Univerzální uklízečka (2005)

No tak toto bolo dosť zlé. Snaha urobiť čiernu komédiu zlyhala na plnej čiare. Príbeh o šialenej vrahyni Grace, ktorá z úsmevom na tvári a bez svedomia zabíja každého, kto sa jej len trošku nepáči, je dosť nevýrazný a plný chýb. Len si to zoberme, že Grace pustia z väzenia, ona príde do nejakej rodiny ako hospodyňa, kde nakoniec pravá pani domáca Glória zistí, že je to jej šialená vraždiaca matka (jediné prekvapenie celého filmu). Samozrejme, že každý kto ohrozí nejakým spôsobom túto rodinu zomrie a nikto tomu nevenuje pozornosť, čo je nadmieru absurdné. A keď už aj Glóriazistí, že jej matka je vrahyňa, gény sa nezaprú a začne vraždiť tiež. Rowan Atkinson samozrejme hrá len vedľajšiu rolu nevýrazného, prostého farára. Sem tam, veľmi výnimočne, Glória trepne nejakú srandu, inak je sekcia smiechu a srandy na bode mrazu. Patrick Swayze figuruje vo filme len aby prilákal divákov, ktorý si pozrú každý film, v ktorom hrá bez ohľadu na to, aký ten film alebo jeho postava je. Celkovo je film bez náboja, napätia a srandy, takže nesplnil ani len jednu snahu režiséra a scénaristov. Určite neodporúčam pozrieť viac ako raz a to aj len preto, aby ste videli, že to naozaj nie je dobrý film. Jednu hviezdičku som dal jedine za akú takú snahu postavy Glórie o kúsok srandy a irónie, a to len z milosti. Hodnotenie: 5%

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Už to nie je ten pravý Shrek, akého sme mali radi. Pôvodný príbeh už nemal kam pokračovať, a tak sa snažili scenáristi vymyslieť niečo plnohodnotne zaujímavé. Nevyšlo to celkom podľa predstáv. Je tu cítiť posun doby a snaha byť čo najakčnejší, najmodernejší, najefektnejší. No popri tom sa zabudlo na klasicky dobrú zábavu zábavu, na jednotlivé charaktery postáv a ich príbehy. Je to škoda, pretože tento príbeh mal vždy dosť zaujímavých postáv, ktoré mali čo povedať. Plus sa dáva za to, že príbeh pôsobí realisticky a to, čo sa stalo Shrekovi (myslím tým prasknutie nervov, keď bolo toho naňho moc) sa môže stať hocikomu. Hodnotenie: 60%

Princezna a žabák (2009)

Walt Disney sa konečne ukázal opäť v plnej sile. Dokonale klasické, kreslené rozprávky ako tvorí táto spoločnosť nevie nikto. A táto netradične spracovaná tradičná rozprávka je toho len dôkazom. Krásne animácie plné pestrých farieb a pesničiek (netypicky, no skvele jazzových) len doplňujú originálny príbeh, ktorý pobaví nielen deti. Aj po opakovanom zhliadnutí som sa nenudil a so záujmom sledoval. Navyše sa opäť potvrdilo, že slovenský dabing je do rozprávok, jednoducho ako stvorený. A využitie dabingu Richarda Mullera (jeho prvá skúsenosť z dabingom, čo je veľká škoda) je obrovským plusom, či už hudobným alebo zábavným. Hodnotenie: 90%

Souboj Titánů (2010)

Pre mňa, ako milovníka pôvodnej verzie, úctihodná poklona prvotnému dielu. Dej povýšený na modernú dobu plnú efektov, spomaľovačiek, súbojov. Herci vybratý parádne (Sam Worthingtom stále lepší a lepší v každom filme), navyše podoba a celkovo postava "gina" ma fascinovala. Tak isto však ostatné stvorenia a samotná púť za konečným cieľom - Krakenom. Potešilo ma aj spomenutie nezabudnuteľnej sovy pomocníčky. V kocke treba povedať, že neboli plnohodnotne využité niektoré postavy, viď Andromeda len v úlohe obete. Taktiež ma mrzí, že Perseusov príbeh bol vzatý skôr povrchne a sústreďoval sa viac na samotné boje a púť ako hĺbku osobnosti. No treba povedať, že aj ostatným osobám by sa patrilo viac pozornosti, ale ktovie ako dlho by to potom trvalo, pretože je tu obsiahnutých veľa silných osobností. Hodnotenie: 80%

Silent Hill (2006)

