Tohle je náš svět (2016)

Matt Ross natočil silný film o jedné podivné rodince, který vystřídá několik poloh a v každé funguje velmi přesvědčivě. Komediální rovina je kvalitní a ačkoliv by se výchozí situace dala mnohdy zneužít k lacinému a primitivnímu humoru, tvůrci míří výš a zásobují nás decentnějšími vtipy. V dalších momentech dokáže film solidně přitvrdit a dojmout a v některých momentech to bylo možná až příliš silné. S postavami a jejich situací se rychle a snadno sžijete a tak každý větší moment s nimi prožíváte naplno. Tohle je náš svět je intenzivním zážitkem, který vás rozesměje i rozbrečí, ale i v těch smutnějších chvílích vás bude zásobovat radostí z kvalitní filmařiny.

Batman vs. Joker (2016)

Killing Joke je poměrně krátký animák, který se příliš nepovedl a i na menší ploše dokáže diváka solidně nudit. Problémem totiž je, že původní komiks je velmi stručný a tak se tvůrci filmu pokusili příběh rozšířit detailnějším pohledem na Batgirl, což se na papíře mohlo zdát jako dobrý nápad prohlubující emocionální impakt následujícího příběhu, ale v praxi to vůbec nefunguje a jde pouze o nepovedenou romantickou nástavbu, která je občas směšná. Samotná adaptace původního příběhu je na tom jíž o poznání lépe, ale ani tak se nejedná o příliš silný zážitek a zdálo se mi, jakoby se tvůrcům nepodařilo vyvtořit žádnou atmosféru a film se nezaujatě vleče vpřed. Navíc tradiční DCčkový animovaný styl se k tomuto příběhu příliš nehodí a shazuje celkový dojem. Na Killing Joke se tedy podívejte pouze na vlastní nebezpečí.

Správní chlapi (2016)

Crowe a Gosling jsou skvěle sehraným týmem, jehož vůdcem je třetí člen - Shane Black. Tomu se podařilo dát dohromady film nasáklý výtečným humorem, jehož pohodovost tvoří velmi příjemnou atmosféru a komediální složka filmu funguje na jedničku. S vyšetřovací částí je to již trošku komplikovanější a i když se nejedná o nic výrazně špatného, nejde ani o příliš povedenou detektivku, která by sama o sobě bez humoru na kvalitní film nevystačila. Vtipy a styl filmu jsou ale naštěstí tak skvělé, že jakékoliv další nedostatky zakryjí a dělají z filmu velmi povedený, ale stále nedokonalý zážitek.

Keanu - Kočičí gangsterka (2016)

Keanu je velmi nevyrovnaná komedie, která střídá geniální momenty s těmi slabšími, díky čemuž nedokáže soustavně bavit, což je ohromná škoda, neboť v silnějších momentech je film opravdu vtipný a kdyby takový zvládl být častěji, šlo by o velkou pecku. Takhle se bohužel pohybujeme pouze ve vodách okolo průměru. Zdá se, že zdejší námět není dostatečně nosný pro celovečerní film a fungoval by spolehlivěji jako komediální skeč v bývalé show hlavních herců.

Spící agent (2015)

Film měl zaděláno na to být opravdu ujetým akčním filmem, ovšem nakonec není příliš vyhulenou akční komedií, jak avizuje na plakátech. Příběh začne nadějně a naznačuje zajímavý směr, jakým by se mohl vydat, ale postupně veškeré své odlišovací prvky zahazuje a čím blíže se děj blíží ke konci, tím tuctověji film působí. Je to velká škoda, neboť kdyby se tvůrci více snažili, mohli natočit opravdu originální snímek, který by se stal novou kultovkou, ale nakonec zvládli dát dohromady pouze lehce nadprůměrný akčňák, který občas vycení zuby a ukáže, čím mohl být, ale nikdy zcela nenaplní svůj potenciál.

