gambit

flink a floutek

<< předchozí 1 2
    • 11.12.2011  12:52
    Pokoj (2003)

Naprosto boží! Celou dobu jsme přemýšleli, jakou psychickou chorobou Tommy Wiseau trpí, protože není možné aby tohle někdo myslel vážně. Anebo jo? Kdyby někdo chtěl záměrně natočit nejhorší film v historii, nebude ani z desetiny tak příšernej jako tenhle. Mám pro sračkoidní filmy nesmírnou slabost, tenhle mou perverzi uspokojil stoprocentně. A mám dokonce chuť ho zkouknout znova. Skvělý, doporučuju všem! You're a chickeeen, cheep cheep cheep cheep!

• 27.9.2011  19:36

Neskutečné výkony všech jezdců v neskutečných prostředích naprosto dokonale zachyceno kamerami. Ač jsem sám lyžař a lyžařská videa mě baví víc, jejich produkce se tomuhle zdaleka nevyrovná a kdykoliv tenle filmek zapnu tak jde čelist automaticky dolu. Kvůli takovýmle dílům existuje HD, bez něho je zážitek z nejen neuvěřitelných scenérií poloviční.

• 5.7.2011  16:21
    Serenity (2005)

Tenhle film opravdu neni pro každýho, resp. pouze pro ty, co viděli seriál. V opačném případě téměř zaručeně dojde k naprostému nepochopení, viz. např. komentář uživatele Lateefa, B!shopa a mnoha dalších. A musím přiznat, že se jim nedivím, opravdu se jedná spíše o závěrečný díl seriálu. Ale o jakej film! Při úvodní scéně, kdy v jednom záběru kamera prolétá lodí Serenity a ukazuje všechny nám tak dobře známé a milované postavy a prostory, musí srdce každého fanouška pookřát. Jako samostatné sci-fi tento film opravdu obstát nemůže, ovšem jako součáct seriálu dávám jasných 5*, zatímco předloze dávám pouze 4*. A to jednoduše proto, protože je nedokončená, tudíž její potenciál zdaleka nemohl a nebyl využit, postrádá konec, odpovědi na otázky atd.. Přesto jde v mých očích o jedno dílo jako celek.

• 18.6.2011  16:55
    Sucker Punch (2011)

Tohle dílko dává nový význam slovu "slátanina", nebýt těch podvazků a minisukní, tak jsem to v půlce vypnul.

• 11.6.2011  17:42
    Carnivale (TV seriál) (2003)

Bravo! Smekám před HBO, nevzpomenu si na jediný jejich projekt, který by nedopadl minimálně nadprůměrně... Tenhle seriál jsem celý dokoukal až teď, dříve jako menší jsem se u něj příliš bál. Přesto ve mě atmosféra prostředí těch mnoho let přetrvala aniž bych viděl byť jen jeden díl v kuse. To už samo o sobě něco znamená :) A nakonec jsem i rád, že jsem se do něj pustil až teď, příběh je pomerně komplexní a člověk musí často přemýšlet, hledat mezi řádky.. No každopádně už jen za tu výpravu/kameru/kostýmy by to bylo minimálně za 4*, já bych objektivně hodnotil 4 a půl, a to především kvůli rozvleklejší první sezóně. Domnívám se, že se dala zkrátit klidně o 4 epizody a tempu by to jedině prospělo. A celkově stejně hodnotím pěti hvězdičkami, protože v druhé sérii už bych chybu hledal jen hodně těžko, seriál má myšlenku, začátek a konec (ač otevřený, přesto mám pocit kompaktnosti). A ještě k tomu finále první série za doprovodu mého uplně nejmilovanějšího soundtracku vůbec od Zimmera? Není co řešit :)

• 22.5.2011  23:03

Objektivně slabé 2 hvězdičky, ale vzhledem k mojí slabosti pro téma lidstvo vs. emzáci dávám za 3. Kdyby tvůrci z filmu vystřihli aspoň polovinu dialogů, zkrátili by slušně přepálenou stopáž a ještě by se vyvarovali neskutečně stupidním rozhovorům (a hlavně těch nesnesitelně klišovitých macho-proslovů).

• 12.4.2011  23:40

Podepisuji se pod komentář uživatele Marigold. Zpočátku jsem se orpavdu hodně bál, postavy mluví anglicky, Ruský gulag je zobrazen velmi americky (tzn. směšně) a celý to působí tak trochu naivně. Po nějaký době sem si ale na jazykovou stránku filmu zvyknul a uvědomil si, že o tom to vlastně vůbec není. V momentě, kdy se postavy ocitnuly na poušti Gobi, mistrovská režie se teprve projevila naplno. A mě film konečně pohltil a já mohl z povzdálí sledovat neskutečné úsilý hrdinů na cestě za svobodou. Od této chvíle nemám filmu co vytknout, celou dobu jsem se bavil, a to i při části přecházení pouště, což jen vypovídá o Weirově umu. Nesmím taky zapomenout na skvělého Farrella a Harrise, oba zahráli famózně. I přes všechen kýč, slabší místa a jiné nedostatky, jako velký milovník přírody dávám 4*, a to jednoduše pro ty neskutečný scenérie a celkovou výpravu.

