Bobby Jones: Odpal génia (2004)

Snaha o poctu najväčšej legende histórie golfu je natočená bez nejakých vážnych trblietavých a dychberúcich záberov a prejaov. Je to decentne plynúce dielo popisujúce zrod, vývoj, trápenia a víťazstva legendy. Príbeh ukazuje, ako sa Bobby dokázal potrápiť s vlastnou výbušnosťou, vážnou chorobou a tiež, ako vyriešil rodinné problémy svoje, i otcove a dedkove. Znie to až moc fantasticky, no príbeh totho športovca je naozaj pozoruhodný, a film na jeho poctu je určite niečím, čo by ste mali vidieť, už len z princípu. Ja osobne som pred filmom, ako nefanúšik golfu, nevedel, kto je Bobby no pri jeho príbehu a jeho osobnosti dávam klobúk dole. Film ako taký hodnotím na 40% no príbeh tohto človeka má u mňa 100 bodov.

Dům voskových figurín (2005) odpad!

Typická americká somarina, kde partička, ale úplných dementov, ide na zápas, ale... Neuveriteľne zablúdia a rozhodnú sa prespať. Stretnú dementa, ku ktorému normálny človek nemôže nastúpiť do auta či už pre interiér zo zranených zvierat, alebo pre totálnu demenciu chlapca. Prvé varovanie nestačí iný dementko aj zo svojím bratom ich začne vyvražďovať a oni, pri každej jednej šanci, a nebolo ich málo, zabiť protivníka ho nechajú nech sa pozviecha a ešte im naloží. No total vymazanie všetkých zdravých buniek v hlave. Ešte že aom to vydržal pozerať do konca, lebo záverečná sekvencia s domom mala svoje čaro a bola nadupaná. PS: oscara prw paris hilton

Buď v klidu (2005)

Taká oddychová somarinka, no neurazí. Veľa známych osobností na mieste. V sobotu na poležanie na pohovke pri zlom počasí dobre zabitý čas. Nechoďte do tohto filmu s nejakými očakávaniami či už kvôli obsadeniu alebo zápletke a nebudete sklamaný

Apokalypsa (2006) odpad!

Po dlhej dobe som nedopozeral film do konca.... Niet viac čo povedať.

Nezastavitelný (2010)

Ak odhliadnem od toho typického super najviac amerického patriotizmu a skvelého amerického sna, kedy sa počas blížiacej sa katastrofy urovnajú všetky vzťahy sveta a odpustia sa všetky krivdy sveta, tak je to veľmi príjemne strávená 94 minútovka. Je tu pekne vidieť gradovanie príbehu až ku konečnému napätiu, či sa vlak rozmláti a spolu s ním všetko vôkol, alebo sa dvom šialencom podarí ho zastaviť. Denzel je tradične príjemný a jeho stvárnenie múdreho, skúsenejšieho a hlavne skromného hrdinu, mu už niekoľko krát vyšlo, no a inak to nie je ani tu. Mladík Chris Pine mu dobre sekunduje a premena z nespratného pankáča na zodpovedného mladého muža vôbec nie je otravná. Je na míle jasné, že tento film nepriniesol svetovej kinematografii nič prevratné, no nezaradí sa ni medzi spodinu a určite sa nevyznačuje nudou. Hodnotenie: 60%

Muži, co zírají na kozy (2009)

Film totálne plný absolútne nezmyselne znejúcich vecí, až sa niekedy tomu zasmejete. Inak len príbeh parapsychologických vojakoch tajného (nikto nevie akého) zaradenia. Obsadenie filmu veľmi dobré, no myslím, že to je top filmu a pomenoval by som to, že škoda toľkých dobrých hercov. George Clooney naozaj vyzeral ako magor, či to hral alebo je to naozaj, to je už jeho tajomstvo, no filmu to prospelo. Hodnotenie: 20%

Legie (2010)

