Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Jedna z nejvíce promarněných příležitostí v historii filmu. Namísto jednoho z nejlepších komiksových snímků se nám dostává nabobtnalého, roztahaného a prázdného zážitku, který vůbec nepochopil, čím by měl být a snaží se o něco nevhodného. Chtěli jsme akční nářez zobrazující konflikt dvou nejznámějších superhrdinů, ale dostalo se nám rádoby hloubavého příběhu zkoumajícího podstatu hrdinství, lidství a reakcí na ně a ačkoliv je obdivuhodné, že se tvůrci pokusili o něco serióznějšího, pravdou je, že jim to vůbec nevyšlo a příběh vyznívá jako by ho psal života neznalý teenager, který se snaží být inteligentní a přemýšlivý na základě informací, které pochytil při sledování telenovel. Film se neskutečně vleče a nudí a bohužel ho nezachraňuje ani akce, které je ve filmu zoufale málo a navíc na ní dojde hrozně pozdě. Pravda, je tu jedna skvělá Batmanovská scéna, ale zbytek už je nevýrazný a neobjevný digitální bordel, který vypadá odpudivě a nemá čím zaujmout. Batman vs Superman je nepopsatelná katasfrofa, kterou si nedovedete představit. To je asi jediný důvod, proč se na film podívat, abyste na vlastní kůži zjistili, jak může vypadat takovýhle propadák a jak je možné, že se to tak moc pokazilo. Jinak ale nemá smysl se na film koukat, neboť se akorát dostanete do depresí. Když jsem vyšel z kina, měl jsem pocit, že zažívám nejhorší den svého dosavadního života. Je to samozřejmě přehnané, ale jen to ukazuje, jak moc mě film zklamal.

Love (2016) (seriál)

Love názvem trošku klame tělem, neboť ačkoliv je rozhodně seriálem o lásce, jde spíše o snahu o dosažení lásky a samotné opravdové lásky je v něm pomálu. Seriál velmi detailně zkoumá vznikající pouto mezi dvěma hlavními postavami, se kterými se na ploše deseti epizod velmi blízce seznámíme a po dokoukání je skoro považujeme za součást svého života, neboť jsou velmi lidské - mají světlou stránku, ale i celkem pochopitelné nedostatky. Titulní vztah vás bude zajímat a budete zvědaví, zda dojde ke šťastnému konci, nebo ne. A věřte, že v tomto případě nejde o vůbec jednoznačný průběh a není jasné, jak to dopadne, což umocňuje potěšení ze sledování.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Je to pokračování Cloverfieldu, nebo ne? To je otázka, kterou si budete pokládat po celou dobu sledování snímku a nutno říci, že tato nejsitota a napětí z odpovědi kazí zážitek a rozptyluje od samotného dění filmu. Ačkoliv film díky Cloverfieldu v názvu získává na divácké atraktivitě, nelze se zbavit dojmu, že by lépe fungoval jako samostatný snímek bez napojení na tuto monster sérii. Příběh je zajímavý a udržuje diváky v napětí z dalšího průběhu, jenže celou dobu budete mít v pozadí mysli otázku, jak bude film napojen na Cloverfield, pokud vůbec. A když dojde na samotné rozuzlení snímku, nejde rozhodně o uspokojivý konec a závěr vyvolá více otázek, než odpovědí a jde o zklamání, které zkazí celkový dojem z filmu. Dnes už víme díky Cloverfield Paradoxu, jak to s propojením jednotlivých filmů série je, ale v době vydání Ulice Cloverfield 10 šlo o lehce zdvižený prostředníček divákům. Z dnešního pohledu už bych možná vnímal tento film o něco pozitivněji, neboť jde určitě o zajímavý zážitek, ale zároveň nejde o tolik kvalitní film, že bych měl chuť se na něj podívat znovu ve snaze upravit si svůj názor.

Daredevil - Season 2 (2016) (série)

Takhle má vypadát správná druhá série! Tvůrci se poučili z chyb první části a napodruhé nám servírují dokonalé dobrodružství, které je mnohem nabitější. Příběh je zajímavější a soustředí se na více postav a Elektra a Punisher dodávají seriálu novou, hutnější dynamiku. Akční scény jsou ještě propracovanější, než minule a to by se dalo říci o celé druhé řadě. Daredevil je zpátky v nejlepší možné formě a po celou dobu jsem s úžasem sledoval, co se na mě valí za komiksové blaho. Nezbývá, než tvůrcům zatleskat, neboť se jim povedlo něco neuvěřitelného a příběh i jeho staré i nové postavy vás absolutně pohltí.