• 14.3.2011  18:17

Že by se právě tady trošinku inspiroval slavný komiks Preacher? :)

• 13.3.2011  11:39
    Rubber (2010)

Tak jsem zkouknul Rubber a musim říct, že jsem dostal uplně něco jinýho než jsem čekal. Místo klasickýho béčkovýho slasheru jde spíš o jakousi společenskou satiru plnou naprostých wtf momentů, kde nic nemá svůj důvod.. Sice bych každej záběr krátil tak o třetinu, páč tempo občas padá k nule, ale brilantní kamera to do značný míry zachraňuje. Každopádně se jedná o ryze áčkovej artovej úlet, kterej mě i přes nudnější pasáže vysloveně bavil. P.S. Je neuvěřitelný, jak dobrá filmařina dokáže naprosto věrohodně vtisknout život a osobnost i takový věci jako je pneumatika :) Klobouk dolů..

• 27.2.2011  13:10
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Po prvním díle jsem byl doslova nadšen. Skvěle vybudovaná atmosféra, zajmavé prostředí, PERFEKTNÍ zombíci/masky.. Šablonovitost a předvídatelnost, přesně jak to máme u zombie-hororů rádi, takže to vypadalo na skvělou jízdu a televizní událost roku. Bohužel má první série čistě klesající tendenci, postupem času se ze light-zombie-hororu stává jakési rodinné drama z prostředí táboriště nedalo za velkoměstem, kde se tak průměrně jednou za díl objeví pár nemrtvých. Navíc se v ději začinájí postupně objeovat hodně otravné nelogičnosti (jak mohli zombíci chodící asi 3 km/h požrat americkou armádu, když jim stačí dát jednu kulku mezi oči.. Podle toho jak se chovají by stačil jeden tank a pořádnej náklad munice..). Přesto se těším na druhou sérii s novými scénáristy, námětu a prvnímu dlu nemám absolutně co vytknout.

• 27.2.2011  01:06
    Raptor Island: Ještěři útočí (TV film) (2004)

Královská zábava pro mentálně narušené jedince jako my, kteří si tuhle pecku seženou a dobrovolně jí zkouknou.. Neskutečná stupidita, kde je uplně všechno špatně. Rozhodně nepouštět, pokud na to nejste 100% připraveni a nemáte po ruce žádný drogy :) Pokud jo, tak můžu doporučit.

• 26.2.2011  17:29
    Iluzionista (2010)

Nádherně nakreslené, ale obsahově poměrně prázdné..

• 16.2.2011  21:28
    127 hodin (2010)

Největším problémem filmu je paradoxně celý námět. Zaprvé sám o sobě je pro zfilmování poměrně nevhodný, zadruhé se jedná o historku velmi profláklou, což bylo u mě největším negativem. I kdyby divák příběh Aarona Ralstona předtím neznal, prozrazení její pointy se před zkouknutím těžko ubrání. Tudíž po perfektním dynamickém začátku následuje střed filmu, který bych charakterizoval jako "čekání až si tu ruku konečně upižlá", protože kvůli tomu okamžiku koneckonců byl film natočen a kvůli tomu na něj chodí lidi do kina. Tato část je naplněna perfektními okamžiky, bohužel jich není dost. Naproti tomu scéna uřezávání ruky je natočena jak jinak než geniálně (byl jsem velmi zvědavý jak se režisér popere například s přeřezáváním nervu, z plátna přímo čiší bolest na hranici omdlení, Danny Boyla nezklmal) a závěrečná scéna záchrany za doprovodu Sigur Rós je pro mě nejintenzivnější filmová katarze za hodně dlouhou dobu. Když si k tomu přičtu skvělého a sympatického Jamese Franca, skvělý hudební doprovod.. Až na slabší "čekací" část jsem byl spokojen, ba dokonce překvapen, že podle tohoto šťastně-tragického lidského osudu byl natočen výborný film.

• 12.2.2011  18:40

Nemůžu si pomoct, ale celou dobu jsem měl neuvěřitelnou zlost na postavy v celý třídě pro jejich demenci a chování. Nevěřim, že by nikdo z nich do přehanné šikany nezakročil a že by všichni stáli za "vůdcem" třídy, kterej se ke všemu choval jako naprostý idiot, kterýmu by ve školách které jsem osobně navštěvoval dal brzo někdo po tlamě. Protože ač se vždy najde spousta primitivů a submisivních nemyslících jedinců, věřte že jich je oproti racionálním lidem měnšina. Ano, v každý třídě je nějakej "vůdce" a nějakej outsider, tím ale realismus filmu končí. Závažné téma šikany samotné z filmu pecku neudělá. Buď se mělo podat více uvěřitelněji/naturalisticky, nebo více absurdně/přehnaně jako v případě daleko lepšího Ondskan.

