Očista (2013)

Hmmm, měl jsem větší očekávání. Koncept Očisty je sice naprosto nereálnej, ale na filmovém plátně kolem něj září originální a přitažlivá aura. Jenže to ty kurvy tvůrcovské naprosto dojebaly. Iracionální chování VŠECH postav, uzavřené prostředí nesoucí plno klišé momentů. minimální hororové prvky, žádná snaha o inovaci v ruku ruce s takovýmto námětem, zmatenost, neuvěřitelnost a takřka nulová atmosféra, a druhá půlka filmu s težce klesající tendencí nam ve výsledku vyžvejkly férový dvě hvězdičky.. Ethan a Lena jsou fajn herci, ale tím, že na konci filmu ukázali koule a trošku si zastříleli, opravdu tohle béčko neposunou vejš. Škoda škoda, dalo se vytěžit o dost více.

Stalin (2013) (TV film)

Těžký to úděl shrnout celej Stalinův život, respektive vládu do padesáti minut. Většina věcí je známá, zaujaly mě tedy spíš detaily typu jeho výška nebo pleť po neštovicích. Opět cenim dobové záběry, některé mě opravdu dostaly. Chybělo mi více informací z dob války. Je neuvěřitelné, že taková zrůda vydržela u vlády bezmála 30 let. Po shlednutí jsem dlouho nechápavě kroutil hlavou, jakou surovostí a krutostí likvidoval občany vlastního státu, jakou mizivou cenu měl pro něj lidský život a že mu to krásně pod vlivem propagandy procházelo.

Tísňová linka (2013)

Zajímavej jednoduchej realistickej námět. První polovina chvílema psychologického a adrenalinového filmu ok, super tempo, ale člověk se po čase začal divit, proč ho benga ještě nenašli a že si týpek v klidu uniká a vraždi venku za denního světla. Od okamžiku, kdy se Halle snažila hrát na hrdinku, kvalita filmu rapidně poklesla. Slušnej náběh na pěkný 4*, takhle max 65%.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Člověk si tak leží s angínou doma, venku mrzne a padá sníh, zkouškové období v plném proudu, a tak doufá, že si udělá malou radost, zhulí se a pustí si pěknej film. Bohužel, ten kokot si pustil Loopera. Tupá nuda s řadou chyb, hustou polokrávou ochranářskou matkou, píčusem ďábelskym synem, zabijákem Levittem (kolikrát jsem nechápal jeho chování) a jeho starší podobou v podání Bruce, mě fakt moc netankovalo. Vadil mi princip fungování zabijáků a cestování v čase. Absence sofistikovanějšího scénáře sráži film dolů. Pár scén bylo dobrejch, ale tím se to nezachrání. Looper na mě působil jak nepovedená adaptace na několik předchozích sci-fi. 45% objektivně, kvůli mrduchtivý Emily v košilce 50%.

Patrola (2012)

Woooow, super film. Policajti, drsný prostředí v Los Angeles prošpikovaný hispánckejma a nigga gangama, přestřelky, drogy, maximální pracovní nasazení vyplněný zábavnejma avšak bezduchejma konverzacema, trocha toho vžití do hlavních hrdinů, skvěly herecký obsazení a zajímavá forma točení. Patrola nemá souvislý děj, jedná se spíš o dokumentární reklamu na pózerský drsňáky s dobrým srdcem z řad policie, ale na mě to působilo i tak autenticky a důvěryhodně. Nenudil jsem se ani minutu. 90%

La cara oculta (2011)

Skvely nizkonakladovy prekvapko! Nevinnej a pomalej zacatek, kterej se promeni v solidni drama s mysterioznim obalem. Pejsek, cecky, chlast, peknej barak, nacek, no vsechno co ve filmu potrebujete! Myslenka svym zpusobem jednoducha, ale provedeni moc pekny. Sice se mi ve finale u jedny z klicovych scen rozblikalo v mozku “chybejici logika alert”, ale jinak to bylo dobry. Jen si predatavte, ze se do onoho mista dostanete, to je pekne v pici.

Mezi vlky (2011)

Chlapskej film, no. Prostě drsná příroda, s ničim se nikdo nesere, sem tam zazní "kurva" a "do prdele" a k tomu všemu si dobře pokecaj u ohně. Nechápu, co tady někteří očekávali, jelikož se jedná o klasickej film, kde je třeba se dostat z bodu A do bodu B a když se děj odehrává na Aljašce a v názvu filmu máme vlka, asi všichni víme, co se bude dít. Samozřejmě se mi moc nelíbily záběry vlků a pár lacinejch iracionálních scén, ale i tak jsem se schovanej pod peřinou s chutí podíval, jak kluci v mrazech bojujou o přežití - parádní záběry z přírody mam totiž tuze rááád. Sice bylo téměř vše předvídatelný, ale i tak mě atmosféra bavila. Liam aka Bear Grylls nám během kurevsky náročný expedice za světlými zítřky poodkryl pokličku a náhlédli jsme v podobě flashbacků do jeho osobního, krapet nešťastného, života. Tenhle sekundární děj mi vůbec nevadil, protože bylo hezký pozorovat, jak se z naprostého dna odrazil a měl chuť dále žít. Filmová jednohubka, kterou se nic nezíská ani neztratí.

Obhájce (2011)

Nemůžu si pomoci, ale Matthew McConaughey je naprostá hvězda. Obhájcem odstartoval, z mýho pohledu, smršť briliantích filmů - výkonů (na počiny z 90. let se teprve chystám). Postava Micka je skvělá, koukám se podruhý a stejně mě neskutečně bavi. Obhájce je nejlepším dramatem ze soudního prostředí, vychcávky, genialita a zvraty pohlcujou diváka a z nenápadného tuctového nástinu scénáře se stal strhující biják.

Pařba v Bangkoku (2011)

Opakovanej vtip není vtipem. Z prvotřídny bomby z Vegas se stal Bangkok okopírovanou, již průměrnou, záležitostí. Přidaný prvek v podobě synka starýho perfekcionisty na zábavě nepřidal. Občas jsem se samozřejmě zasmál, ale moment překvapení zcela vymizel. Koukat podruhý byla chyba. 60%

Světová invaze (2011)

Chápu, že typy těhle klišé filmů mnoho lidí nemá rádo, ale mně se tvůrci celkem trefili do gusta. Hustej Amík, spousta akce, katastrofa, přimočarost a patriotismus - dobrá odreagovačka, ne? Vojáci pobíhající v Los Angeles mě bavili. No name Bertolini s ničim novym nepřišel, ale scénáristická implementace napadení / obsazení Země mohla klidně dopadnout hůř. Jak už to tak bývá, do role musela být obsazena důležitá ženská v podobě věčné drsňačky Rodriguez, ale asi by to tak u Strýčka Sama v současné férové a korektní době mělo být. Aaron chvílema byl přehnanej, ale co se dalo čekat. Mohl se vynechat patetický důraz nas ztrátou vojaků pod jeho minulym vedení a nedělat caviky kvůli pár civilistum. Pohodovejch 60-65%