Istanbul, věčná Byzanc (2007) (TV film)

Dokument naozaj nemôže za to, že zobrazuje mesto tak, ako vyzeralo pred 12 rokmi, a dnes sú niektoré veci iné. Subjektívny pohľad z ulice, obchodíkov ako od bežného oka turistu je tiež celkom fajn. Len tie šialené pohyby kamerou, točenie, kývanie a rozmazávanie obrazu do normálneho cestopisu nepatria.

Trabantem z Indie až domů - Hranice a pohřební hranice (2019) (epizoda)

Tentoraz aj s kultúrnym okienkom Ganga Style. Konečne sa neopravujú trabanty, ale po indických diaľniciach nasledujú nepálske cesty určené pre terénne vozidla, takže v ďalšej epizóde vieme, co očakávať. –––– Mne to príde ako v... Banskej Bysgrici.

Smrť malomeštiaka (1977) (TV film)

Chudobní sa chcú tváriť, že sú bohatí, to je také malomeštiacky typické aj pre dnešnú dobu, nielen pre tridsiate roky tohto filmu. Naviac, ženy nemôžu pracovať, pretože by to bola „hanba“, a situácia pána Fialu je bezvýchodisková. Rozhodne sa pre nečisté riešenie, príbeh sa zamotáva, a neskôr s lekármi ešte viac. Pántik a Mistrík sú v inscenácii tradične bezchybní a veľmi prirodzená je aj mladá Studenková. Charaktery postáv nie sú jednoduché ani jednoznačné, u mňa jednoznačne nadpriemerný film. –––– Vy neráčite byť poistený? – Nie, ja takéto machinácie nepotrebujem. –––– Zadovážim jej veno, aj keby som mal skapať! –––– Počujete, pán doktor, vaša mŕtvola si pýta mlieko.

Zpátky si dám tenhle film (1993) (pořad)

Karel Gott si sám komentuje svoje začiatky kariéry v šesťdesiatych rokoch a ide mu to celkom dobre.

Čas slunce a růží (1968) (TV film)

Vtipné a parodické klipy, do ktorých vybrali rovno vtedajšie miss. A prečo nie? Kto iný ako Gott (a Kubišová) mali byť vtedajšími priekopníkmi v tvorbe hudobných klipov? –––– Dobré odpoledne a dobrou noc, podle toho, co je.

On (Karel Gott) (1968)

Dokument o zvládaní popularity. A malá ukážka, že aj Gott vie zaspievať zle. Ale len na skúške, ktorá asi mala byť skúškou orchestra, nie spevu. –––– Představte si, že se všichni tihle lidi chystají NA VÁS. –––– Všichni o vás vědí všechno. Víc než vy sám... –––– Jakou cenu platíte za právo vznášet se na vlnách dívčích rukou?

Den začíná i končí.... Jeden všední den s Karlem Gottem (1970) (TV film)

Karel Gott už so „svojou“ skupinou Ladislava Štaidla spieva vlastné aj veľké západne hity. Felix Slováček s kompletnými vlasmi si v medailóne ukradol jedno číslo a jedna skladba je tak bez spevu. –––– Člověče, takhle spocenýho jsem tě nikdy v životě v dílně neviděl.

Sedm písní a pochybnost (1967) (pořad)

Karel hľadá univerzálnu fanynku Jitku. A že ich už vtedy mal plnú Lucernu aj plnú školu. Piesne sú celkom iných žánrov ako v neskoršej tvorbe, dokonca až po vážnu opernú hudbu. –––– Ale malovat nebudu. Zatím, zatim ještê zkusím zpívat.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Značne uletená tarantinovina, asi preto si tam aj zahral jednu z hlavných rolí. Film presne podľa Quentinovho gusta, teda násilný, krvavý, pritom aj zábavný a parodicky vtipný. Keď sa film po hodine zmení z trochu nudnej road-movie na niečo celkom iné, tak nuda zaručene končí. Potom je len na divákovi, či to akceptuje, alebo to môže kľudne zhnusene vypnúť. Bol som dosť prekvapený, v noci som to dopozerať nedokázal, ale nakoniec sú to lepšie tri hviezdy. –––– Musíš brát holky jako rukojemí, musíš stŕílet poldy a musíš podpalovat baráky. –––– Ale já JSEM řidič náklaďáku, a tohle jsou mí přátelé. –––– Já si tê úplně nevysaju. Budeš můj otrok. Ty si totiž nezaslužíš sát lidskou krev, takže budeš pít krev potulnejch psů. –––– Cvoci nevybouchnou, když na ně svítí sluníčko, ať jsou sebecvokatější.

Karel Gott - Zůstanu svůj (2019) (TV film)

Pekný spomienkový hudobný dokument, kde je hovorené slovo až na treťom mieste. Akoby ho televízie mali pripravený práve na takúto smutnú príležitosť. –––– Přepočítal jsem svoje dny a zjistil, že mi jich ještě pár zbývá. A nic nekončí, dokud se zpívá...