Nesnesitelná lehkost bytí (1988)

Předlohu od Kundery jsem nečetl a musím přiznat, že jsem se velice obával jak si s adaptací o osudu českého národa poradí "amíci". Navíc prvních 90 minut je to mozek drásající nuda. Ale zhruba v půlce se to zlomilo a chytlo mě to. Ke všemu mi přišlo, že se konečně něco děje. Ano druhá polovina byla dobrá, místy až poetická. Nejvíce zaujmuli černobílé autentické záběry z Prahy1968, mísící se s těmi filmovými. To byl vskutku vydařený filmařský um! Day-Lewis i Binoche zahráli svůj standard a nezklamali i přesto, že jsem se s postavami nijak nedokázal ztotožnit! Musím nakonec před "amíky" smeknout! To jak vylíčili Československo, tu dobu, atmosféru, náladu i obyvatele vzali dle mě vážně a do detailu ( což asi nebylo dvakrát jednoduché vzhledem k tomu že se tu nenatáčelo ani minutu ). Fraška v jejich podání se rozhodně nekonala a mě to kupodivu neurazilo a mile překvapilo - NEČEKANĚ!!! ( upřímně!!! ). Za to vše dám 3,5* a 77%.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Příběh, nápad a vlastně i humor je v Hitchovi mírně nad průměrem. Ale ta komedie je šíleně klišé s nemístně předvídatelnou dějovou linií. 3,5* díky Willovi a 72%

Temný krystal (1982)

Důmyslně propracované loutkové fantasy se skvělými "exteriéry krajiny" a promyšlenou temnou atmosférou. Vzhledem k roku vzniku dám 4,5* a 85% .Velmi vydařené dílko které má své kouzlo a nezaměnitelný styl. Made in Original

Robinsonovi (2007)

Podle mě v tom není to klasické, pohádkové, Disneyovské kouzlo - což ještě neznamená že se mi to nelíbilo! Oceňuji to hlavně kvůli humoru. Jistě, někomu to příjde trapné ale ať chci nebo ne, já se několikrát od srdce zasmál. Největším problémem tohoto animáku je že neví co chce! Na děti je to příliš složité a pro dospělého moc dětské. A to nemluvím o velmi překombinovaném ději a zbytečných, nedůležitých odchylkách v něm. Takový film nikdy nemůže být TOP filmem. Ale na druhou stranu, pro svůj trhlý humor ani neurazí :D 3* a 64%

Stáhni mě do pekla (2009)

Pár scén mi přišlo dost přitažených za vlasy a to v tom smyslu, že jsem v danou chvíli nevěděl jestli jde o horor či jeho parodii. Bylo zde také pár hororových klišé. Tedy já jsem ten poslední komu by normálně vadili, rád se kouknu na věc různými pohledy ale zde to bylo až příliš do očí bijící. A asi bych také vybral do hlavní role jinou herečku, nic proti blondýnám, ale ten výkon na mě působil příliš nuceně - bylo to dost průhledné! Abych jen nehanil, vyobrazení démona a nechutná cikánka PRVOTŘÍDNÍ! Atmosféra místy pokulhává ale jako celek také dobrý. A opět tu byl výborný, pravý, hororový konec, kdy probůh všichni šťastně nevyváznou a nerozdaj si to za prvním rohem. Zábava dobrá ale stačilo mi to vidět jednou. Myslím že nebudu mít potřebu to někdy vidět znovu. Je plno lepších hororů. 3,5* za 70%

Amélie z Montmartru (2001)

Tento počin je nezaměnitelný a to především svým stylem a atmosférou. Velice nevšední film který Vás dozajista zaujme svým neopakovatelným šarmem! Amélie oplívá nápaditostí a laskavostí. Přesto nedám plný počet ale jen kvůli podle mě zbytečnému natahování děje. Hodinka a půl a byl by z toho zcela jistě větší skvost..... 4,5* za 83%

Mlha (2007)

Přiznám se, že tady jsem si opravdu lámal hlavu! Film, potažmo příběh a atmosféra ale i provedení mě po celou dobu nevyvedli z pocitu, že jde o jasně křišťálový průměr svého žánru. Již jsem si tento snímek zaškatulkoval a viděl jsem to na jasné 3* a 65%......ALE ten konec!!! To bylo něco neskutečného, něco co jsem absolutně nečekal!!! A popravdě, nevěděl jsem jestli se mám smát nebo brečet :D Říkám si: "hodnocení mám jasný a teď do mě ještě naper ten typicky americký, šťastný konec ať to tady můžu odkliknout" - a život jde dál NE??!?? Jenže takto překvapivých, nápaditých a propracovaných posledních snad jen 10 minut jsem už hodně dlouho neviděl. Škoda že nelze hodnotit jen konec jelikož ten by u mě měl 5* a 90% ( Absolutní šok! Asi bych si lehl pod ten tank! :D ) ale když to vezmu jako celek, tak to stále nemůžu zaokrouhlit směrem nahoru ale pouze vylepšit reputaci, kterou jsem nabil z prvního dojmu! 3,5* za 70%

O myších a lidech (1992)

Čekal jsem trošku širší pojetí ale co se týče obsahu a snahy ho vyjádřit co nejlidštěji, tak tady to funguje dokonale! Navíc skvělí herci ( především Malkovich ), kostýmy i exteriéry. Je to jeden z těch filmů co Vás donutí přemýšlet a z kterého si něco vezmete. 4* za 84%

America (2009) (TV film)

Kdyby nešlo o televizní film, patrně bych dal o hvězdu míň. Jinak jde o slušný film s jasně vykresleným dějem a zvolna gradující atmosférou. Akorát ten týpek v hlavní roli se mi moc nelíbil - nezahrál příliš dobře! Ale co se týče příběhu tak spokojenost. 3,5* a 74%.

Život a doba soudce Roye Beana (1972)

Co k tomu říci? Po prvních 20ti minutách jsem myslel že to vypnu jak to bylo vleklé ale vydržel jsem to a přišlo zlepšení ve všech směrech ačkoliv bohužel ne dostatečné. Vyloženě slabé chvilky se tu střídají se silnými a to poměrně v pravidelných intervalech :( Vtipná stránka filmu mi přišla nejdříve nešťastná ale postupem času se mi líbila čím dál více ( především medvěd alkáč :D ). Někde jsem tu četl že konec byl nejhorší, mě přišel naopak nejlepší! Jak se soudce vrátil snad jako stoletej stařík a jak se objeví jeho celoživotní modla - přišlo mi to až takové fantaskní! Navíc teprve na konci je pořádná přestřelka, která by v žádeném westernu neměla chybět. Můj rozsudek pro Roye Beana je 3,5* a 74% :D