S dívkami je to jiné (1996)

Britská romantická skorokomedie o jednom nekonvenčním páru, kterou vynáší nad průměr hlavně vynikající výkon Stevena Mackintoshe, jehož jemnou ,kultivovovanou a zdrženlivou Kim jsem mu bez problémů věřila do posledního záhybu jeho ženských šatů.

Piknik na Hanging Rock (1975)

Je až neskutečné jak působivou mysteriozní atmosféru dokáže Peter Weir navodit pomocí hudby a kamery na poměrně malém prostoru prostředí australské přírody.Příběh chovanek internátní školy,které se za záhadných okolností ztratí během pikniku ve skalách je prostoupený mnoha vizuálně krásnými a poetickými záběry,později se přidává také pocit tajemna,které se však ve druhé polovině vytrácí a příběh se začne věnovat spíše vztahům v internátní škole,které jsou ale dostatečně zajímavé,takže ani pak mě film nezačal nudit.A nakonec mi vlastně ani nevadilo,že záhada zůstala v podstatě nevyřešena.

The Song of Lunch (2010) (TV film)

Alan Rickman a Emma Thompson v komorním dramatu dvou herců?To ani nemohlo dopadnout špatně.Přesto se nemohu zbavit dojmu,že ačkoliv je básen' Christophera Reida zajisté velmi působivá,občas bylo těch(i když velmi působivých) vnitřních monologů hlavního hrdiny přeci jen příliš,někdy je největší síla právě v tom nevysloveném.I když je pravda,že Rickmanův hlas bych mohla poslouchat dlouhé hodiny,to zase jo.

Maturita duchů (2012)

Když jsem si pouštěla tuto duchařskou španělskou komedii,tak jsem od ní nic moc nečekala,ale nakonec mě samotnou překvapilo,jak příjemně mi těch 88 minut uběhlo.Není to něco,kde by jste se smíchy za břicho popadali,ale sympatické postavy a celková pohoda,která z toho sálá řadí tento film mezi ty zábavnější,kterým se vyplatí dát šanci.

Kolej Sv. Trajána 2: Legenda o zlatu rodu Frittonů (2009)

Tak jo,tohle bylo vážně divný.Přijde mi to,jako kdyby americká Disney chanel poslala britům námět na jednu ze svých tuctových středoškolských báchorek pro dvanáctileté holky a povolila jim,aby se na ní ostrované vyřádili podle svého.No a ti by tam narvali kdejakou ujetost a pro ně typický černý humor co by je jen napadl a navrch k tomu ještě přidali Ruperta Everetta jako ředitelku dívčí školy, Colina Firtha na odvykačce a posléze jako úžasně prkenného Romea a také Davida Tennanta v roli chladně vypočítavého padoucha.Nevím,jestli už nejsem díky své velké náklonosti k britskému humoru totálně zblbnutá,ale musím přiznat,že jsem se občas i přes dementoidní zápletku bavila a jelikož jsem neviděla jedničku a nemůžu tudíž srovnávat,je to u mě za slušné tři hvězdy.

Bídníci (2012)

Filmové muzikály mám moc ráda,ale tohle je prostě jen divadelní muzikál převedený do filmu.Je to příliš melodramatické a statické,chybí tomu jakýkoliv filmový originální nápad.Na druhou stranu to není úplně špatné,herci hrají dobře,písně mají svoji sílu,výprava,kostýmy,masky-to všechno funguje jak má.Jen to zkrátka občas nudí.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

I když mám tento seriál velmi ráda, musím souhlasit, že první sezona tak trochu ve stylu Akt X byla opravdu slabší a nebýt přesvědčování zdejších nadšenců o pozdější vzestupné kvalitě, asi bych to někdy v polovině vzdala. Ne,že by epizodní díly, ve kterých sympatická agentka Olivia vyšetřuje podivné nevysvětlitelné jevy, ze kterých se většinou vyklubou vědecké experimenty byly vysloveně špatné, ale jejich koncept je tak trochu stereotypní a tak mě to začalo brzy nudit. Ale vydržela jsem a s nástupem druhé série jsem za svou trpělivost byla bohatě odměněna výborným příběhem se všemi atributy scifi, které mám ráda - cestování časem, paralelní reality a mnoho dalších. Větší prostor tu dostávají Joshua Jackson a John Noble jako chytrý, ironický Peter a jeho geniální a poněkud excentrický otec Walter. Nejen,že je mezi nimi výborná chemie, která baví, ale i dějová linka kolem nich je celkově zajímavější. Kapitolou samou o sobě jsou Pozorovatelé, kteří jsou velmi originální a později se stanou pro seriál velmi zásadní, at' už v tom kladném či záporném smyslu. Dobrým nápadem bylo také střídání děje ve dvou realitách, kdy v jednom dílu sledujeme jednání postav z našeho vesmíru a v dalším zase z toho paralelního. Poslední pátá řada se už odehrává kompletně v budoucnosti a tentokrát se pro změnu ocitáme v totalitní společnosti, kde se naši hrdinové s plánem na záchranu světa musí skrývat a kde jim jde o život více než kdy jindy. Finále se naštěstí uzavřelo bez nevyřešených otázek jinak tak typických pro J.J.Abramse a já si i přes rozpačitý začátek přidala seriál mezi své nejoblíbenější, kam zcela zaslouženě patří.

Constantine (2005)

V okamžiku,kdy John Constantine se stoickým klidem típl cigaretu v kaluži vlastní krve,zařadil se do mého pomyslného žebříčku nejcoolovějších postav vůbec.....

Co ty jsi za číslo? (2011)

Celkem ucházející romantická komedie o dívce,která se rozhodne najít manžela ze seznamu svých bývalých milenců a přitom toho pravého má celou dobu poblíž.První dvě třetiny filmu jsou zábavnější,některé vtipy jsou podařené více,některé méně,bohužel ke konci se projeví častý nešvar těchto žánrových snímků a tím je zbytečná rozvleklost a natahování děje,než dojde k nevyhnutelnému happy endu.Ten je pro změnu opět docela zábavný,ale před tím si musíme vyslechnout pár přeslazených patetických proslovů v jejichž důsledku dojde hlavní hrdinka k prozření.Chris Evans je tu za pohledného sympat'áka,ale nic moc zvláštního to zas není a tak jednoznačným vítězem této dvojice je praštěně roztomilá Anna Faris.Na originalitu se tu samozřejmě nehraje,ale tak tři silnější hvězdičky si to určitě zaslouží.

Argo (2012)

Ben Affleck pro mě začíná být čím dál zajímavější režisér.Po kriminálním dramatu a spíše oddechovém akčním filmu se odvážně ponořil do vod politického thrilleru a musím konstatovat,že mu to jde skutečně dobře od ruky.Výborná atmosféra sedmdesátých let,inteligentní rozhovory,nepodbízivost,díky polodokumentárnímu stylu určitý pocit reálnosti a navrch k tomu všemu i satira na Hollywood.Poslední třetina filmu je tak napínavá,že i přes to,že jsem věděla jak to dopadne,tak jsem všem sedmi američanům držela pěsti ze všech sil.Herecké výkony byly dobré a tentokrát mi nevadil ani herec Affleck,hudba i kamera taky ok,celkem nemám námitky.Snad jen na konci si tvůrci neodpustili trochu toho patosu,ale jelikož to byla jen chvilka,tak mi to zas tak moc nevadilo.Co moc nechápu je nenominace Bena v režisérské kategorii,ale chtít od akademie aby rozhodovala podle skutečných kvalit je asi opravdu velmi naivní.