Krabat: Čarodějův učeň (2008)

Zemanovho učňa som zatiaľ ešte nevidel, teda nemám s čím porovnať. Táto verzia bola pozerateľná, ale druhé pozretie už neplánujem. Atmosféra tam je, herci hrajú, ale niečo tam chýba, je to také "nemecké seriálové".

Nepřítel před branami (2001)

Mal som to ako súbor s názvom Stalingrad a teda som čakal celkom iný film. Dostal som veľkolepé divadlo, ale príbeh viazol a bol očividne mimo realitu.

Medvíďata sama v lese (2009) (TV film)

Na prírodopisný film trochu nedotiahnuté, skôr ako rozprávka s medvieďatami a vlkmi. - Čakal som, že včely sa im ubránia.

Ptačí svět (2001)

Komentár mi tam trochu chýbal. Asi som zvyknutý na iný štýl prírodopisných filmov.

Až tak moc tě nežere (2009) odpad!

Siahodlhé debaty na tému zavolá - nezavolá - zavolá - nezavolá - to fakt nie je nič pre mňa. A keby som to pozeral len kvôli akože nahej scéne so Scarlett Johansson, tak by ma asi rozdrapilo zo straty času.

Rasputin (2011) (TV film)

Zo začiatku trochu nudné, ale potom to nabralo rýchly spád. Možno až prirýchly, všetky veľké životné zvraty asi ťažko ináč vtesnať do 100 minút. Nezaradil by som film medzi skvosty, ale rád som spoznal osud Rasputina a tiež súčasnú ruskú tvorbu. Ktorú by som, keby som to nevedel vopred, asi nijak nerozlíšil od západnej.

Čistá duše (2001)

Najlepší je asi stred filmu - odhalenie a zvrat. Musím priznať, že aj ja som bol celú polovicu na strane Johna a všetko som filmárom uveril, keďže [pozor spoiler] som o skutočnom príbehu vopred (našťastie) nevedel. Romantické a citové vyvrcholenie už nie je pre mňa, za to jedna hviezda dole. Russell Crowe hrá Johna dobre, ale mal by priznať, že sa trochu, niekdy aj viac, inšpiroval Dustinovým Rain Manom aj keď diagnóza bola iná. - Ma-ma-mám dívku. - Ne? Živou dívku? - Homo sapiens. - Dvounožec? - Ano, má dvě nohy a navyše prohlašuje, že ji v různých směrech přitahuju.

Dokonalý trik (2006)

Přichází Dokonalý trik, pozorně se dívejte - a aj tak všetko pochopíte až v poslednej sekunde pred titulkami. A možno ešte trochu neskôr.

Prázdniny v Římě (1953)

Možno len nie som priaznivcom čisto romantických filmov a romantiku vo filme beriem iba ako prídavok k inej hlavnej myšlienke. Strihanie jej inak značne prospelo. (29.12.2012) –––– Neviem, či sa za pár rokov tak zmenil môj pohľad na filmy, ale už teraz pri druhom zhliadnutí musím zvýšiť z troch hviezd na plný počet. (18.9.2016) –––– Víte o tom, že nekteří lidé nemají v noci na sobě absolutně nic? – S uspokojením konstatuji, že to nevím.