Posedlá (2009)

Veľmi príjemný, dobre natočený thriller o chorej žene, ktorá svojím správaním terorizuje jednu rodinu. Príbeh je pútavý od začiatku až do konca, postavy sú dobre zahrané a záporná je veľmi presvedčivá. Počas filmu som naozaj rozmýšľal čo by človek mohol robiť aby v pokoji vyriešil problém takto posadnutého človeka, ktorý ignoruje všetko čo sa mu snažíte vysvetliť a ide si len za svojim. Nie je to najlepší film, ale určite vykúka z priemeru a bol pre mňa príjemným prekvapením. Hodnotenie: 70%

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska (2006) (seriál)

Konečne jeden skvele spravený a aspoň niečo vypovedajúci slovenský seriál. Škoda, len že musí byť založený na takých smutných skutočných a brutálnych činov. Vrátim sa ale k seriálu. Keď som ho pozeral prvý krát pred rokmi, nemohol som sa vôbec oddtrhnúť od obrazovky a bol som maximálne zdesený, čo všetko sa v našej malej krajne dialo. Ani dnes s odstupom času a pri znovu prezretí častí ma nenecháva chladným. Seriál má veľa výpovedných hodnôt. Kompletne reálne a ničím necenzurované rekonštrukcie nenechajú pokojným nikoho. Maštalírov sprievodný hlas pôsobí minimálne hrozivo a dotvára celú atmosféru seriálu. Tak isto je v seriály veľa poučení, vzhľadom na to, že tu je presne popisovaný postup udalostí a rekonštruované udalosti. Poučenia sú hlavne tie aby ľudia boli opatrní, aby naozaj neverili hocikomu a nenechali sa zlákať na rôzne návrhy a podobne. Popisovanie činov a policajných postupov je zaujímavé, veľavravné a v neposlednej rade drsné. Tiež sa pridávam k názorom, že toto nie je seriál pre slabšie povahy. Na druhú stranu by som ho však doporučil pozrieť všetkým bez rozdielu aby videli čo všetko sa môže stať. Hodnotenie: 100%

Paranormal Activity (2007)

Keď som videl tento film prvý krát, bolo to zaujímavé a niečo nové. Teraz som to pozeral druhý krát s odstupom 2 rokov a celý dej, mimo toho čo sa dialo v noci a potom aj inokedy, bolo vyslovene nudné. Hlavne keď človek celý film márne čaká aspoň na nejaké vysvetlenie prečo sa to deje, čo to vlastne je atď. Z toho možno usúdiť len toľko, že keď vám zhorí dom, budú vás celý život prenasledovať paranormálne aktivity. Dokonca som sa tentokrát ani nezľakol, ale to je asi aj pochopiteľné, keďže je celé pozeranie postavené na tom, aby to divák pozeral večer, pretože inak to nemá "kúzlo". Dialógy boli veľmi citeľne umelé a kamera robila viac zle ako dobre, aj keď niektoré zábery boli fajn. Je treba povedať, že nápad tohto filmu je zaujímavý, je to niečo iné, čo následne spustilo mnoho ďalších podobných filmov. Tento fakt je veľmi pozitívny, pretože už bolo nutne treba niečo v hororovom žánri vymyslieť. To treba oceniť a za to a ešte za tie momenty, kedy človek čaká, čo sa stane, dostáva odo mňa dve hviezdičky. Hodnotenie: 40%.

Boj (2007)

Keďže som milovník filmov Jeta Li, obzvlášť tých, kde neskáče 200 metrov do výšky a zabije všetko ešte vo vzduchu, tak som bol týmto filmom veľmi potešený. Je to totiž príbeh, ktorý je realistický, pracuje s dejom a aj keď hlavnou témou je pomsta za "padlého" kolegu (čo je samo o sebe klišé téma), tak musím priznať, že záverečné rozuzlenie ma veľmi prekvapilo. Súboje sú veľmi pekne prevedené, dej vás nenechá oddýchnuť, vzhľadom na to, že "sólista" robí poriadne rošambo medzi triádou a yakuzou, a akcia je pekne dávkovaná. Jason Statham je výborný, ako vždy, a až do konca som neveril (ani mi nenapadlo), že on by mohol byť zradcom. Samozrejme film nie je dokonalý, ale je to solídne akčné dielo. Hodnotenie: 80%

Nezvratný osud 4 (2009) odpad!

