• Romantický

Michael (1996)

Bohužel, pro mě, kdyby tam nebyl můj milovaný John, dala bych filmu opravdu jen jednu hvězdu. Smysl jsem v tom nenašla, i když záměr byl asi myšlen dobře. Nebýt jeho, kterému to teda sedlo dokonale :), nestálo by za vidění.

Muži v naději (2011)

Musela jsem hodnocení změnit na 4 hvězdičky, protože tohle je opravdu příjemná oddychovka, když teda film berete s velkou nadsázkou! Opravdu si nemyslím, že by "správně načasovaná nevěra" jakkoliv pomohla oživit vztah, i když kdoví...Každopádně pro mě lidské ztělesnění sexu nebo-li Vica Kerekes skvělá jako vždy a ta scéna na kulečníku? No neříkám nic! Praha je tu ukázaná přenádherně, takže to je další plus a nakonec kamera, to je něco. Syté barvy, prostě krása.

Hříšný tanec (1987)

Hříšný tanec, co bych k němu tak mohla napsat. Viděla jsem ho bezmála tisíckrát (bez srandy, jsem magor) a pokaždé, když ho někde mají zase vysílat, neodolám. To, že ho znám celý zpaměti je tím pádem asi jasné. Bohužel se mnou i moje rodina, moc vděční mi nejsou:). V podstatě je to film o ničem. Klasická americká slaďárna bez hloubky...jenže já tam tu hloubku fakt vidím:). Patrick absolutně boží, Jennifer rozkošná, krásně to mezi nimi funguje i přesto, že se prý ve skutečnosti neměli moc v lásce. Soundtrack je jeden z nejlepších, které jsem kdy slyšela a choreografie "dirty" tance v místnosti "pouze pro zaměstnance" a finálového tance je nepřekonatelná, Kenny Ortega je prostě borec. Tanec je můj život, copak bych mohla tento film nemilovat? A stejně, já si jednou splním svůj sen a ten poslední taneček si zatančím, to vám říkám:).

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Chtěla jsem vidět Emmičku v jiné poloze, než jako šprtku z Bradavic...no, zlatá Hermiona. Tohle opravdu ne. Ztráta času.

Dívka ve vlaku (2016)

No, knížka byla lepší...jako obvykle. Nicméně psychologie postav byla podle mě perfektně zpracovaná a smekám před Emily, která byla skvělá. No a sexuální scény byly na jedničku a Haley taktéž, když se zamyslím, tou nejvíc nešťastnou tam byla právě ona. Jinak byl film zdlouhavý a chvílema trochu ubíjející, ale nemůžu si pomoct, mělo to celkově něco do sebe. 70%

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Za moji oblíbenou Emmu jedna, za mého milovaného Colina také jedna a jedna za krásné prostředí. Jinak nic extra.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Překvapení roku 2016. Nemůžu uvěřit tomu, že konečně jeden z mých nejoblíbenějších filmů nepodělali až hanba. Nevím, jestli je to momentálním nadšením (právě jsem se vrátila z kina), ale přijde mi, že tento díl byl nejsilnější. Už o dost dospělejší než předchozí dva, ale pořád s tím samým dokonalým britským humorem, taky dokonalým Colinem a skoro dokonalým Patrickem. No a Renée, která i přesto, že zhubla a zestárla je pořád stejně roztomilá, chodí stejně jako když měla o 20 Kg víc a dělá stejné obličeje...je to prostě stará dobrá Bridget. A Emma Thompson jako luxusní bonus. Jsem nadšená. Navíc film opět podkreslen perfektním soundtrackem (hlavně Ed Sheeran a Ellie Goulding). Nemám jedinou výtku, film byl dokonalý a já se lámala hodinu a půl smíchy a zbytek dojatě sledovala. Díky tvůrcům, že to nezničili. A že to nebylo vůbec jako knížka? Díky Bohu...

Nic nás nerozdělí (2012)

No, tohle je pecka...ač jsem se snažila držet emoce na uzdě, asi od patnácté minuty filmu jsem pobrekávala až do konce. Fakt se mi líbí ta syrovost, ta příběhu dodává na autentičnosti. Některé dialogy jsou na mě trochu přeslazené a moc emerické, ale na kvalitě to fakt nic nemění. Naomi měla získat Oscara a o Tomu Hollandovi ani nemluvím. Asi nejlepší dětský filmový výkon, co jsem zatím viděla. Stojí za vidění a uvědomění si spousty věcí a hodnot, které člověk normálně až tak nevnímá. Masakr, snad už takový námět k filmu nebude podle reality, i když tomu sama nevěřím, příroda nám dá, co zasloužíme..

Lásky čas (2013)

Ty britské filmy mají fakt kouzlo. Čisté, milé, rozkošné. Oblíbila jsem si hlavního hrdinu, je nenucený a moc sympatický. Nehrál jednoho z Weaslyových? Ano, ale evidentně mu tam nedali tolik prostoru, což je škoda. Rachel je fajn vždycky a Billyho stejně furt vidím nahého s kytarou místo trenek, zpívajícího "Christmas all around me", ale jinak za mě fakt ideální film na páteční večer.

Vratné lahve (2007)

Smutný film, když budete číst mezi řádky, je fakt moc smutný. Jak člověk dojde do bodu, kdy by chtěl, ale už nemůže. Kdy si uvědomí, co všechno chtěl zažít a prožít a neučinil tak ani ze čtvrtiny. Tento film krásně vystihuje písnička pana Uhlíře, kde zpívá: "Kdysi jsem sníval o Nilu, a pak se plavil po Vltavě" a spoustu dalšího. Až je z toho člověku ouvej. Herecké výkony jinak standardně dobré. Svěrákovský humor je rozpoznatelný, hlášky super: "Roberte, neřikej mi furt ty vole, to je hrozný jak ty mluvíš!" "Pane Tkaloun, dneska jich má 12, to neni možný, to by sem nemohla takhle normálně dojít!" A tisíc dalších.