Revival (2013)

Maximálne kvalitná komédia, ktorá tu už dlho nebola a chýbala na scéne ako soľ. Spracovať lepšie príbeh o priskoro vyhasnutej bigbítovej kapele, ktorá sa za zvláštnych okolností musí spojiť znovu, na sklonku života a smrti, aby priniesla kopu zábavy a kvalitnej muziky. Príbehy jednotlivých členov sú vyšperkované do dokonalosti a aj keď sú skôr tragikomické, tak sú spracované na najvyššej úrovni zábavy a hlášok. Typy členov sú rozdelené skvele a pre mňa neuveriteľný výkon Miroslava Krobota a tiež skvelého Gaišberga. Dve hlavné hviezdy zábavy, ktorým skvele sekundujú Bolek Polívka a aj Karel Heřmánek. Toto je zrod jednej z ďalších epických legendárnych českých komédií. Bravo!!! Hodnotenie: 100%

Ostrov Dr. Moreau (1996) odpad!

Keď som bol malý, tento film sa mi páčil. Teraz je vidno, že som dospel :D pretože je to podľa mňa jeden z tých naozaj zlých filmov, bez akéhokoľvek zmyslu. Dej plytký, plný chaosu a nezmyslov a poukazuje akurát tak na nezmyselnosť celého (ne)diela. Úplne vám stačí namiesto zhliadnutia filmu vedieť, že je to o debilovi, čo robí experimenty, ktoré sa mu vymknú z pod kontroly a doplatí na to a o inom debilovi, ktorý to všetko zachráni ani sám nevie ako. Najviac na smiech vyznieva záver, kedy prichádza na scénu veľmi hlboké posolstvo, ktoré však v kontexte tohto filmu vyznie ako paródia. Film bez hlavy a päty. Hodnotenie: 0%

Ostrov (2005)

Michael Bay opäť raz ukázal, že ak sa do niečoho pustí, musí to k...a stáť za to. Nič nerobí v v malom alebo strednom merítku, proste sa do toho obuje a zakaždým je to skvelá jazda. Toto dielo nie je výnimkou. Skvelý príbeh je korunovaný premakanou akciou (najviac ma dostala scéna s kolesami od vlaku, čo bola neskutočne masívna a drtivá scéna, z ktorej som bol doslova zatlačený do sedačky),dej postupne graduje bez hluchých miest. Pri 136 minútovej metráži je úctihodné udržať diváka v napätí a stopercentnej pozornosti, čo Michael Bay zvládol ľavou zadnou a ako vždy pridal aj vtipné momenty a hlášky. Chuťovečka na záver: Dávajte si pozor aby ste neboli bohatý a chorý človek, ktorý si objedná svoj klon aby získal zdravé orgány a nakoniec zomrie tvárou v tvár svojmu klonu, pretože klon presvedčí strelca, že on ste vy... Hodnotenie: 100%

Purpurové řeky (2000)

Okrem jednej veci výborne spravený mrazivý thriller. Atmosféra tohto diela je vytvorená veľmi husto a darí sa ju udržiavať celú minutáž, čo je výborné. Jean Reno sa presne hodí do role záhadného vyšetrovateľa, ktorej sa zhostil veľmi dobre, no aj Vincent Cassel ma veľmi prekvapil či už bojovým umením, alebo svojím hereckým prejavom. V príbehu, kedy sa v závažných vraždách svojím oddeleným vyšetrovaním, vďaka dôkazom, dostanú k vzájomnej spolupráci dvaja odlišný vyšetrovatelia a začnú zisťovať záhadné veci, je naozaj veľmi dobre spracované a drží vás to pri maximálnej pozornosti. Jedinou, no celkom dôležitou vadou pre mňa je konečné rozuzlenie. Pri tak perfektne hustej a gradujúcej atmosfére by som čakal veľkolepejší záver, pretože tento záver je výsmech inak skvelému deju. Inak tento film doporučujem všetkými desiatimi. Hodnotenie: 60%

Obávaný bojovník (2006)

Výborný natočený silný príbeh s veľkým posolstvom, natočený v nádhernom prostredí. Presne takto by mali vyzerať filmy, ktoré ohúria diváka. Nielenže Jet Li sa tu predvádza v najlepšej forme, no film má aj hlbší význam a nie je len o samotnom bojovaní, čo mu dodáva na originalite. No ak sa vrátime k bojom, treba povedať, že sú natočené a prevedené s veľkou precíznosťou, čo je pastva pre oči. Samotný príbeh, kedy hlavný hrdina stále bojuje a nemá dosť, až kým nezabije protivníka, je veľmi dobre spracovaný a plynie príjemným tempom až k heroickému finále. Nájsť zmysel bojového umenia WuShu dokáže až po smrti najbližších a odlúčení od sveta. Následne sa ho rozhodne šíriť do celého sveta. Tento film vás nenechá sedieť chladných nielen po stránke akčnej, no aj po tej zmysluplnej. Hodnotenie: 100%

Noc s nabroušenou břitvou (2003) odpad!

