• Thriller

Kde se země chvěje (2019)

Blbosť. Dobrá tu bola asi len hudba a samozrejme Alicia, bez nej by som to ani nedopozerala.. druhá hviezdička iba za ňu.

Neuvěřitelná (2019) (seriál)

Detektívnych seriálov sú mraky, pri tomto ma nalákala hlavne Toni Collette v postave detektívky Grace, ktorá ani tu nesklamala moje očakávania. Druhá vyšetrovateľka Karen v podaní Merrit Wever mi bola neznáma, ale herecky vytvorili rovnocenný tandem a dobrý tím. Najväčšou slabinou bola prvá epizóda, ktorá ma vyslovene nebavila, čo možno bolo z časti aj tým, že obe dámy sa v seriály objavili až v druhej časti. Celý čas sledujeme paralelne dve dejové línie odohrávajúce sa na inom mieste s trojročným odstupom. Veľmi znepokojivým faktom, ktorý bol náležite daný do popredia, bol diametrálne rozdielny prístup a vypočúvanie obetí zločinu detektívmi v prípade Marie, ktorí boli obaja muži a detektívmi - ženami. Výborne vykreslené charaktery postáv Grace aj Karen, ich silné aj slabšie stránky, rozdielne povahy, prístup k práci aj voči sebe navzájom, čo ich spája a čo rozdeľuje, to ako sa vyrovnávajú každá po svojom s brutalitou zločinu a bezmocnosťou, keď sa im nedarí chytiť páchateľa. Nebyť slabšej prvej epizódy, bolo by to u mňa za 5 hviezdičiek, takto ostávam na stále veľmi slušných 4.

Smrt nás spojí (2019) (seriál)

Po prvej epizóde ma to nenadchlo, ale po dvoch sériách musím povedať, že Dead to me je celkom osvieženie medzi čiernymi komediálnymi seriálmi. Hemží sa to absurditami rôzneho druhu, ale morbídnosť vyvažujú trefne poňaté vtipné scénky. Christina Appleage je na podobné role ako stvorená, kdežto kámoška do dažda Linda Cardellini mi zo začiatku moc nesadla, ale neskôr to už bolo v pohode.

Srážka s láskou (2019)

Ono to tu už všetko v nejakej podobe bolo, ale často to dopadlo oveľa horšie. Charlize a Sethovi to tu spolu ohromne klapalo, bola tam tá správna dávka chémie a svojim časom na obraze vyvážili aj nevýrazné vedľajšie postavy. Ešte aj toho (za normálych okolnosti sexy) Alexandra Skarsgarda zamaskovali za nesympatického truľa. Slušne som sa zabavila. It must have been love od Roxette a nočný záťah s Molly boli top.

Temný případ - Série 3 (2019) (série)

Ako čítam, dosť ľudí je nadšených z návratu k atmosfére 1. série, ale aj tak mi tu niečo chýbalo. Po prvých dvoch častiach všetko fungovalo, ako malo, ale potom sa to začalo kamsi strácať. Intro ale opäť parádne. Najlepšia postava u mňa určite Roland West (Stephen Dorff), fešák z klipu od Aerosmith Cryin'.. no áno, je to už dobrých pár rokov dozadu.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Kamera, detaily, herecky dokonalý Brad Pitt spolu DiCapriom a čo ma potešilo najviac, bol oproti skutočnosti ten zmenený koniec, kedy to schytala tá vrahúnska banda. Zážitok mi ale trochu pokazila tá dĺžka, menej je niekedy viac. Ale Tarantino je Tarantino a jeho štýl mu nikto nikdy nevezme.

The Morning Show (2019) (seriál)

Americké televízne pozlátko v plnej kráse. Jennifer a Reese, ktoré si kedysi spolu zahrali v epizódke v Priateľoch, sa tu po rokoch opäť stretávajú a náramne im to ako tandemu šlape. Čo by som ale dopredu nepovedala, že Jennifer s prehľadom herecky prevyšuje Reese, čo je patrné skôr v neskorších epizódach. Billy Crudup je proste parádny. Koniec 1. série bol vyšperkovaný a za to pridávam aj 5. hviezdičku. Momentálne rozpozeraná 2. séria je tiež zatiaľ dosť slušná.

Colette: Příběh vášně (2018)

Keire tieto historické úlohy náramne sedia a jej voľba je najväčšia prednosť tohto filmu. Škoda, z tohto mohla byť aj oveľa lepšia životopisná dráma.

Čas čarodějnic (2018) (seriál)

Tak po 4 časť to bolo celkom zaujímavé, ale na jej konci sa už, bohužiaľ nezastaviteľne, Diana začala chovať ako Bella z Twilight a čím ďalej slabší scénár tomu nepomohol. Ale hrá tam Matthew Goode, na ktorého sa môžem dívať hocikde a druhá zaujímavá postava je čarodejnica Satu. Plus má to naozaj krásnu scenériu. Asi dám šancu aj ďalšej sérii.

Dámský klub (2018)

Rozmýšlam, ako som to vydržala dopozerať do konca. Už viem.. aj vo svojich 63 rokoch stále sexy chlap Andy Garcia a ako jediná zo štvorice, ktorá mi prišla miestami vtipná Candice Bergen.