Skřítek pana Edera (1982)

Filmový zostrih televízneho seriálu z roku 1979 uvedený aj v našich kinách. (19.1.2019)

Podzimní maratón (1979)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 3.12.2018, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava 198?) = MARTA MRLIANOVÁ (4.12.2018)

Mandy - Kult pomsty (2018) odpad!

Tí, ktorí tvrdia, že im to nenávratne premárnilo dve vzácne hodiny ich života... majú pravdu. (18.10.2018)

Peppermint: Anděl pomsty (2018)

Motív poriadnej (filmovej) pomsty v sebe skrýva stále veľký potenciál. Režisér ho však absolútne nevyužil. Navyše je film dramaturgicky nekonzistentný a zbytočne rozvláčny. Premrhaná príležitosť a strata času. Z milosti aspoň za dva zlikvidované kartely. (27.9.2018)

Jsem máma (2018) (seriál)

Mladá Farkašová - v reálnom živote - porodila a v návale popôrodnej eufórie (alebo depresie?) nadobudla dojem (podobne ako Urbaníková), že teraz už môže zasvätene "filozofovať" o živote. Neviem čo na to ženy, ale pre mňa bolo sledovanie utrpením. A ani moja drahá polovička sa v tom našťastie nenašla. Takže na slovenské pomery vraj výrazný nadpriemer? "Leda ve snu." Oslava povrchnosti, postupujúcej hodnotovej degenerácie a sebaklamu o tom, že toto je vraj humor. Farkašovej odporúčam vystúpiť z okruhu svojich rovnako postihnutých kámošiek a vyraziť do slovenskej reality v ktorej žijú ozajstné matky. Garantujem jej, že pokus o (ževraj) humor ju okamžite prejde. Navyše po filmárskej stránke je to nefalšované odpadové peklo. (6.9.2018)

Hyde & Seek (2016) (seriál)

Zručný austrálsky príspevok k aktuálne horúcej téme terorizmu v mene náboženstva lásky a mieru. Politická korektnosť samozrejme bola zachovaná. (5.9.2018)

Ministři (2018) (seriál)

Je to až neuveriteľné, ale celkom som sa bavil. (5.9.2018)