Život je krásný (1997)

Život je krásný stejně jako Benigniho nápady a tvorba! A to tak že dost! Tady nemám snad ani co říct. Humorné, krásné, dojemné......až k pláči! Moc hezký a sugestivní film, který stojí za shlédnutí a uznání diváka. Tady musí i třeba veškerá případná kritika jít stranou protože to jak Benigni dokázal zlehčit druhou světovou válku a útrpné koncentrační tábory, to je geniální. Takže kdyby někdo něco vyčítal( což by se zřejmě jistě něco našlo jako u všeho) tak je to necita! 91%

Babička (1970)

Tak tomuhle já říkám opravdu PSYCHO! Mrazivý flashback! Ale i geniální trip! Ať mi nikdo neříká že tohle dělal někdo střízlivý. To je moc i na nějakýho maníka co vyhulí igelitku trávy za den. Tady snad Lynch musel sežrat celej kotlík "houbovýho guláše"! No to opravdu nevím, ale vím že když to shlédnete až do konce, nepochybně si tak minimálně každý druhý bude připadat. Tento film se noří do nejzašší hloubi lidské duše, kde ji provokuje, drásá a mučí! Nemohu říci že se mi toto dílo líbí ale nemohu říci že se mi ani nelíbí! David Lynch je prostě "jiný" stejně jako jeho tvorba! Je to prostě výlet kamsi do lidského nitra a podvědomí který občas sahá až za hranice lidského rozumu a chápání. Oplzlé, kontroverzní, bolestivé, šílené a až ďábelské ale i svým způsobem "geniální"(bohužel!). Můžu jen říct že po shlédnutí tohoto "díla" již nikdy nebudete na svět hledět tak jako dřív!

Fešák Hubert (1984)

Česká "gaunerská" komedie o podvodníčcích je odlehčený snímek vhodný pro podzimní podvečery. Sympatická, lehce nadprůměrná stylová humoreska svůj účel jistě splní. A Karel Heřmánek jako lišácký podvodník z pražského Žižkova vás dozajista pobaví. 82%

Zachraňte Willyho! (1993)

Tohle je nuda na entou! Přitom to nemá špatný námět ale je to natočené tak že vás to uspí líp než rána paličkou! Ale když vezmu v potaz další díly, tak dám nakonec ač nerad 3 hvězdy a 44%. Oproti tomu co totiž následuje v pokračování to je zajisté slabý odvar dobrovolného sebevražedného umírání na nudu!

Pach krve (2003)

Typická béčková vyvražďovačka mladých šampónů a nafintěných barbín je filmem na jedno shlédnutí! Když chcete resetovat mozek - jistě postačí. 45%

Hannah Montana (2006) (seriál) odpad!

Tohle je bez předsudků zlo ze samého pekla! Jednou ráno jsem namátkou zapl TV a po shlédnutí jednoho dílu jsem si udělal obrázek o celém seriálu. A pokud chce někdo argumentovat tím že se jedná o seriál pro teenagery tak tím hůř! Pak se nedivme že z těch dětí vyrůsta to co vidíme! Ustup Satane!!!

Lady a Tramp (1955)

Kreslená Disneyovská pohádka o lásce dvou hafanů patří mezi legendy svého žánru a zařadila se vedle takových legendárních snímků jako je Bambi nebo Lví král. Nestárnoucí klasika! 5* za 88%

Titanic (1997)

Tohle byla bomba když to přišlo poprvé jako velkofilm a je to bomba i dnes. Romantický příběh o chlapci z chudých poměrů a dívce z lepší společnosti jenž našli lásku na do té doby největší lodi jaká kdy byla postavena a vydali se na její první a zároveň poslední plavbu. Předně má velké plus že film je natočen podle skutečné události. Tato katastrofa je totiž stále aktuální i v dnešní době a po tolika letech a je jen málo lidí kdo by neznal smutný příběh potopení největší lodi světa. Dále nejen já dnes již považuji tento snímek za jeden ze symbolů romantických filmů, čímž se bezesporu během poměrně krátké doby stal! Kate Winslet zde sice drobátko zastínila DiCapria který to zde ale především dámám vrací svým šarmem a "dětskou tvářičkou". Ale přesto vůbec nechápu proč je vlastně Leo brán za takovýho "slaďouška" jelikož mimo Titanicu mě moc filmů kde by hrál ulízlého, blonďatého dobyvatele dívčích srdcí příliš nenapadá! A i když se zde možná najde pár nějakých těch historických chyb a nepřesností, myslím že toto Oscarové dílo Jamese Camerona má zcela zaslouženě přívlastek velkofilm. Vždyť tomu ani jinak být nemůže protože když si spojím jméno James Cameron a fakt že to byl v té době nejdražší film všech dob z řadou nových filmových triků, tak výsledek si dá každý dohromady sám! Úžasné dílo které vás bude bavit i po celou dlouhou dobu co trvá ačkoli konec již budete dopředu znát! Na konci leckomu nezůstane jedno oko suché! A kupodivu mi u snímku Titanic ani nijak nevadila jeho romantická přeslazenost které je zde požehnaně....tleskám! 92%

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Krásně natočená Poláčkova kniha o pěti "nerozlučných" kamarádech z maloměsta a jejich dětství. Karel Smyczek se tentokrát opravdu předvedl tak, že si netroufám říci jestli jsem se víc bavil u knihy či u seriálu! A věřím že na tyto hochy se s potěšením podívají nejen děti ale díky laskavému a upřímnému humoru i řada dospělých. Navíc perfektně vyvážené obsazení rolí! A ze všeho nejlepší byl Oldřich Navrátil! Ten se do té role úplně vžil a patří mezi jeho neúchvatnější a nejhumorističtější herecká představení. Jemu jsem se nasmál snad nejvíce. Prostě a jednoduše nestárnoucí česká klasika a 89% úplně hravě!

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

První díl neopakovatelné ságy která se rodí možná jednou za 30 let! Svou velikostí a věhlasem se již dnes může rovnat snad jen se Star Wars a Kmotrem. Ačkoliv i Harry Potter má leccos do sebe zdaleka nedosahuje kvalit těchto kultovních ság! Když někdo řekne Fantasy, představím si pod tímto pojmem již navždy na prvním místě Pána prstenů. A když jsme u Společenstva prstenu - první díl považuji za nejnápaditější a nejpropracovanější z celé trilogie. Řekl bych že ve zbylých dvou dílech se více dbá na tu akčnější a vizuálnější stránku, zatímco Společenstvo prstenu se více zaobírá příběhem ságy, seznamováním s postavami a zrodem nastávajícího konfliktu ve Středozemi - což mu neubírá ba naopak! Každopádně kamera, střih, dialogy, scény, masky, hudba, triky a efekty v celém filmu zde Peter Jackson (bavíme-li se o žánru fantasy) dovedl téměř k dokonalosti. Právem je celá sága ověnčena Oscary a právem patří mezi největší snímky posledních let ba možná i historie! Řekl bych že tento film přinesl zlom! Zlom v tom jak se velké příběhy a velké romány přenášejí na filmové plátno. Takto se dosud ještě nikdo jiný předtím knižní předlohy nezhostil a nepředložil ji světu tak jak to udělal Peter Jackson. Nikdy ne v tak velkolepém stylu! A já mu za to děkuji a právem přeji Oscary, diváky i úspěch! Pokud vás tento žánr bere stejně jako mě, tak tento film vás zkrátka uchvátí, pozře a už vás nepustí...