Cha Cha Real Smooth (2022)

Tento film vo mne vyvolal vlnu spomienok. Stotoznil som sa s nim a to sa skutocne neda povedat, ze to hocijaky film dokaze. Isiel mi pod kozu, doslova. Mozno som ovplyneny nejakymi zazitkami vo svojom zivote a beriem to moc osobne. Ano z casti to bude tym a nebyt toho dostane 4,5 hviezdy. To vsak nemeni nic na fakte, ze ide o skutocne prepracovany film a nie lacny a povrchny citak. Citit v nom skutocnu clovecinu, real life, story, ktora sa moze svojim sposobom stat kazdemu. Za mna je to autenticke. Dakota bola ocarujuca. Lola prijemna, vniesla do filmu uveritelnost bezneho cloveka, rodiny, ludi. Milujem ten film. Je bez kalkulu, a robi to, co film ma robit. Cooper Raiff totalne nezname meno, je urcite hviezda, ktora este len poriadne zaziari.

Plivu na váš hrob (2010)

Hry o prezitie v podani krasnej brunety a velmi nastvanej brunety. Viac temna s vacsim odstupom casu by to spravilo zaujimavejsie.

Kapitán Phillips (2013)

Perfektne napínavý film od začiatku až do konca. Pôvodne som šiel do tohto filmu s predsudkami kvôli dĺžke, bál som sa, že dej bude moc rozťahaný, chvíľami nudný ako to pri 2 hodinových kolosoch býva, ale opak je pravdou. Ani jeden záber nebol zbytočný, perfektná práca, silný príbeh, skvelí herci.

Můj pes Killer (2013) odpad!

Ak ste si niekedy mysleli, ze ste videli film a bola to najvacsia strata casu vo vasom zivote, tak to ste este nevideli tento. Mozno keby boli obsadeni herci, stalo by to za nieco a film by dostal aspon trosku puncu, a pozeratelnosti. Moja oblubena zivotna veta znie: "Setrilo sa tam, kde sa nema - na ludoch."

Dom Hemingway (2013)

Neurotický kriminálnik bez akýchkoľvek hodnôt s neustále vycerenými zubami cez ktoré dokáže zreteľne hovoriť ala Begbie z Trainspottingu. Od obdivu k svojmu penisu sa pomaly prepracujeme k potrebe vlastniť peniaze a šnupať koks až k tomu, že i cez to všetko miluje svoju dcéru a vnuka. A to by nebolo rozprávky, keby skutočné hodnoty nenašiel aj niekto taký ako Dom Hemingway. Inak dobrá magorina, keď sa dokážem s otvorenými ústami pozerať na Doma ako hovorí svojmu bossovi tie najhrubšie urážky aké si môžete len predstaviť, ale Dom má srdce a ospravedlní sa.

Lásky čas (2013)

Bez schovávačiek v skrini by to bol jeden klasický romanticky film a aj zábavný. Ale myslím, že vracanie sa v čase pekne metaforovalo to ako treba skutočne žiť, takže nezvyčajný prvok v takto ladenom filme bol celkom zaujímavý, ale to by snáď stačilo.

Ptačí úlet (2013)

To bol úlet... Hviezda za hlášku v škôlke s červíkmi od Jenny.

Sviňák (2013)

A zo začiatku to vyzeralo ako krásny život. Nakoniec to bol len krutý život, o ktorom sám najlepšie vedel, aký vie byť, aj keď to moc prežíval, nikto neumrel, iba mu preskočilo zo žien. Je to vlastne film plný lásky a sklamania, ale buďme radi, že končí s úsmevom, inak by som ho bral moc vážne, a to som si myslel, že kvôli žene sa vzdá, aj tak nevedel, ktorá z nich je za dverami. Vtipné, fekálne, tragické a tak pravdivé.

Blízko od sebe (2013)

Človek by povedal, že typická slovenská rodina. Hviezdne obsadenie, zmätok a sranda. Komédia, nič tragické. Drogy, podvádzanie, rodinné vzťahy, samovražda, rakovina... Bolo to šialené až som sa v tom strácal a ľúto mi bolo jedine teenagerky. A jej matka, ktorá najviac stresovala vlastne len zo seba robila blázna. Ostatní boli akosi "v pohode".

Komorník (2013)

Rasový problém a život jedného zberača bavlny, ktorý to svojou pokorou a oddanosťou dotiahol do bieleho domu (aká irónia). Biely mu zabili otca a on im verne slúžil. Nemal rovnaký meter ako ho mali biely na čiernych, a pritom ako jediný mal nato dôvod. Rasová problematika mohla byť vynechaná a film sa mohol viac sústrediť na hlavného hrdinu, ale to by celému filmu ubralo na kráse. Tento film nebol o komorníkovi. Tento film bol o všetkých farebných, ktorí boli utláčaní tou demokratickou krajinou, benchmarkom na dobro, a len Cecil bol protipólom, ktorý stále veril, že spravodlivosť príde i bez násilia a syn, ktorý mu nerozumel mu v tom nepriamo pomáhal. Nerozumeli si a zároveň sa ovplyvňovali. Ten film má všetko. A toho Obamu si na konci mohli odpustiť ;-). "Všetko, čo si, a čo máš, je od komorníka."