Čo povedať... Tak predovšetkým, že keď som bol na premiére tohto filmu v roku 2006, tak som tento film odsúdil a nepáčil sa mi. No teraz z odstupom takmer osem rokov som si ho pozrel a zas tak zlý mi neprišiel. Práve naopak, vďaka svojej temne vykreslenej atmosfére ma zaujal a sledoval som ho pozorne. Taktiež príbeh som si po takom čase nepamätal a čakal som čo bude ďalej, a preto ma pátranie po stratenom dievčati veľmi bavilo, pretože sa stále odhaľovali nové skutočnosti, nevedel som dopredu presne čo sa stane, a tak to má byť. Určite to však nie je film hodný oscarov, alebo podobne. No pozrieť si ho na večer rozhodne odporúčam, pretože kombinácia hudby a tej atmosféry si vás podmaní a tiež rôzne bytosti, ktoré nie sú obyčajné, vás upútajú. Navyše, čo nebýva zvykom pri takýchto filmoch, záver celkom vyšiel a nevyzeralo to ako vnútená myšlienka dvojky, ktorá prišla v roku 2012. Hodnotenie: 70%

Chlupatá odplata (2010)

Je všeobecne známe, že Brendan Fraser nedostáva, ani sám nepredstavuje najpútavejšie role. Je to práve naopak, väčšinou hrá jednoduché role, v ktorých stvárňuje prostého, nevinného chlapa. Takže o hereckom orgazme tu reč nebude. No a? Tento film totiž určite nie je písaný ako vážna vec pre dospelých, ktorý chcú ísť na pecku do kina. Je to klasický rodinný príbeh urobený pre deti, aby im rodičia urobili radosť a pustili si to doma spoločne na gauči. V tomto prípade film spĺňa všetko, čo má a je aj zábavný. Ak sa aj pozrieme na počítačové efekty, nie sú zlé a teda po technickej stránke je film spracovaný dobre, príbeh je stará klasika a zasmejeme sa párkrát. Takže ak to mám hodnotiť ako film pre deti a rodinu, hodnotím ho veľmi kladne. Inak je to u mňa za jednu hviezdu. Hodnotenie: 30%

Počátek (2010)

Ak toto nie je jeden z úplne najlepších filmov, tak potom neviem. Chcel by som stretnúť Christophera Nolana a podať mu ruku, lebo takýto film môže natočiť len geniálny človek. Toto majstrovské dielo obsahuje všetky top veci, ktoré by mal mať. Našľapané herecké obsadenie, ktoré je aj plnohodnotne využité, pretože nikto nehrá vedľajšiu rolu. Akcie je dostatočne veľa a každá jedna je premakaná do posledného detailu, dokonca pohrávanie sa s gravitáciou je neuveriteľne realistické. No v neposlednej rade je tu top nápad filmu a jeho neskutočne pútavý dej. Dokonca nepochopíte všetko len z pozerania, musíte naozaj venovať pozornosť všetkým dialógom, ktoré vám v chápaní pomôžu. Poviem vám, tak zamotaný a pritom tak perfektný dej som ešte nevidel. Vojsť niekomu do sna, to sa dá, ale vojsť niekomu do sna v sne a ešte ísť do ďalšieho, to je neskutočné. Neviem akým spôsobom by som to tu ešte vykreslil do nebies, ale môžem to povedať aj takto: majstrovské geniálne dielo bez jednej chybičky. Hodnotenie: 100%

Velkej biják (2007) odpad!

Tak, ako sa to deje už viac rokov, že čím väčšia snaha o dobrú paródiu, tým väčšia kravina. Neviem či autori, ktorí vedeli spraviť dobrú paródiu vymreli, ale je to zlé. Pritom nápadov a možností odkiaľ čerpať je toľko, že by sa každý týždeň mohlo niečo parodovať. Teraz je to však len snaha o čo najviac sparodovaných vecí v jednom filme a byť čo najodpornejší. Absencia zábavných situácií z takýchto filmov robí obyčajné braky. Hodnotenie: 0%

Říše hraček (2007)

Veľká oddychovka! Neviem ako vy, ale ja som sa pri tomto príbehu cítil znovu ako dieťa. Prežíval som každú jednú kúzelnú vec, a tých tu nebolo málo. Samotný príbeh ani tak nemá čo ponúknuť, no prevedenie a pestrosť kúzelných vecí si vás podmaní. Samozrejme, nesmiete od filmu čakať zázraky, treba ho brať ako veľkú relaxáciu, napríklad ako útek pred každodennými povinnosťami a starosťami. V takomto prípade vás tento film rozhodne pobaví a rozveselí ako deti. A ruku na srdce koho nepresvedčil Dustin Hoffman o kúzlach, ktorému skvele sekundoval Zach Mills. Hodnotenie: 60%

Ženy v pokušení (2010)

Toto sa českým filmárom uprieť nesmie, že vedia natočiť dobrý film so zaujímavou zápletkou. Veľmi svieža komédia, ktorá pobaví, zaujme a hlavne nie je nanútená, naopak veľmi prirodzená. Kvalitné výkony hercov a zamotaný dej vás nepustia od obrazovky. Hodnotenie: 90%