Grinch (2000)

Jasně, tenhle příběh je americká, kýčovitá, vánoční fraška ale Jim Carrey mě prostě bere i když by ho zde málokdo poznal, po shlédnutí filmu si řeknete že ty grimasy a obličeje to prostě musí být on! Jedna z mála zahraničních pohádek kterou si jednou v roce na vánoce ve spleti české klasiky rád pustím. Navíc příběh i právě díky Carreymu srší vtipem. Je to takový typický rodinný film a jelikož nejdou 3 a půl hvězdy, tak díky celkovému dojmu dám 4!

Osvícení (1980)

Zřejmě nejgeniálnější herecké představení v podání Jacka Nicholsona! Po shlédnutí tohoto neobyčejného a nadčasového hororu, bych se ho nestyděl pasovat na mistra grimasy. Jeho projevy vzteku, ironie, výsměchů, zuřivosti, touze po krvi, měnící se osobnosti a šílenství jsou více než realistické, dalo by se říci až autentické. Film má úžasně ponurou atmosféru, kterou ještě dokresluje a zesiluje úžasná hudba a zvuk jenž zapadají do každé scény, při jejichž pichlavých a ostrých tónech si přijdete jakoby vás za vlasy tahali! Ale také ostatní herci podali neméně oslnivé a přesvědčivé výkony. Mrazivá a pohlcující atmosféra jakou by měl mít každý horor zde jen srší. Dokonalé téměř do posledního detailu a jeden z nejlepších hororů vůbec. Opět smekám mistře Kubricku!