• Romantický

Bohéma (2017) (seriál)

Názory jsou různé, hodně kontroverzní, ale za mě to dopadlo dobře. Minimálně to, že si určitě mnoho lidí začalo googlit jména jako Zdeněk Štěpánek, Miloš Havel apod. a zjišťovat si informace o jejich životě je fajn a přínosné. Líbil se mi ten přelom konce druhé světové války ve "svobodu" v podobě sovětských manipulátorů, ten minimální rozdíl tam byl krásně vidět - stále strach a vše o něm. Jednou špatně, že člověk schovával žida, hned na to špatně, když ne...tak nevím, žít zrovna v této době, asi už jsem se odstřelila...obdiv, opravdu. Celkově na mě seriál působil ale trochu zmatečně. V každém díle další nová postava a chvíli mi vždy trvalo, než jsem se zorientovala. Co se mi líbilo opravdu moc byla hudba, která provázela celý seriál a také kostýmy, plus výkon pana Javorského, to bylo něco...Jak říkám, za mě nakonec fajn.

Rozum a cit (1995)

Obsazení jedna báseň, krásná "stará" Anglie, mužská úcta a čest, no nádhera. Příběh velmi podobný Pýše a předsudku, ale jelikož tento byl první, beru jako originál. Ta, se kterou emoce mávaly se vdala vlastně z rozumu (i když je jasné, že se do Alana určitě potom musela zamilovat :)) a ta, která vypadala jako ledová královna měla naopak v sobě citu na rozdávání, jen chtěla být silná...hezké. Moc ráda si pustím znovu. 85%

Vlk z Wall Street (2013)

Vítejte ve světě bohatých amerických sráčů, co nemaj morálku ani soudnost! Film je absolutně perfektní, nicméně to téma mě fakt šokuje. A ještě víc mě dostává, že film je postaven do pozice: "Ty vole, to je ale frajer, co?" A úplně nejvíc mě dostává, že pan Belfort vlastně těží na tom, jaký hovado je...ten svět je fakt pomatenej až se mi z toho dělá mdlo!

Gilmorova děvčata: Rok v životě (2016) (seriál)

Vyprůměrovala jsem to nakonec na 3*, protože první díl byl na prd, vůbec jsem to nepochopila a nevyznala se v tom. Druhý díl byl lepší, už jsem začínala poznávat své drahé gilmorky (nebo taky sebe a mamku, jo je to tak :)). Třetí díl byl pěkný, ale smutný a čtvrtý díl to vlastně celé zachránil. Nejvíc se mi líbila dějová linie Madam Emily, konečně z ní udělali trochu člověka :). Lorelai vypadá bohužel skoro děsivě, ale je to pořád ona a humor její postavě zůstal přesně takový, jako v původním seriálu, to jsem ocenila. Co se týče Rory, tam to bylo dost zmatené a trošku nudné...32-letá holka, co nemá nic, jen si stěžuje a neví co se sebou...trošku pruda. Navíc neskončila s Jessem, takže jedno malé nepodstatné mínus:). Jinak tématicky to bylo opravdu doladěné do detailu, kdo by nechtěl bydlet ve Stars Hollow a prožívat radosti i strasti tamějších obyvatel? Jo, celkem to ušlo :).

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Jo, tohle stálo za to. A myslela jsem si to. Už u traileru jsem cítila, že by to mohla být pecka. Je zvláštní, že jsem si ho pouštěla asi pětkrát a stále brečela u jedné scény. Když jsem pak viděla film, zase jsem bulela u té stejné, takže musela být opravdu silně silná: "Viděl jsem Tě v jejím smíchu, ale ty jsi mě zradila, zlomilas mi srdce!" ..."Jsem podstatou všeho, beze mě žít nemůžeš. Byla jsem součástí jejího smíchu a teď jsem součástí Tvojí bolesti!" To mluví samo za sebe. A jsem ráda, že mě to na začátku trochu zklamalo, protože pak jsem mohla být o to šťastnější, že je to s nimi, jak jsem doufala :). I Keira se mi líbila, Helen je dobrá vždycky. A Will Smith....smekám!

Prázdniny v Římě (1953)

Kouzelné...opravdu. Je zvláštní, jak u filmů s Audrey mívám klid v duši a cítím se v pohodě. Tento není výjimka. Čistý a vtipný příběh, nádherný Řím, charismatický Gregory a Audrey překrásná. Film jsem si zamilovala.

Anděl Páně 2 (2016)

Tohle se opravdu povedlo! Bála jsem se, že "dvojka" bude jako většina dvojek už nastavená kaše a náboje vypálený, ale vůbec tomu tak nebylo. Naopak vtipy byly vymazlenější, bylo jich habaděj a neurážely a prostředí Českého Krumlova (poznala jsem to správně, že jo? :)) prostě překrásné. Vica nám stárne, ale kouzlo má i jako mamina, akorát dcerušku mohli vybrat hezčí, malá Čtvrtníčková...no...třeba se z toho ještě vylíže. Zlodějíčci v kombinaci Liška-Taclík-Majer pecka. Myslím si, že z pohádky se stane klasika, zaslouží si to, protože většina pohádek natočená po roce 2000 stojí za starou belu a je to fakt smutný.Takže milý Petronelku a Uriáši, jen do toho! :)

Tři bratři (2014)

No toto...to je moc i na mě! V polovině jsem to musela vypnout, protože takhle vypatlanou "pohádku" (pohádku v uvozovkách proto, že slovo pohádka bych tímto urazila!) jsem už dlouho neviděla. Zpívání o ničem (a to já muzikály zbožňuju), dialogy příšerný...prostě jedním slovem hrůza! Jediné, co stojí za zmínku je krásné prostředí, toť vše.

Diana (2013)

Myslím si, že film měl předpoklad stát se hitem a zasáhnout srdce lidí, kteří Dianu milovali, ale nestalo se tak a je to škoda. Naomi se snažila jak mohla, to bylo vidět, ale nevím, nějak jsem jí to nevěřila. 40%, bohužel.

Jasmíniny slzy (2013)

Tak konečně asi teda "pravej" Woody Allen. A ano, stálo to za to. Depka jak prase, důkaz toho, že bohatství opravdu ne vždy učiní člověka šťastného. Výkon Cate byl na Oscara (a taky ho dostala :)) a vůbec i ostatní byli super. Kromě Baldwina, ten se zase jen vezl...Za mě opravdu vysoké hodnocení, i přesto nebo možná právě proto, jak film může být náročný na psychiku oslabeného jedince :).