Sexy 40 (2009)

Vcelku príjemný príbeh o dvoch osobách, ktoré aj napriek veľkému rozdielu a odlišných životoch, si nájdu k sebe cestu. Herci sú výborný, o deťoch ani nehovorím. Pri tejto téme si však neprídete na nič nové, pretože je to typická romantika so štipkom komédie. No zhliadnuť ju vôbec nie je na škodu, keďže veľmi dobre funguje. Hodnotenie: 60%

Rozervaná objetí (2009) odpad!

Jedno z najväčších sklamaní, ktoré som v poslednej dobe zažil. Snaha o nejaké love story? Nepodarená. Kamera? Nič neponúka. Príbeh? Nuda, ale absolútna a navyše ani nič neponúkol. Žiadna sila, žiadny zvrat. Ani krása Penélope Cruz a jej talent, nespraví z tohto film hodný čo i len hviezdičky. Nechápem také vysoké hodnotenie filmu. Hodnotenie: 0%

Květ pouště (2009)

Veľmi silný príbeh ženy, ktorá sa odhodlala cez všetku prežitú bolesť a trápenie zverejniť svoj príbeh a pustiť sa do boja proti krutému, nezmyselnému zvyku. Je jasné, že celý príbeh stojí hlavne na onom akte, no aj samotný dej je pútavý a silný. Je rozdelený na prelínanie sa doby aktuálnej s dobou minulou a je príjemným prekvapením, že vás pri toľkom množstve postáv, prostredí a situácií nezmetie. Postavy sú dobré a popravde by som si ani nevedel iné predstaviť. Hudba je veľmi emotívna a hlavný song v klavírnej podobe je neskutočne silný. Posolstvo filmu je jasné a jednoznačne by sa s takýmito vecami malo vychádzať na verejnosť, aby sa s nimi vedelo pracovať a bojovať proti ním. Hodnotenie: 90%

Travička zelená (2008)

Po filme Kdo hulí, ten umí je toto asi najlepší film o hulení spolu so Zahulíme, uvidíme. Dokonca by som povedal, že Pineapple Express priniesol niečo nové, niečo iné. Samozrejme sa to stále všetko točí okolo hulenia a šialených udalostí, ale toto predsa len má v sebe aj akčnosť a originalitu. Samozrejme je tam kopu klišé, no aj tak ma tento film dokázal aj po viacnásobnom zhliadnutí opäť poriadne rozosmiať a dá sa povedať, že je tu aj zopár legendárnych hlášok. Navyše výber hercov, teda trojice hlavných hrdinov, je strela do čierneho. Odporúčam to však pozrieť v originálnom znení, pretože nadabované to stráca polovicu úspechu. Hodnotenie: 90%

Moje borůvkové noci (2007)

Samotný film nie je nejak zvlášť pútavý. Ide o zlomené srdce jedného dievčaťa, ktoré sa rozhodne odísť z mesta bolesti, zažiť nejaké zážitky a nakoniec sa aj tak vrátiť späť po novú lásku. Ak by sa podarilo režisérovi aspoň tie tri príbehy urobiť nejak zaujímavo alebo dramaticky, bolo by to oveľa zaujímavejšie. Takto spĺňa pútavosť len príbeh o zničenom policajtovi, ktorý je postavený na bolesti, trápení a je vykreslený naozaj realisticky. Bohužiaľ to je asi tak všetko, čo môže nejak zaujať na filme, pretože rozuzlenie je známe dopredu a ak z troch príbehov je zaujímavý len jeden, nemôže ani dobré obsadenie filmu zakryť jeho nekvalitu. Hodnotenie: 40%

Kung Fu Panda (2008)

Kung fu panda je jedna z tých rozprávok, ktoré vo vás zanechajú veľmi pozitívny dojem, a aj keď ste ju videli už niekoľkokrát, vždy si ju radi pozriete znova. Príbeh nešikovnej pandy, ktorá náhodou príde k obrovskej zodpovednosti je veľmi milý a úsmevný. Okrem toho, že príbeh je postavený veľmi pútavo, je kupodivu ešte aj veľmi zábavný, čo by človek pri kung fu moc nečakal, no je to každopádne veľké plus. Digitálne je tento film spracovaný naozaj precízne. Pestrosť farieb, každý detail a pohyb čohokoľvek robí z diela niečo viac, ako len rozprávku. Čo sa týka postáv tak samozrejme dominuje panda, ktorej je venovaná najväčšia pozornosť (a na diváka to platí, pretože pandu si zamilujete na prvý pohľad), ale aj zvyšné postavy neostávajú nič dlžné a robia tiež poriadnu show a akciu. Hodnotenie: 100%

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Nikdy nie je jednoduché vytvoriť pokračovanie príbehu, ak jeho predchodca bol takmer dokonalý. No v tomto prípade to vyšlo. Čo k dokonalosti chýbalo v prvom dieli, z toho sa del Toro poučil a napravil. Teda konkrétne, že finálnu bitku neodflákol a vyhral sa s ňou. Navyše nové postavy či dobré, či zlé sú veľmi kvalitné a pomáhajú príbehu. Celkovo film opäť dokáže byť zaujímavý celé dve hodiny a Hellboy nestratil nič na svojej originalite a hláškach. Okrem kvalitného príbehu je to aj slušná zábava. Zhrnuté a podčiarknuté, prvý príbeh bol originálny a druhý príbeh v nastavenom trende len pokračuje. Hodnotenie: 95%

Hellboy (2004)

Hellboy je naozaj originál.....jeho koncepcia založená na pútavom príbehu, plnom nadprirodzených bytostí, nie je nič nové, ale aj tak je to niečím originálne. Minimálne tým, že príbeh je pútavý celé dve hodiny a neobjavia sa tu žiadne výrazné hluché miesta. Postavy sú podľa mňa dokonalé a dotvárajú originalitu diela. Navyše takmer každá postava, ktorá zasiahne do deja je originálna a nie je tam len do počtu. Chybu možno uprieť akurát záverečnej "bitve", ktorá je trošku odfláknutá. Inak tento film je v kategórii top a je potreba ho vidieť. Hodnotenie: 90%

Moje superbejvalka (2006)

To, že to je nevinná kravina by som prežil, ale ak sa k tomu pripoja hrozné efekty a herecké výkony, je to hlboký podpriemer. Pritom príbeh o vzťahu medzi normálnym a super-človekom je sranda a to, že nasrať priateľku superhrdinku sa neoplatí tomu dodáva možnosť slušnej zábavy. Bohužiaľ táto možnosť ostáva absolútne nevyužitá a samotný nápad je zadupaný do zeme hrozným spracovaním. Hodnotenie: 5%

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Totálny masaker morbídností a nechutností v skvelom príbehu šialene dobrých producentov. Jedno sa zaprieť nedá, a to že spojenie Rodrigueza a Tarantina je neskutočné. Príbeh je super, kamera a obraz je tak dokonalý, až si človek nemyslí, že to upravovali ale, že je taký prirodzene. Hektolitre krvi a nechutností sa to tu len hemží a vôbec to neuberá na kvalite, práve naopak. Dokonalé dialógy a výber postáv je pre túto dvojicu typický. Tak isto hudba vo filme robí atmosféru hustejšou a celý príbeh ťahajú do dokonalosti. Zhrnuté a podčiarknuté, šialenosť Rodrigueza a Tarantina robí z každého ich diela (spoločného či samostatného) veľký zážitok. Hodnotenie: 100%