• 12.2.2011  18:10
    Afro Samurai (TV seriál) (2007)

Naprosto zničující atmosféra, geniálně propracovaný vizuál a skvělý hudební doprovod od RZA. Svět Afro samuraie mě okamžitě pohltil, leč musim přiznat, že po třech minutách mi byl jasný vývoj celé zápletky včetně rozuzlení. Tahle šablonovitost a předvídatelnost mi brání v udělení páté hvězdičky, přesto sem si tohle dílo maximálně vychutnal a komukoliv ho rád doporučim.

• 30.7.2009  11:46

Viděno na LFŠ 09 se simultánním dabingem a s klidným srdcem můžu říct, že šlo o jeden z mých nejlepších kinozážitků v životě :) Snad nikdy jsem se u filmu tak nenasmál, takže já jednoznačně za 5*.

• 5.7.2007  17:24

Ta jedna hvězdička je z lítosti,

• 25.5.2007  14:16
    Live 8 (koncert) (2005)

Nehodnotitelný... Ale kdybych přece jen musel, tak 5*, za dokonalý výstup kompletní sestavy Pink Floyd.

• 22.5.2007  22:53
    Absolvent (1967)

Nebýt dokonalé hudby pánů Simona a Garfunkela, film by se mi v žádném případě nevryl tak hluboko do paměti. Ale stalo se a zůstane tam ještě hodně dlouho :)

• 28.12.2006  22:46

Nejlegendárnější Unplugged koncert ze všech. Zážitek umocňuje fakt, že Cobain byl ještě chvíli před koncertem sjetej a neschopnej čehokoliv. Ta neuvěřitelná upřímnost, kterou ze sebe vydal, dělá umělce umělcem a já mu jí bezezbytku věřil.

• 14.11.2006  15:56
    Rambo II (1985)

-"Co je to?" -"Luk... Nedělá hluk!" Pronesl ještě předtím, než s tímto lukem vyhodí do povětří celou vesničku i s vojenským konvojem.. To je prostě John Rambo.

• 2.11.2006  21:33

Vysoce vtipné situace se střídaji s vysoce trapnými... Celkově je ale těch výborných mnohem víc :)

• 22.10.2006  12:56
    Pouta války (2004)

První část, kde je neumě ukázáno, jak se dva bratři neuvěřitelně milují mě málem odradila. Pak ale příde první bojová scéna a nastalo nadšení. Další bojová scéna- pěkný. Další bojová scéna- to už sem někde viděl... Další- bože, to je nuda! Střelba, výbuchy, roztřesená kamera a chaotická akce, pořád to samý a vůbec žádny originální prvek. Pak ještě příjde mnoho a mnoho rádoby dojemných scén a konečně titulky. Srovnáni s Ryanem je chyba, tenle film mu nesahá ani po kolena.

• 15.10.2006  13:30
    Pátek třináctého (1980)

Čistokrevný céčko, kde tupej scénář trumfujou ještě tupější herci. Neuvěřitelná nuda, napětí absolutně žádný, strach jakbysmet. Film plný klišé a několik perel, jako například barikádováni dveří opřením polena a dvou židlí zevnitř o dveře, které se stejně otvírají ven, nebo asi dvouminutový záběr jak si hrdinka vaří kávu. A při závěrečném "souboji" teen-agerka vs. důchodkyně sem se nezadržitelně smál. Kultovní status nechápu.

• 4.9.2006  21:09
    Plán 9 (1959)

Zatímco u Glen or Glenda jsem byl naprosto nadšen demencí čehokoliv a dal jsem za 5*, v tomto případě už musím dát odpad. Ten film je tak NEUVĚŘITELNĚ blbej (ne že by GoG nebyl), že jsem už občas jen zíral, co si Ed Wood dovolil a nikdo ho přitom nezastavil. Každopádně film vřele doporučuju :)

• 1.9.2006  13:19

Velmi svižný, originální film, který sráží na kolena posledních 20 minut.

• 28.8.2006  10:11
    Plechová kavalérie (TV seriál) (1979)

Utrpení... Neuvěřitelná socialistická slátanina postrádající snad všechno co by měl dobrý seriál mít. Je mi jen líto, že v tom museli hrát i takoví herci, jako např. V. Menšík.

• 27.8.2006  22:06

Hezká pohádka.

• 27.8.2006  12:50

Mé dětství. Po tomhle už sem nikdy neměl chuť na 2D pohádky :)

• 27.8.2006  12:45

Nejhorší pixarovský film, připadá mi takový... zbytečný.

<< předchozí 1 2