Vlna zločinu (2018)

ČESKOSLOVENSKÁ VOD PREMIÉRA: VAPET = 29.1.2021, réžia českého znenia (Studio GRANT pro VAPET 2020) = PAVEL POKORNÝ - Ak komédia nie je vtipná a ostáva len znôškou podivností, ktoré sú absolútne nefunkčné, mali by sa tvorcovia nad sebou veľmi hlboko zamyslieť. (29.1.2021)

Mistrovská úroveň (2020)

Dva filmové koncepty majú v dnešnej dobe nekonečný potenciál. Paralelné dimenzie a časová slučka. A Carnahan sa do časovej slučky obul na tej najvyššej úrovni. A mohol to byť jasný kult. Nechýba tu totiž takmer absolútne nič. Parádny a nadupaný akčňák, silná romantická linka, husté hlášky, špičkové obsadenie a dokonca aj celkom príčetná sci-fi zápletka. A potom príde záver a režisér z nadštandardne popcornového filmu vyrobí záver bez katarzie. Toto mu naozaj neodpustím a preto iba za štyri Osirisove vretená. Kiež by existoval alternate ending... (26.1.2021)

Za čárou (2021)

Dobre rozbehnuté akčné sci-fi, ktoré však dopláca na nedomyslenú pointu, zaobalenú do prvoplánového a mizerne neoriginálneho pseudomorálneho apelu. S lepším scenárom by to malo potenciál oveľa vyšší. (6.1.2021)

Parallel (2018)

Výborný námet vyšperkovali tvorcovia množstvom nápadov, ktoré by pokojne vystačili aj na výživný multiverzálny seriál. Nastolili tiež veľa zaujimavých otázok, ktoré ostali nezodpovedané. Rozvetvený príbeh takisto nedokázali uspokojivo uzavrieť a lacná pointa je pre mňa absolútne neadekvátna. Takže za tri portálové zrkadlá. (14.1.2021)

Jen se spolehni (1983) (TV film)

Televízna mikrokomédia dokazujúca, že časy sa síce menia, ale podvodníci a podvodníčkovia ostávajú. (11.1.2021)

Ta slepička kropenatá (1970) (TV film)

Podpriemerný pokus o komédiu, ktorý ale v súčasnosti rezonuje prorocky nadčasovým námetom, dodávajúcim tomuto televíznemu dielku absolútne netušené rozmery. Navyše podobnú premisu, ale v kriminálnom kabáte, spracováva aj jedna z epizód KRIMINÁLKY LAS VEGAS. A jasný dôkaz toho, že čo kedysi bolo považované za sci-fi, je dnes holou skutočnosťou. Kam len ten Mahler na tie nápady chodil... (11.1.2021)

Nezbytná tvrdost (1991)

Univerzitný tím amerického futbalu, vďaka podvodom a korupcii, príde o značné množstvo hráčov a trénera. Šéf univerzity preto najme poctivého kouča a ako to už tak býva, ten si vyberie nový tím, zložený z kadejakých exotov. Víťazstvo v kvalifikačnom zápase ich samozrejme neminie. Podpriemerná športová komédia, ktorá je zaujímavá najmä pre fanúšikov Scotta Bakulu, ktorý - bohužiaľ pre neho - mal šťastnejšiu ruku pri výbere televíznych, než filmových úloh. (4.1.2021)

Alita: Bojový Anděl (2019)

Režisér, ktorý svetu priniesol ultrazábavného a nekorektného DESPERADA spojil svoje sily s Cameronom a vyprodukoval popkornový mix pre tínedžerov. A keďže 80-roky sú už v nenávratne, do hry vstúpila počítačová animácia, roboti, anime, bojová akrobacia a aj nejaké to politicky hyperkorektné poučenie pre mládež. Napríklad, že láska k robotovi je absolútne normálna. Svetlé zajtrajšky nás neminú. (4.1.2021)

Stín v oblacích (2020)

Prvoplánová feministická agitka zaobalená do vojnového akčného retrohororu? Dávam plnú paľbu, nakoľko talentovaná pani režisérka mi s vážnou tvárou predala absolútnu adrenalínovú jednohubku, pri ktorej som sa ani na sekundu nenudil. Šialený námet je tu vyvážený dokonalým režijným vedením, skvelou kamerou a funkčne použitým soundtrackom. Na začiatok druhého koronaroku to fakt nie je zlé! (3.1.2021)