Predchádzajúce časti, aspoň teda dvojka, sa dali pozrieť, ale toto je otras. Nie, že by tie predtým neboli, ale aspoň to bolo trošku únosné. Toto je bohužiaľ čistá americká kravina, na ktorú ľudia v amerických kinách typicky musia kričať "oh my god", o tom svedčia aj tržby. Nemá to žiaden dej, je to iba o tom, ako vymyslieť čo najbizardnejšiu smrť. A keďže ani toto nevyšlo a bolo to skôr na smiech, je tento film čistým odpadom. Hodnotenie: 0%

Happy (2008) odpad!

Ako mohol niekto natočiť takmer dvojhodinový film, ktorý o ničom nevypovedá, nemá žiadny dej, skáče z situácie do situácie bez zmyslu, herecké výkony sú viac než podpriemerné a hlavná hrdinka je viac než zlá. Inak vo filme niet viac čo hodnotiť, nič iné tam totiž nebolo. Nikdy som ešte tak zle film nehodnotil, ale taktiež som nikdy vyslovene asi od 30. minúty intenzívne neodpočítaval koniec. Hodnotenie: 0%

Astro Boy (2009)

Na prvý pohľad bol tento film pre mňa nie moc lákavý. Predstavoval som si len samú akciu a žiadny poriadny, zábavný animák. No opak bol pravdou. Je to veľmi milý, príjemný film s plno zaujímavými a vtipnými postavičkami, ktoré zaručene pobavia. Akcie je tiež dosť a navyše to má svoj vlastný príbeh. Jediné, čo mi trošku vadilo, bol grafický výzor astro boya. Ak to zhrniem, určite to nemá na iné mega tituly z ríše animovaných filmov, no je to odlišné a veľmi príjemné pozeranie. Hodnotenie: 60%

Hezké vstávání (2010)

Príjemný oddychový film, na ktorom nie je moc čo rozoberať, ale vidieť ho určite nie je strata času. Herecké obsadenie sedí do svojich rolí presne a Rachel McAdams ako hlavná hrdinka to ťahá celé smerom hore. Veľmi som sa na nej bavil. Inak je dej typickým americkým snom. Hodnotenie: 50%

Číslo 9 (2009)

Vynikajúci animovaný film pre dospelých. Skvelá myšlienka, výborné prevedenie, akčné, pútavé, milé, zábavné, dojemné. Bol som veľmi zvedavý na tento film aj kvôli dobrým hodnoteniam, aj kvôli tomu, že som nevedel čo si o ňom mám myslieť. Napokon extrémne prekonal moje očakávania. Od začiatku do konca ma to chytilo a aj pri relatívne krátkemu času sa mi zdalo, že ten film bol maximálne využitý a nič mu nechýbalo. Postavičky boli originálne a každá mala svoj vlastný charakter, navyše boli milé. Celkové posolstvo tohto post-apokalyptického filmu je na zamyslenie a má svoj význam. A na to, že to je animovaný film, tak by tromfol aj mnoho akčných filmov súčasnosti či akciou, alebo zápornými postavami. Skvelé. Hodnotenie: 100%

Případ číslo 39 (2009) odpad!

Kde začať.....Renée Zellweger? Koho toto mohlo napadnúť dať ju do hororu, spýtal som sa najskôr. No po zhliadnutí tohto "diela" to až tak tomu neuškodilo, lebo presne sem patrí jej herecké umenie. Tento film je niečo neskutočne zlé. Najväčšie klišé na svete, a to škaredé malé zlé dievčatko je tak zle prevedené. Čakal som či sa vôbec niečo stane ale nič. Podľa mňa najväčší horor je ak niekto hodnotí tento film ako kvalitný. Je mi ľúto Bradleyho Coopera, ktorého smrť bola prevedená tak, že som nevedel či plakať alebo sa smiať od katastrofy...Vylietajúce sršne a nezmyselné prasknutie v hlave? To vážne? Je tu veľa vecí na ktoré by som okrem toho, že dej bol absolútne nudný a umocňoval len dojem zbytočnosti celého filmu, chcel reagovať, no radšej spomeniem len tie najhoršie. Koho mohlo napadnúť niečo tak blbé, že riešiť problém s malou démonickou dievčinou bude dobré tak, že okolo nej prejdem a zavriem sa so šrobovákom do spálne? A fatálne víťazstvo utopením démona? Ďakujem, stačilo, dovidenia, nikdy viac. Pre dobro všetkých čo majú radi filmy, nepozerať. Hodnotenie: 0%