Birdman (2014)

tohle ale byl psychoblábol!!! 120 minut se pro mě vleklo jako smůla, celou dobu jsem čekal na tu extra pointu, která tomuhle filmu přinesla Oskara a hle ono nic. Jediný důvod proč tomuhle nedat odpad je ten, že záměr toho aby film působil že byl natočen na jeden záběr opravdu skvělej, ty kamery ve stísněných prostororách či na jevišti byly fajne. Druhej bod je čistě osobní a to že jsem poprvé viděl Zacha Galifiniakise ve vážné roli a ne v roli totální blbce. No jinak to bylo utrpení a rozhodně bych Oskara na tehle brak neplýtval.

John Wick (2014)

Slušná vyvražďovačka. Akorát pro příště by se tvůrci mohli vyhnout takovej těm věcem jak jsou např. to, že hlavní postava pistolí na 20 m trefí týpka do hlavy, ale záhy nedokáže kulometem trefit řidiče auta co se na něho řítí. WTF tohle mám chápat jako jak? Náhlá mozková příhoda? Mno nic okrem těhlech přehmatů to bylo slušně nabitej akčnak plnej nekonvenčního zabíjení, nadupaných aut a ruskýho přízvuku, akorát tam chyběli ty buchty no škoda.

Železná srdce (2014)

Film byl parádní, ale je třeba vytknout několik věcí. První je, proč jsme sakra neviděli víc tankových soubojů, je tu sice jeden skvěle natočený fight 1 tiger vs 3 amíci, ale tím to tak nějak hasne bohužel. Čekal jsem epesní finálovou bitvu, ale tak snad příště. Druhá věc...proboha to se nikdo lepší než Logan Lerman nenašel do hlavní role mladýho ucha? Ježiš jak on byl nesympatickej. Třetí věc je sakra proč proboha vždycky takovýhle válečný filmy musej mít postavy, který opovrhujou válkou a odmítají zabít nepřátele apod. (stejně jako Zachrante vojína Ryana) Vůbec to do toho drsnýho filmu nezapadalo. Poslední věc je tak trochu spoiler im sorry, ale proč proboha ten největší pitomec to musí přežít a proč hlavní postavy totálně postrádají pud sebezáchovy. Nebýt těhlech věcí tak by to bylo za 5* ale tak nějak doufám že přijde snad i lepší. PS. Na to kolik Brettovi je let, tak klobouk dolů v jaký byl formě :-D

Fontána (2006)

No první hodinka filmu se dost táhne a nic extra moc nenabízí. Za to poslední pul hodinka dostává grády, příběhy se prolínají a všechno to tak nějak začne dávat smysl a vetší hloubku. Každej si může vzít z toho konce něco jinýho, někdo že ani smrt přelstít nelze, někdo zase že láska je věčná nebo jiné. Každopádně ten film stojí za shlédnutí, už jen pro ten nápad a vizuální zpracování. Taktéž celý film stojí na výkonu Hugh Jackmana, bez něj by to byl polovičatý film. Dalším velkým plusem je hudba, Clint Mansell je prostě klasa.

Temný případ (2014) (seriál)

Upřímně řečeno netušim co všichni na tomhle seriálu vidí. Často tu zní spojení že je to tak kvalitní jako Dexter. A na to já říkám prrrrrrr tohle teda Dexterovi nesahá ani po malíček na noze. Jako jooo celý to je temný a chvílemi možná i mysteriozní ale hlavě to je nudný, zdlouhavý a extrémně ukecaný. Hlavně postava McConaugheye je až místama otravná svýma teoriema a kecama o tom, že na ničem a na nikom nezáleží. Nějak naivně jsem si podle názvu myslel, že ústředním tématem bude nějaká vražda fakt temná, ale jsem byl asi vedle. Tady se celých 8 nebo ok dobře "jen" 7 dílů točí kolem osobních problémů hlavní dvojice. Jeden je moc smutnej a utrápenej kvůli ztrátě dcery, druhej zase podvádí svoji manželku jak to jen je (musim ale uznat, že s kvalitníma kusama). ... Dalším záporným bodem pro mě je to, že prostě sledujeme nějakejch 17 let probíhající případ a najednou si dva týpci policajtský řeknou že s tím Cohlem asi nebude něco v pořádku tak proč ho kurva nesledujou? a ten týpek z tý fary prakticky nezestárnul nebo tak a celkově mě to podání v retrospekivě vůbec nebavilo.... Jediný plusový body tenhle seriál má za hlavní herce Woody a Matthew se tam fakt hodili a další bod za to, že to mělo jen 8 dílů, protože víc bych už asi nevydržel a ani ten seriál nedokoukal.

