• Reality-TV

Malý Herkules (2009) odpad!

Na ČSFD nachádzam dennodenne množstvo subjektívnych hodnotení, s ktorými evidentne nesúhlasím. Je pravdou, že asi ako väčšina ľudí som si Malého Herkula zapol iba kvôli tomu, že má nálepku najhoršieho filmu. Sám som si nemyslel, že by nejaký film mohol byť až tak príšerný, aby mu vyše 3000 ľudí dalo odpad. Od prvých minút som sa hanbil za hlavné postavy, nehovoriac o Richardovi Sandrakovi, ktorému nebudem vyčítať účes, ani jeho slovný prejav. V konečnom dôsledku mu nemôžeme nič vyčítať, keďže robil iba to, čo mu povedal Mohamed Khashoggi. A možno zlyhala komunikácia medzi arabským režisérom a ukrajinským hercom. Je pravda, že Khashoggi v živote režíroval len jeden film (práve tento), a nečudujem sa, že žiadne štúdio ho už neoslovilo o spoluprácu. Počas 92 minút utrpenia, nudy som sa snáď cítil trápnejšie ako všetci tvorcovia dokopy. Nie, ale teraz vážne. Pre koho bol tento film určený? Myslím, že by pri ňom nevydržal úplne nikto, aj absolútny filmový (ne)kritik si musí všimnúť obrovské chyby, či už technické, vizuálne či dejové. O tom, ako ujo kameraman prekročil os (trúfam si povedať, že to číslo by bolo dvojciferné) rozprávať ani nebudem. Sklamanie prišlo od Hulka Hogana, od ktorého by som si v živote nepomyslel, že sa objaví v takejto triviálnej hovadine. Jeden veľký ODPAD!.

Poslední vládce větru (2010)

Nebudem nič písať, keďže všetko vystihli KevSpa, Tom_Lachtan, Djkoma a Fr.. Snáď len to, že od Posledného vládca vetra som nečakal nič, čo asi zachránilo celkový dojem. Škoda potenciálu, keďže scenár Shyamalana bol výborný, no mám taký pocit, že to tvorcovia počas natáčania flákali.

Jak prosté (2012) (seriál)

Pilot : Napriek tomu, že som mal z tohto seriálu od začiatku úplne rozdielne pocity, ako z britského Sherlocka som sa fantasticky bavil v podstate od prvých minút. Pilot síce neponúkol nejaký obrovský prípad, ktorý by vás nejak ohúril, no na druhej strane splnil všetko čo má prvá časť splniť. Určite si nenechám ujsť ani ďalšie časti. Pilot : 70% EDIT (PRVÉ TRI ČASTI) Elementary prináša výnimočný pohľad detektívky, skvelé retrospektívy, sympatické dve hlavné postavy, čiže seriál budem určite aj naďalej sledovať. Hodnotenie po prvej sérii : 85% Druhá séria: 80%

Closer: Nové případy (2012) (seriál)

Pilot : Major Crimes napriek svojmu obrovskému hypu nedosahoval tú úroveň, ako by som možno čakal. Bolo z neho cítiť, že až príliš sa chcel hrať na detektívku, čo mu veľmi kazilo celkový dojem. Napriek tomu, že mu nemožno vytknúť originalitu, a výborný scenár a prácu režiséra, niečo mi tomu chýbalo. Dôležité pre zaćiatok je, že Mary McDonnellová je veľmi sympatickou herečkou, ktorá by sa mohla dočkať veľkej obľube, v konečnom dôsledku ako aj celý seriál. 65%

Dobré ráno (2014) (pořad) odpad!

Som veľmi šťastný, že televízia JOJ odprezentovala niečo originálne, diametrálne odlišné od Telerána na Markíze, a že si zachovala svoju serióznu tvár a postavenie naj(ne)obľúbenejšej televízie na trhu.

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Neviem či to je perfektným slovenským dabingom, geniálnym Tonym Shalboubom, práce scenáristov, alebo všetkého dokopy. Každopádne Monk si ma získal a neviem na ňom nájsť chyby. Videné : 125/125

Eminem: Not Afraid (2010) (hudební videoklip)

Z Eminema cítiť silu, a z každého jedného slova zimomriavky a život. Snáď jedna z najvydarenejších hip-hopových skladieb vôbec od kráľa rapu.

14. Ples v opere - naživo (2014) (pořad)

Aký má význam hodnotiť 10 minútovú hlúposť, ktorá iba informatívne poukáže na udalosť 14. plesu v opere a má ľuďom len priniesť istý prehľad o tom, čo sa počas neho deje? Splnilo to svoj účel, bolo to krátke, výstižné - také ako malo byť. Už keď hodnotíte odpad si Puškárová výnimočne nezaslúži.

Svokra (2014) (pořad)

Televízia Markíza upadá ešte viac do záhuby, ako som predpokladal. Keď sa hovorí Ako na nový rok, tak po celý rok. a toto je prvý program našej najsledovanejšej televízie tohto roka tak sa úprimne bojím. Formát síce nie je zlý, no ani nie úplne originálny, ale určite je to oproti Zámene manželiek aspoň trochu iný level. Jedna hviezdička, kvôli sympatickej Gizele (:DD) Oňovej. Výstižný komentár : Aljak

Časové pásmo bylo změněno