Pýtam sa sám seba, či naozaj toto mohol niekto natočiť so zdravou hlavou. Je to jedna z najhorších kravín, čo som kedy videl. Tento "horor" pri akejkoľvek snahe niečo vytvoriť, stroskotá na najvyššom primitivizme a demencii každej jednej udalosti, ktorá sa stane. Začína to najdebilnejšou zápletkou, aká exituje, kedy dve baby sa idú učiť niekde na kukuričné polia a príde v noci "zloduch" a nastane zlo. K hlavnému zloduchovi by som povedal asi len toľko, že vybrali toho najdebilnejšieho, najhoršie vyzerajúceho, najsprostejšie sa smejúceho človeka, dali mu voľnosť a on vytvoril túto splašku. Vrcholom tuposti je to, že každá jeho obeť len nahodí tupý výraz a nechá sa zmasakrovať. A to, že celý dom spiacich ľudí nepočuje vrešťajúceho tatka, ktorému nejaký dement odpáli hlavu skriňou, či čo to bolo, je vrchol debility. Scénar sa odohrá postupne na ďalších obetiach. Hlavná pointa filmu, kedy je hrdinka rozdvojená osobnosť a nevie o tom, je proste čerešnička na tejto splaškovej torte. Ja snáď ani neviem, kedy som videl pokope toľko absurdity a nezmyselnosti. Toto musel byť len dokument o tom, ako netočiť filmy a ako vyzerá totálny odpad. Hodnotenie. 0%

Milionář z chatrče (2008)

Dobre zasadený príbeh chlapca, ktorý vďaka svojmu životnému príbehu príde k veľkému bohatstvu a vďaka svojej neúnavnosti získa svoju lásku. Samotná hra a život chlapca je dokonale prepojený a jeho osud obsahuje všetky emócie. Tento film vás určite nenechá chladným a nedá vám šancu čo i len najmenších chybičiek, nakoľko príbeh v ktorom je spojená láska, rodina, utrpenie, šťastie a hrdinstvo. Veľmi som tiež ocenil, že to nie je film plný hollywoodskych hviezd, pretože by to stratilo čaro. Zasadiť do príbehu o Indii vyslovene indických hercov chce odvahu, no v tomto prípade je to strela do čierneho a pomáha to filmu vytvoriť si vlastnú realistickú tvár. Hodnotenie: 80%

Plán útěku (2013)

Nemôžem inak, ako povedať, že tento film je jednoducho skvelý. Nech si hocikto hovorí, že je to klišé a kopírka 80-tych rokov, nič nové a podobne. To, čo robia títo dvaja machri je neskutočné. Vo svojom veku sa vrátili k hereckým kariérám, pretože ich sralo ako vyzerajú akčné filmy dnešnej doby. Je obdivuhodné ako na svoj vek vyzerajú a čo predvádzajú pred kamerou. K oživeniu všetkých ich filmov patrí aj robenie si srandy samých zo seba, čo k nim priviedlo dvojnásobne viac divákov. Navyše tie ich návraty okorenili tým, že aj deje aj zápletky sú nové a moderné. Jednoducho klobúk dole. A nech akokoľvek niekto týchto dvoch nemá rád (a im podobným hviedzám poctivých akčákov), každý si ich prial vidieť spolu pred kamerou ako nakopávajú zadky a hláškujú jedna radosť. Aby som sa však nezakecal len obdivovaním. Stallone predstavuje chlapa živiaceho sa únikmi z väzenia, aby ukázal na chyby v systéme a nemohlo sa stať to, že niekto, podobne ako on, príde o svojho blízkeho vinou väzňa na úteku, je pri svojej novej práci oklamaný a zavretý naozaj, bez možnosti úniku. Stretne sa s tajným kápom väzenia Schwarzeneggrom a začnú sa diať veci. Dej je veľmi dobrý a plynule graduje. Akýkoľvek náznak hluchého miesta je zmazaný vtipnými vsuvkami aktérov, ktoré sú dokonalé. Akcie je viac než dosť a navyše to nie je len o nej. Skvelý projekt len potvrdzuje, že nemožno odsúdiť do zatratenia staré poctivé hviezdy akčných filmov, lebo prídu späť a vyrazia vám dych. Dúfam, že sa budú vracať stále dookola. Možnosti je neúrekom. Hodnotenie: 100%

Hra na hraně (2013)

Dielo, na ktoré som sa po ukážke tešil, ma nesklamalo. Možno niekomu chýba kopa akcie, no tú film nahrádza dobre poprepletanou zápletkou, pri ktorej stále rozmýšľate ako to môže dopadnúť. Film, podľa mňa dosť realisticky ukazuje, ako ľahko sa možno dostať do top triedy. Avšak tá prináša aj svoje muchy, ktoré sú čoraz väčšie a pri snahe dostať sa z problémov Justin Timberlake stále viac zapadá ku dnu, pripravenom samotným Benom Affleckom. Vďaka svojej inteligencii sa však hlavný hrdina nevzdá a príjemne prekvapí. Prostredie Kostariky je realistické až dosť a okrem svojej krásy ponúka aj plno zločinu, podplácania, gamblovania a podobne. Do tohto skvelého prostredia je veľmi dobre zasadený príbeh a herci v ňom si užívajú svoje role. Hodnotenie: 80%

Země mrtvých (2005)

Tak trošku neštandartne poňaté spracovanie klasického zombie filmu. Čo k tomu dodať, nič prevratné to neprinieslo, okrem záveru, kedy nejde o zničenie všetkých zombie. Inak je to zombie film ako každý iný. Zombies sú dobre vytvorený, aj realisticky sa pohybujúci. To, že sa učia myslieť, je plusom k zápletke. Obsadenie filmu je príjemne nakombinované. V skratke povedané, taký zlatý stred. Neprekvapí ale ani vyslovene nenudí. Hodnotenie: 40%