Lov na Gluma (2009)

Nic světoborného, ale jako amatérský doplněk k LotR je to docela zajímavá jednohubka. Na to, že je to amatérský film, má povedené masky, hlavně skřeti se povedli. 66 %

Once Upon a Candle (2014)

Docela dojemný příběh o životě jedné svičky. Ale ten konec byl fakt krutý...

The Superheroes Hangover (2013)

Superhrdinové by měly mít party zakázaný, jinak to špatně dopadne. :DDDDDDDDDDDD

Green Lantern: The Animated Series (2011) (seriál)

Jeden z nejlepších animovaných seriálů, co znám. Bál jsem se CGI animace, ale zvykl jsem si na ni poměrně rychle a musí uznat, že k seriálu sedí výborně. Seriál ale nestojí na animaci, ale na skvělých postavách a propracovaném příběhu. Nebo dvou příbězích, každém o 13 dílech, na které jsou sice občas nabaleny epizodní příběhy, ale ty pořád pasují do celku. Největší devizou seriálu jsou ale perfektní postavy. Hal Jordan je přesně takový jaký má být, stejně tak i Kilowog. Ještě lepší jsou ale dvě postavy vytvořené pro tento seriál, umělá inteligence Aya a hlavně Red Lantern Razer. 90 % In brightest day, in blackest night, No evil shall escape my sight Let those who worship evil's might, Beware my power... Green Lantern's light!

LEGO® příběh (2014)

Everything is awesome... Jako sběratel Lega jsem se na film strašně těšil. Navíc jsem byl dokonale překvapen, že kromě perfektních vtípků jsem dostal i příběh, který nese nějaké poselství. Už se těším na další díl. P.S. Snad jednou nedopadnu jako Will Ferrell v tomhle filmu. 95 %

Králova přízeň (2008) odpad!

Jako promiňte, ale jako student historie nic jiného než odpad dát nemůžu. Po filmařské stránce ujde, ale to, co udělali s historií, to nejde odpustit. Dokážu odpustit sem tam nějaké překroucení, ale když i Tudorovci jsou proti tomuhle skvělá historická adaptace, je něco špatně. To nedoložené Jindřichovo dítě s Marií bych ještě zkousnul (i když by ho Jindřich uznal), ale to, že tu jako fakt prezentují incest mezi Annou a jejím bratrem, což bylo jen další vykonstruované obvinění, aby jí mohli popravit mě donutilo televizi vypnout. Tomuhle nepomůže ani Scarlett a Natalie. 0 %

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Na film jsem se těšil snad víc než na Avengers, a když jsem se konečně dočkal, viděl jsem film, který předčil veškerá má očekávání. Úvod v post-apokalyptické byl strhující. Tak temnou a ponurou atmosféru jsem snad ještě nezažil. Pak přišel přesun do minulosti a atmosféra už najednou nebyla tak temná a našlo se i pár vtípků (Quicksilver, který předvedl jednu z nejzábavnějších scén, jakou jsem kdy viděl). Ale to pořád není to nejlepší. Tím jsou herecké výkony. O výkonech Michaela Fassbendera a Jamese McAvoye jsem psal už u komentáře k První třídě, tady jejich koncert doplnil ještě Hugh Jackman. Ale neztratí se ani ostatní a perfektní výkony předvádějí všichni od sira Iana McKellena a Patricka Stewarta přes Ellen Page a Jennifer Lawrence až po Fan Bingbinh nebo Shawna Ashmora. A pak ten konec, když byli všichni naživu. 100 % a první místo v mých oblíbených. Edit: Po zhlédnutí prodloužené verze jsem spokojen ještě víc. Scény navíc jsou skvělé.

Vlk z Wall Street (2013)

Tenhle film má určitě něco do sebe. Například herecké výkony jsou skutečně špičkové (Leonardo si u mě vysloužil místo v topce), ale něco mi tam chybělo. Pardon, naopak přebývalo. Ta stopáž je skutečně přepálená. U epické fantsy jako LotR nebo Hobit jsou tři hodiny fajn, ale tady je to moc. Přesto ale hodně dobrý snímek. 73 % (Pokud nesouhlasíte, prodejte mi moje pero, a ještě se nad tím zamyslím.)

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Ano, britský Sherlock je lepší, ale tohle je trochu jiný žánr. Tohle není v první řadě detektivka, ale akční komedie. Druhý díl je o kousíček slabší než díl první, ale pořád se jedná o perfektní oddechovou podívanou. Robert Downey jr. a Jude Law jsou opravdu dvojka k pohledání, ale neztratí se ani zbytek osazenstva, i když mě mrzela nepřítomnost Rachel McAdams (tu jednu scénu nepočítám). Moriarty byl taky fajn, ale prostě Andrewovi Scottovi se nevyrovná. Na konec musím zmínit ještě skvělé akční pasáže a povedené zpomalovačky (hlavně pád do vodopádu). 78%