Daredevil - Season 1 (2015) (série)

Definitivní adaptace Daredevila dává zapomenout na rozporuplný celovečerní film a tvůrci nám dávají jasně najevo, jak má být tento hrdina správně prezentován. Drsnější pojetí, temné prostředí, tmavý vizuál a nabité akční scény, to je klíč k úspěchu. V bitvách Daredevil exceluje a ukazuje nám prvotřídní rvačky, zapisující se již nyní do zlatého fondu žánru. Tvůrci vedle hrdinů věnují hodně prostoru také titulnímu záporákovi Kingpinovi, což je dobře a jde o zajímavou změnu oproti Marveláckým filmům a tentokrát tedy nepřítele poznáme velmi detailně a jasně chápeme jeho motivace. Kde ale tvůrci pochybili je tempo a dávkování příběhu, neboť i když Daredevil obsahuje několik skvělých epizod, dojde i na mnoho slabších momentů a seriálu by prospělo rozsah o pár epizod zkrátit, neboť v současné podobě se děj dost vleče. Pozitiva ale převládají a Daredevil úspěšně odstartoval Marveláckou štaci na Netflixu.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

O trošičku slabší, než první díl, ale i tak se Hotel Transylvánie 2 řadí k nejvtipnějším a nejsympatičtějším animákům, které jsem v posledních letech viděl. Zdejší svět je velmi chytlavý a tvůrcům se daří jeho potenciál spolehlivě těžit a vytvářet hromady vtipných situací. Svojská animace krásně doplňuje zdejší ujetý humor a dohromady tvoří neodolatelnou kombinaci, kterou umocňuje prvotřídní hlasové obsazení. Každý fanoušek kvalitního humoru, či animovaných filmů si tento snímek užije.

Čerstvé maso (2011) (seriál)

Britové k teenagerským komediím přistupují jinak a s Fresh Meat dokáží ulítlý humor zasadit do uvěřitelného a upřímného prostředí, které působí překvapivě uvěřitelně a nejde pouze o nesmyslné blbnutí mladých. Postavy jsou velmi rozdílné, každá vám nabídne něco jiného a každá dostane prostor vyniknout a jejich životy jsou zprostředkovány poměrně detailně, což jim dodává na plnosti a zajímavosti. Jejich osudy vás budou zajímat a budete se s nimi smát a občas i brečet ve složitějších momentech. Fresh Meat je opravdu fresh komedií, která se nebojí řešit i vážnější a relevantní témata a v rámci žánru sahá po maximu.

Půlnoční dítě (2016)

Velmi lákavá premisa na začátku vtáhne a rozjede se zajímavým způsobem, jenže následně se několikrát vydá nepříliš vhodným směrem a několik dějových linek zůstane na závěr nedokončených, což zanechá jistou pachuť v ústech, ale i přes příběhové výtky nelze Mindight Specialu upřít chytlavou atmosféru a solidní budování napětí, které vás i ve slabších momentech drží na kraji sedadla ve zvědavosti, co se stane dál. Jde o chybami protkaný, nicméně velmi zajímavý a sympatický projekt, který si zaslouží vaší pozornost, neboť Jeff Nichols v trošku slabší formě je pořád lepší, než spousta jiných režisérů na vrcholu.

Zoolander No. 2 (2016)

Druhý Zoolander je hrubě nevtipná ostuda. Je nepochopitelné, že schopný tvůrčí tým, který se podílel i na povedené jedničce dal dohromady takovéto zlo, které působí, jako by ho spíchl dohromady narychlo někdo, kdo o původním Zoolanderovi slyšel jenom z vlaku a nepochopil jeho kouzlo. Dvojka totiž až přehnaně sází na neschopnost a hloupost hlavního hrdiny a staví ho do neuvěřitelně hloupých a nevtipných sitaucí a tato humorná póza se velmi rychle omrzí. Kromě ní film příliš dalšího nenabízí, příběhově je to také slabé a jako celek působí film jako komediální křeč, která se snaží být něčím, na co absolutně nemá. Jde o zasloužený kritický i finanční propadák, který bych nejraději vymazal z paměti. Fuj.

Captain America: Občanská válka (2016)

Občanská válka je nabitou komiksovkou, která i přes přehršel přítomných superhrdinských postav působí díky soustředění se na Kapitána a Buckyho celkem intimně a jasně se vymezuje jako třetí film Capovi série a rozhodně nejde o další skryté Avengers, jak může film působit. Tvůrci ve filmu nabízí divákům zřejmě nejlepší a nejnabitější akční scénu, jaká byla kdy v komiksových filmech použita a je to pastva pro oči a ohromná radost. Příběh je rozehrán zajímavě a dostane se nám spousty zásadních a intenzivních momentů, přesto se ale nelze zbavit dojmu, že konflikty mohly vyeskalovat ještě více a jejich následky měly být fatálnější a ještě zásadnější. I s výtkami se jedná o velice precizní filmové řemeslo, které se neřadí k úplné špičce Marveláckého žebříčku, ale má k ní dost blízko.