Kniha života (2014)

Hodně barevný, hodně nápaditý. Ne často se v animácích stává, že hlavní hrdina "umře" :-). Příběh nebyl sice úplně nejoriginálnější, ale zato to vynahradil dabing. Upřímně nechtěl bych to vidět v češtině protože nevim kdo by daboval Ice - Cuba nebo Placida Dominga. Další pecka byli poměrně moderní písničky předělaný do takovéhoto "španělského" druhu hudby a to říkám jako někdo kdo v animácích písničky přímo nesnáší :-D. Za mě je to na plnej počet asi nejlepší animák 2014.

Soudce (2014)

Film byl super. Pro mě by si spíš nominaci na Oskara zasloužil Downey Jr než Duvall. Jeho postava ve filmu byla tak hrozně nesympatická, že jsem si vlastně přál aby ho odsoudili. Downey Jr. tady hraje něco podobnýho jako v Ironmanovi, takovýho rozvernýho frajírka co má všechno na háku a je strašně dobrej a za vodou :-D. Celkově jde o lehčí nadprůměr, nic co bych si měl ještě za měsíc pamatovat. Navíc hvězd by to bylo max tehdy když by se zkrátila stopáž tak o půl hodiny. 141 minut na tenhle typ dramatu bylo fakt moc

Dřív než půjdu spát (2014)

Pane jo to byla ale srajda. Ten příběh má hned několik nelogických zvratů, které by bez spoilerů nešli napsat. Takže jen lehce...proboha proč ten doktor ji nechal žít celou dobu s cizím člověkem....proč sakra ta její kamarádka o tom taky nevěděla...atd...prostě jen dafuq. Další problém je, že hlavní hrdinka mi byla naprosto ukradená. Bylo mi dost jedno jestli si vzpomene nebo ne a nebo jestli nakonec umře nebo ne, prostě mě to nějak nezajímalo a to je dost zásadní problém. Vlastně ani nevim proč dávám jednu hvězdu, asi proto že odpad si zaslouží mnohem horší filmy.

Odpojit (2012)

Příběhem podobnej filmu Men Women and Children ale řekl bych že o třídu lepší. Tady všechny 3 příběhy byly hodně silný. Slušně to vygradovalo ke konci. Jason Bateman co pro mě definitivně stal hercem vážných rolí než těch komediálních. Hodně velký překvapení pro mě. Dokonce snad pozměnim svých top 10 filmů.... PS. Soundtrack taky byl hodně slušnej

White Bird in a Blizzard (2014)

Ouuu tak tohle byla ale nuda. Prvních tak cca 50-60 min se spíš ukazuje rozmařilí a dost promiskuitní život Shailene Woodley a pak najednou skoro o 2 roky pozdějc a bam bam a konec takhle to bylo. Spoiler *Ježiš marja proč zrovna po dvou letech ten fotr povolil a všechno vykecal? A jak si proboha někdo nemůže nevšimnout že má v mrazáku mrtvolu. * Spoiler konec. ... Výjmečně v tomhle filmu to není Eva Green, která tu ukazuje "přednosti" ale Shailene Woodley, což popravdě nebylo na škodu!!... ale jo asi tam jediný "světlý" okamžik ve filmu spolu s konečnou pointou proč vlastně ta matka umřela.... jinak 85 minut naprostý nudy.