Druhý dech (1988) (seriál)

Mně se Druhý dech líbil tehdy a i v dnešní době se na něj dalo koukat. herci hrají dobře, rozhodně se snažili víc, než dnes v nekonečných seriálech. ve své době měl co nabídnout. dnes spíše retro.

Dynastie (1981) (seriál)

Ze začátku jsem tento seriál docela "žrala" zvlášť Alexis byla moje favoritka. časem, tak jako vždy, začal upadat. Nicméně si myslím, že už pro tu první polovinu (které bych dala 80%), musím dát alespoň půlku.

Teletubbies (1997) (seriál)

dceři se to líbilo, mě to přišlo úplně ubohé. tak jsem to raději rychle nahradila večerníčky na videu. za její úsměv dávaám 2 hv.

Zorro: Meč a růže (2007) (seriál)

Pěkné kostýmy, v mezích možností koukatelné výkony herců, žádný děj. Kdy by to mělo 20 dílů, tak je to fajn seroš na nedělní trávení oběda. na telenovelu přívětivě snesitelné.

On je žena! (2005) (seriál) odpad!

Nápad vcelku vtipný, jen zpracování strašné. nudné, hloupé.

Mladí a neklidní (1973) (seriál)

Shlédnuto pár dílů na mateřské. hrůza a děs. jednu hvězdu za kostýmy. Ty hadříky co tam nosili, se mi fakt líbili.

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál) odpad!

Začátek vypadal celkem slibně. Taková nenáročná blbinka na večer k žehlení. Bohužel časem se dílko přetransformovalo do obludné podoby, ve které se nám divákům pokoušelo vnutit, že je něčím, čím rozhodné není. Obdobně jako "růžovka", celý děj se smrsknul na hromádku přiblblých dialogů silně odtržených od reality, kde i seriálová hospodyňka má pocit, že tudy cesta nevede.

Tak jde čas (1965) (seriál)

Někdo tady napsal naprosto přesně, že jde o neuvěřitelně vitální kravinu. Já se jako malá pamatuji, že seriál koukala sestřenka na "Polákách", neb u nás ještě neběžel. Vykládala mi o něm s takovým zaujetím, že když jsem měla možnost začít koukat, začala jsem. Nešlo o bůhví jaký zázrak, ale zase úplný brak to taky není. Opravdu jsou horší. Pravda nedalo se vidět všechno, ale ušlo to. A za tu délki si fakt jisté ohledy zaslouží. Byly díly na tři hvězdy i na houby.

Hra o trůny (2011) (seriál)

První série mě nadchla hodně, druhá vůbec, třetí více, čtvrtá celkem dost. Jako u všech seriálů, některé díly jsou lepší, jiné horší. Je pravdou, že jsem si na sledování seriálu musela vytvořit jakousi pomůcku v podobě detailního rodokmenu všech rodů a jejich vazalů, abych se v tom vyznala. Dle recenzí čtenářů ho užiju i při čtení tohoto díla, na které se právě chystám. Jsem fanouškem Daenerys a Lannistrovic "prcka". Líbí se mi vývoj postav, že neustrnuly na jednom bodě, což bývá dost často problém většiny seriálů. Děj je zbytečně komplikovaný a vlastně by se dal shrnou do dvou dvouhodinových filmů. Velkm plusem je skvělá výprava, pořád se něco děje a celkem vše do sebe zapadá. Původně jsem dávala 80%, teď už méně, přece jenom. počkám na další řadu, pak se uvidí. Moc se nevidělo, spíš jsm se docela nudila. Poslední řadu jsem zatím neshlédla, byť už vím, co se tam bude dít. Po sedmé řadě dávám 60%. Dělo se hodně a vlastně houbelec. Celkem suma sumárum 50 max.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Jedno z nejlepších sci-fi co jsem kdy viděla. Vzhledem k technologiím, které při vzniku filmu byly po ruce, ba přímo grandiózní. Výborný scénář, herecké výkony. lahůdka, ke které se budu nadosmrti vracet. ty novější díly už mě tak neberou. byť také nejsou vůbec marné.

Časové pásmo bylo změněno