Angry Birds ve filmu (2016)

Filmová verze Angry Birds kupodivu není celovečerní lacinou reklamou na populární herní sérii, ale jde o plnohodnotný a hlavně povedený animák s vlastní tváří, který šikovně zapracovává herní principy do jednoduchého, ale zábavného příběhu plného vtipných situací. Tvůrcům se podařilo vytvořit sympaticky infantilní film, který je dětinský na té nejlepší úrovni, kdy naprosto uspokojí mladé diváky, ale dokáže zaujmout i starší obecenstvo a obsahuje spoustu skrytých a decentních momentů, které ocení právě jen dospělí diváci. U Angry Birds jsem se bavil nečekaně dobře a jejich přijemně ujetý humor myslím zvedne náladu každému. Nejde o úplnou špičku žánru, ale o jedno z největších překvapení určitě.

Sebevražedný oddíl (2016) odpad!

Katastrofa a suverénně nejhorší komiksová adaptace za hooooodně dlouhou dobu. David Ayer dal dohromady nezajímavý příběh, který se neskutečně vleče a jak pokračuje, nabírá na absurdnosti, nekoherentnosti a nudě a vyvrcholí neskutečně trapným a předigitalizovaným, nadpřirozeným finále, které nejenom, že je debilní, ale také se k předchozímu o něco méně debilnímu průběhu snímku vůbec nehodí. Film se snaží tvářit jako cool odlehčený komiks, ale není příliš vtipný a coolovost působí uměle a dost na sílu. Největší šancí filmu na záchranu byly postavy, ale ty jsou také nevytěžené a pracuje se s nimi dosti tristně, obzvláště s Jokerem, který je ve filmu hrozně málo a působí tak spíše jen jako pouhé cameo. Sebevražedný oddíl jsem chtěl mít rád, těšil jsem se na něj, ale bohužel jde o takový průšvih, že nemám jedinou pozitivní věc, kterou o něm říct.

Kniha džunglí (2016)

Moderní Kniha džunglí je technickým zázrakem, který udivuje i v dnešní době, kdy je možné téměř vše a máloco nás překvapí. Je opravdu obdivuhodné, jak realisticky digitální zvěř a džungle vypadají. Na tento remake je radost pohledět a vizuálem vás plně pohltí. Naštěstí snímek nabízí i další kvality a zaujme i svým obsahem, který do klasického příběhu příliš nezasahuje a spoléhá se na osvědčenou recepturu. Ačkoliv je příběh dobře zpracován, je pravdou, že je až příliš tradiční a v tomto ohledu není snímek tak revoluční, jako v případě svého vzhledu, tudíž i když se jedná o zábavný film, nepřináší obsahově nic nového a největším přínosem je právě pokroková triková stránka filmu. Příběh je pouze adekvátním doplňkem vizuálu, což na žánrový nadstandard stačí.

Táta je doma (2015)

Povedená komedie, která umně a opatrně kombinuje ztřeštěný humor a rodinné hodnoty. Ujetost naštěstí převládá a v tomto ohledu exceluje Will Ferrell, který se v podobných polohách cítí jako doma a zdatně mu sekunduje Mark Wahlberg, který potvrzuje, že mu komedie svědčí a měl by se v nich objevovat častěji a dohromady s Ferrellem tvoří dobrý tým. U většiny podobných filmů mi rodinná složka a hraní na city připadají rušivé a zbytečně odvracející pozornost od humorné složky, ale v tomto filmu působí rodinné hodnoty přirozeně a jdou přírozeně ruku v ruce s příběhem a humor dobře doplňují. Táta je doma je vzorným příkladem rodinné komedie v podobě, jak je mám nejradši, tedy plné povedených vtipů se špetkou nerušivých dojemností.

Ségry (2015)

Tina Fey a Amy Poehler nezklamou a zvládají tuto komedii spolehlivě odtáhnout herecky, jen jim bohužel trošku podráží nohy scénář. Ten v první polovině nabírá tempo velmi pomalu a podobnou frekvencí sází povedené vtipy, takže začátek je celkem utrpením, ale pak se snímek začne pořádně točit okolo titulního večírku a najednou se z něj stane svižná a velmi vtipná komedie, která skvěle baví. Je škoda, že takhle kvalitní nebyl film celou dobu a myslím, že pokud by se lépe pracovalo ve střižně, šlo by leccos zachránit, neboť dvouhodinová stopáž je příliš dlouhá. Shlédnutím Sisters rozhodně neprohloupíte, jen myslete na to, že musíte mít trpělivost, abyste se dostali až k těm lepším částem.