Také prázdne nič. Film nezanechal žiadny dojem, žiadnu pointu. Na to, aké k tomu bolo promo o najväčšej apokalypse, tak to bol prepadák. Nie je pravda, že to je strašne zlý film, skôr naozaj len taká prázdna 96 minútovka. Má to byť film o záchrane ľudstva pred apokalypsou, no na to je tu žalostne málo boja proti zlu. Také strieľanie zo strechy po nejakých tvoroch, to je chabo málo na apokalypsu. Jedinou svetlou stránkou Paul Bettany, ktorý aspoň ako tak vytvára dojem niečoho vážneho a dôležitého. Inak príbeh o ničom, kde pumpa na území nikoho má pár ľudí (medzi nimi samozrejme vyvolenú osobu, ktorú treba ochrániť), medzi ktorých príde jeden ochranca a nájazdy zloduchov, a spoločne sa snažia zabrániť koncu. Pozrieť sa to dá, ale pre mňa to bolo prinajmenšom "málo slané". Hodnotenie: 30%

Já, padouch (2010)

Unikátny film, ktorý je spravený natoľko dobre, že aj dnes pri takom množstve animákov si vás dokáže získať na 100%. Milé, nevinné, trochu akčné, ale hlavne zábavné divadlo vás nepustí od obrazovky ani na sekundu. Všetko je tu dotiahnuté na najvyššiu úroveň. Krásna animácia plná farieb, zlý - nezlý hlavný hrdina, tri rozkošné dievčatá a samozrejme niekto, kto je vždy vo filme tou najuletenejšou postavou. Akurát, že zvykom býva jedna, dve postavy. No tu pre istotu zábavy dali milión malých mimoňov. Príbeh je prijemný a dobre pracujúci s divákom. Zhrnuté a podčiarknuté: toto určite musíte vidieť, a nie len raz. Hodnotenie: 100%

Iron Man 2 (2010)

Chcete to v skratke? Ok! Výborná akčná podívana? Áno! Hlboko siahajúci vážny film? Nie! No kto by aj chcel od tohto vážny film s hlbokými myšlienkami? Ide tu predsa hlavne o to, aby sme sa zabavili pri akčnej hi-tech nakladačke a boli zaujatý komplexne plynulým dejom. Nehovoriac o tom, že one man show Roberta Downeyho prekvitá už v druhom pokračovaní tohto filmu. Jeho obsadenie do tejto zatiaľ trilógie, bola "trefa do černýho", pretože dodáva totiž filmu punc jedinečnosti svojským humorom a vystupovaním, či už vo vážnych alebo obyčajných situáciách. Film plynie naozaj rýchlo, a jemne presiahnutý limit dvoch hodín vôbec nie je na škodu. Práve naopak, dodalo to možnosť pohrať sa s dejom tak, aby nebol len jednoduchým bum sem bum tam. Musím tiež uznať, že Gwyneth Paltrow v Iron Manovi žiari a schová do vrecka hocikoho. Čerešničkou na torte sú aj náznaky vzniku, respektíve prípravy, Avengers. Jednak v podobe Samuela L. Jacksona, ako ich šéfa alebo Scarlett Johansson, ako jej plnohodnotnou členkou. Totálnu bodku však dá za filmom, a navnadí divákov, mini scéna po titulkoch. Ak teda máte záujem o vážne dobrú akčnú zábavu, sadajte do kresla a pripravte si popcorn. Hodnotenie: 90%

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Vizuálne veľmi pekne a náročne spracované dielo. Je na veľkú škodu, že tento film neboduje tak vysoko aj svojím príbehom. Určite nie je najhorší, no pri tak dokonalej vizuálnej stránke zostáva v pozadi. Nie je to však jednoduchý film a človek si v ňom môže nájsť to svoje. Na pozretie určite vhodný. Je veľmi správne, že sa nakoniec rozhodlo, že sa tento film dokončí a spraví sa tak posledná bodka za skvelým Heath Ledgerom. Možno v tomto je film jedinečný, že tak ako Heath bol výnimočný, tak aj tento film je svojím spôsobom výnimočný. Bohužiaľ, ako odznelo vo filme z úst postavy Tonyho (Heath Ledger, Jude Law, Colin Farrell, Johnny Depp), nič nie je večné. Česť jeho pamiatke. Hodnotenie: 50%