Prvé hlásky lásky (1988) (TV film)

Tento film sa u mňa dosť minul účinku, lebo je určený výlučne dospievajúcim dievčatám. Aj to dievčatám dospievajúcim v 80. rokoch, dnešné by sa asi dosť nasmiali, takže len čerstvé päťdesiatničky si môžu pripomenúť svoje radostné dospievanie na sklonku socializmu. Napriek tomu som sa občas nechcene bavil, keď som si prečítal tunajšie zaujímavosti k filmu, všetko do bodky sa splnilo, len titul poslednej filmovej projekcie na párty chýba. Mladí herci a herečky (sestry Sokolíkové ako filmové sestry a Oľga Feldeková mladšia ako Helenina najkamarátka Zoja) sa snažili, ale na tri hviezdy to nedali. Na detský film je tam dosť hardcore scén, a tým nemyslím Votrelcov, ale napríklad ako Elena Podzámska púšťa na detskej párty porno z kazety.

Úplné bezvětří (1989)

Morskými vetrami ošľahaný morský vlk môže mať aj podobu mladej Nicole Kidman. Film má napätie od samého začiatku, v ktorom tušíme riadny problém, az do úplného konca. Horory sú vždy založené na hlúpom správaní postáv, ale palce im treba držať tak či tak. Celkom slušná starinka.

Rodinná slávnosť (1972) (TV film)

Rodinné stretnutie piatich bratov na oslave osemdesiatin ich mamy sa nezaobíde bez drobných konfliktov aj ostrých výmen názorov. Preberá sa politika, služba v armáde za vojnového slovenského štátu, aj osobné problémy. V rámci možností obdobia sedemdesiatych rokov sú niektoré témy aspoň naznačené, ale hlbšie sa rozvíja len minulosť a naštrbené rodinné vzťahy. –––– Najprv sa pomodlime. – Ja sa nemodlím! – Pozri, aj my sme komunisti, ale keď si to matka praje...

Štyria (1984) (TV film)

Divadelná hra na obrazovke o nevere z nejakého zvláštneho pohľadu, ktorý sa prieči zdravému rozumu, aj mojim diváckym očakávaniam. Veľmi nudné, bez atmosféry a bez záveru.

MOST! - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Ďalšia kanonáda gagov, situácií a búrania pravidiel pre televizne seriály a pre chápanie normálnosti. Naviac výborná hudba. –––– Ty si taky myslíš, že ho nakazím teplostí? –––– Celý odpoledne tady gúgluje, co s nima dělaj. To jsou kastrace, depilace, lejzry, hemisféry jim prohazujou. To není už člověk pak. –––– Tyvole, myčka!

Konečná dolina (1990) (TV film)

Predstavy mladého architekta sa zrazili s reálnym životom a požiadavkami dedinčanov. Niekoľko scén je zaujímavých, ale inak je film veľmi nudný a neuveriteľne dlhý, akoby mal dve hodiny. Kopa zbytočných dialógov a naťahovanie scén ma dosť znechucovalo. –––– Dajte len na nás, pán inžinier. My najlepšie vieme, čo je pre nás dobré. –––– Buď sa budeš tváriť ako umelec, alebo začneš zarábať.

Eugen Onegin (1979) (TV film)

Roztopašná petrohradská spoločnosť je spočiatku až príliš rozpustilá, kamera blúdi, hľadá objekt, neskôr je to lepšie, vážnejšie. Kukura a Jamrich sú veľmi presne obsadení, ostatné postavy tiež nerobia veršovanému dielu hanbu. Len ma to občas bavilo menej, ako som predpokladal. To ale nemôžem povedať o špičkovom závere. Hudba Mariána Vargu bola v inscenácii ako päsť na ako, no dával tomu takú zvláštnu šťavu. –––– Ja milujem vás. Láskou brata. A možno ešte nežnejšie.

Zkáza Dejvického divadla - AIDS (2019) (epizoda)

Už úvodná scéna je perfektná. Jednoduchá, s pár vetami, a pritom výbuch smiechu. A to najlepšie prichádza postupne až do, síce očakávaného, ale výborného záveru. Stále viac prichádzam na chuť aj tomu, že herci majú svoje vlastné mená. –––– Ruce! Ještê si umyj ruce! Sori. –––– Hele, nepleť se mezi nás! Když máš AIDS, tak se díváš na věci z jiný perspektivy.

Diagnóza smrti (1979)

Nakoniec to nie je také slabé, ako sa mi zdalo v priebehu. Ale aj tak Rudolfovi Hrušínskému viac svedčili výraznejšie role, ako bol tento major Zeman trochu inak.

Dva mezci pro slečnu Sáru (1970)

Ústrednému páriku Clint a mníška to perfektne ladí a bola radosť počúvať ich dialógy, doberanie a čo všetko spolu navystrájali po ceste do francúzskej pevnosti. Bez záverečnej veľkej prestrelky s výbuchmi by som sa celkom zaobišiel, celkom stačili aj občasné dosť krvavé scény zo spolužitia Mexikánov, Francúzov a Indiánov.