrebu byť prehnane heroická alebo dramatická. Snaží sa zachytiť človeka. Jeho snahu o nápravu tvárou v tvár katastrofe. Herecky priamočiare a dýchajúce charaktermi, ktoré sa zapamätajú. Aj tie vedľajšie postavy aj tie hlavné. Nepríjemné hudobné zvuky ťahajúce sa pozadím, keď postavy kráčajú do niečoho čo sa o niekoľko rokov stane hororovou lokáciou , kde je smrť neviditeľná a všadeprítomná. Mazin a Renck vytvorili seriál,ktorý zarezonuje a ktorý stojí za to vidieť. Kvôli sile s akou rozpráva osudy postáv, ktoré idú na istú smrť a predsa idú a kráčajú a riešia a bojujú. Jared Harris a hlavne Stellan Skarsgard podávajú jedny zo svojich najlepších výkonov. Žiadalo sa mi tam možno viacej explicitnosti. Viacej zúfalstva a plaču. Krvi a smútku. Niečo čo by ma rozbilo a nedovolilo mi spať. Túžil som po tom - vzhľadom na to aká je to téma. Chernobyl je výborná filmárčina. A zanechá pocit. To sa pri dnešných dielach nestáva zase až tak často.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Jedná sa o veľmi podarený projekt. Vždy som mal pri takýchto seriáloch obavy. Pretože rôzni tvorcovia rovná sa rôzne prevedenia, ale musím povedať, že v tomto prípade je to pomerne kvalitná skupina príbehov. Rôzne štýly animácie, množstvo pekných myšlienok a fantastických nápadov. Od steampunku, cez tie filozofické alebo satirické. Viac akčné alebo podivné. Je tu všetko. Niektoré kraťasy si viem predstaviť v celovečernom prevedení a strašne dúfam, že príde rovnako našlapaná druhá séria. Pre mňa spokojnosť. 1. séria - 80% Druhá séria nemá toľko častí( čo zamrzí) na druhú stranu pôsobí omnoho konzistentnejšie. Hoci poviedky samy o sebe znova ukazujú vymoženosti novodobej animácie a spôsoby akým prezentujú príbeh, stále to má tú dravosť, hravosť a túžbu zobrať nás do iných svetoch. A v mnohých ohľadoch sa to sérií darí. Dúfam, že druhou sériou nekončíme. Táto antalógia ma totiž naozaj úprimne baví. 2.séria – 80% Najväčším problémom tretej série je repetitívnosť motívov. Áno, ľudstvo ničí zem, áno vyspelé technológie sú dakedy na škodu a samozrejme chyby čo sme robili v dejinách, robíme aj v budúcnosti. Nič nové. Tvorcovia sa snažia byť aktuálny ale pravdou je, že dakedy je to v rámci príbehu na škodu. Animácia vo všetkých poviedkach je ale výborná. Hoci najviac rezonuje prevedením posledná Jibaro. Mňa osobne bavili tie poviedky ktoré sa na nič nehrali ako Kill Team Kill, Bad travelling alebo Lovecfarftovské In Vaulted Halls Entombed. V zásade prevládajú pozitívne pocity. Bavil som sa. Ale to neznamená, že predchádzajúce série nemali v sebe viac originality a túžby vypovedať aj niečo iné ako agitku. Ale tento Netflixovský projekt mám rád a v zásade som bol potešený. 3. séria 75%