Kylie Minogue - All the Lovers (2010) (hudební videoklip)

Popová princezná Kylie dala svetu doteraz niekoľko desiatok hitov. Toto je jeden z najlepších, podporený navyše neuveriteľne decentným "orgiastickým" klipom. Aj Tarkovský s Johnom Woo by boli hrdí.. 😎 (7.3.2021)

De kassière (1989)

Lily je mladá, naivná a tehotná. A presne v duchu pôvodného názvu filmu, pracuje ako pokladníčka v samoobsluhe. Keď jej milý tragicky zahynie a rodina sa ukáže byť ako nevhodné miesto pre pomoc a zázemie, utečie Lily do veľkomesta a rozhodne sa dieťa si ponechať a postarať sa oň... Myslím, že dnes som zlomil svoj ďalší filmový rekord, pretože po 32 rokoch od jeho vzniku som dohnal svoj dávny rest a predsavzatie a tento film som konečne zhliadol. Režisér Verbong nakrútil niekoľko pozoruhodných snímok, ktoré sa dostali aj do našej distribúcie (napr. Neslušná žena na VHS od legendárneho INTERSONICU). "Pokladníčka", hoci sa vyznačuje tuctovo sociálno-kritickým námetom, ostáva pomerne krotká a jednotlivé scény sú skôr poetické než naturalistické. Postavy sú vykreslené dosť povrchne a divák si ich existenčné okolnosti a peripetie musí domýšľať na základe voľne rozhodených dejových a scenáristických indícií. To by nebolo na škodu, bohužiaľ filmu chýba väčšia žánrová vyhranenosť (rozhodne sa ale nejedná o thriller) a záverečná údernosť, ktorá by diváka viac vtiahla do deja a prinútila ho s aspoň jednou z postáv (najlepšie tou ústrednou) sympatizovať a fandiť jej. Aký je teda verdikt? Film som zhliadol so záujmom a rozhodne ma nenudil. Nepatrí však medzi diela, ktoré by som si mal potrebu v najbližšej dobe zopakovať. V pamäti mi ale ostane Lilyin "blonďatý latexový imidž", ktorý bez pochyby inšpiroval aj Bessona pri Nikite a dve nesmrteľné skladby Davea Stewarta. Prvou - inštrumentálnou - navždy vošiel do dejín a objavil pre svet saxofonistku Candy Dulfer a tá druhá je originálnou coververziou vlastného "eurythmicsovského" megahitu HERE COME´S THE RAIN AGAIN. (7.3.2021)

Hellboy: Královna krve (2019)

Briti sa rozhodli prekopať artušovskú legendu do základov a po Ritchiem sa na novú komiksovú (dez)interpretáciu odhodlal aj Marshall. Nuž a výsledok je - povedané slovníkom skúseného diplomata - viac než rozpačitý. Ale povedzme, že za tri baby Jagy... (22.2.2021)

Divoch (2019)

Správa o stave gangov na Novom Zélande. Nenudil som sa, ale filmu chýbalo čokoľvek čo by ma donútilo pozrieť si ho podruhýkrát. Taký ROMPER STOMPER s Russellom, to je skrátka iná úroveň. (22.2.2021)

Arizona (2018)

Priemerná historka o tom ako kríza v realitnom biznise naštartuje konzumne nastaveného občana vydať sa na cestu lemovanú "náhodnými" obeťami. Na jedno pozretie a zabitie nudy postačujúce. Za McBridea, ktorý má buranských magorov zmáknutých na jednotku udeľujem 3 arizonské satelity. (21.2.2021)

Duch ve stroji (2017)

Zlátanina parazitujúca na slávnejších a lepších predlohách, ktorá sa snaží so smrteľne vážnou tvárou deklamovať nejaké tie všeplatné múdrosti o podstate ľudskej existencie. Nuda a zmar s príšerným režijným a hereckým vedením. Aj jedno zachovalé kybertelo je priveľa. (21.2.2021)

Jako v bavlnce (2020)

Absolútne mrazivý film. A to nevravím o žánri triler, do ktorého je zaškatuľkovaný. Na jednoduchom príbehu sú demonštrované obludné mechanizmy tzv. štátnej starostlivosti a armády ziskuchtivých psychopatov, ktorými je manipulovaná. Za vynikajúci Rosamundin výkon pridávam piaty ukradnutý diamant. (19.2.2021)

Captain Marvel (2019)

Už som to niekde písal, tak zopakujem. Zábavná blbina pre deti. Ale môj vkus neurazila, dokonca úvodná akčná naháňačka požmurkávajúca na Francúzsku spojku nesmierne pobavila. Škoda, že sa tohto štýlu tvorcovia nedržali aj naďalej a skĺzli naspäť k mytologickému manuálu. Ale ako vravím, bolo to vtipné, farebné a heroické. Dokonca aj "ripleyovej šredingerova mačka" sa objavila, tak čo si priať viac. Za tri oslintané teseracty. (19.2.2021)