Overlord (2018)

Myslím, že tento film by rovnako dobre fungoval aj bez pridanej hodnoty, ktorou sú paranormálne nacistické experimenty. Tým chcem povedať, že hoci nemám v obľube vojnové filmy, tento režisér dokázal tému II. svetovej vojny "predať" naozaj v prvotriednom balení. (12.3.2019)

Venom (2018)

Oproti UPGRADE, operujúcemu s podobným motívom hostiteľa, len priemer. (12.3.2019)

Vlčí Zátoka (2016) (seriál)

Po dvojke som rozhodne nedúfal, že by seriál predstavoval akýkoľvek kvalitatívny posun smerom nahor. Konieckoncov koncentruje všetky mysliteľné seriálové klišé. Motív pomsty, rozvetvenie mytologickej línie okolo lovcu turistov, dokonca aj záver s nádychom nesmrteľnosti. Ale hoci je to neuveriteľné, šesť epizód prvej série odsýpa jedna radosť a ja som sa nemohol dočkať ďalšej časti. V záplave moderných seriálovych "artóz" je táto jednohubka remeselne takmer dokonalá a predstavuje návrat poctivej zábavy na pokračovanie. (12.3.2019)

Wolf Creek 2 (2013)

V pokračovaní tvorca jednotky vynechal mysterióznu atmosféru pôvodného filmu a do popredia posunul ústrednú postavu "austrálskeho patriota". Výživná porcovačka a psychická tortúra napodiv nabrali až groteskné rysy a treba uznať, že nuda rozhodne nehrozí. Napriek tomu dávam o hviezdičku menej, pretože občas už tej krvi bolo až príliš. (12.3.2019)

Čas zločinu (2017) (seriál)

Presne ako tvrdí oficiálny text distribútora. Vzostup a pád, boj o moc, nastavovanie zrkadla a všetky ostatné ingrediencie postupného prerastania mafie a amorálnosti do našich úbohých konzumných životov. Paradoxom je, že sledovanie týchto profesionálne nakrútených odrazov našej reality, nám namiesto tvrdej sebareflexie prináša iba jednoduchý spôsob ako pohodlne strkať hlavy do piesku... (10.3.2019)

Já jsem noc (2019) (seriál)

Zaujímavá variácia na Čiernu Dahliu. (7.3.2019)

Temný případ - Série 3 (2019) (série)

Tvorcovia pochopili, že zmena línie im komerčný úspech neprinesie a tak sa vrátili ku koreňom. Bohužiaľ príbeh sa tým pádom stal predvídateľným. Dúfam, že bude aj IV. séria a vyšetrovanie bude gradovať. (25.2.2019)

Rebel bez příčiny (1955)

SLOVENSKÁ (obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 30.12.2017+R: STV 2 = 5.1.2019, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava 1991) = JÁN ŠUDA (19.1.2019)

Na východ od ráje (1955)

SLOVENSKÁ (obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 29.12.2017+R: STV 2 = 4.1.2019, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava 197?) = SVÄTOPLUK ŠABLATÚRA (19.1.2019)