Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Clint asi vykřesal z toho matroše maximum, ale ani tak to nestačí na pořádný drama. Mě přišel nejzajímavější závěr vyšetřování události. 3.5

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Tak tohle mě nevzalo, a hlavně mě iritovala příšerná hudba....asi jako kdyby v sci-fi clicku hrál celou dobu Radeckýho marš!

Bitva v Ardenách (1965) odpad!

Miluju válečný filmy, ale tohle je tak špatný že horší už to bejt nemůže. Aneb jak Fonda a Shaw zachránili bitvy, ale nemohli v žádným případě zachránit film. Připomnělo mi to fotky z nějakýho českýho reenactment (kurva to je slovo) bitvy z WWII - jezdil tam nakamuflážovanej trabant s přimontovaným rejčem a krumpáčem na kapotě a hrál německý terénní vozidlo - takže asi tak....

Doznání (1970)

Orwell - 1984 v reálu. Knihu jsem kdysi ještě za komoušů četl v samizdatu, od filmu jsem moc neočekával. Byl jsem překvapen jak to frantíci zmákli. Sice to nemá českej feeling, ale jinak to sedí. Škoda že se Old Joe nedostal už dávno předtím Adolfovi do spárů....věčná škoda!

Bídníci (1958)

Francouzští velcí romanopisci nešetrřili časem a papírem. Proto je obtížné narvat děj jejich epických děl do formátu tak časově limitovaného jako je film. A to je kámen úrazu i u tohoto díla. Ani Gabin s tím nic nenadělá.

Anthropoid (2016)

Tak jsem si nebyl jistej jestli je to parodie nebo atentát na atentát. Aspoň že Reinhard si je docela podobnej. Ale když to člověk bere jako odpočinkový akční drama a ne jako zpracování historickýho materiálu, tak je to koukatelný. A ta šišlavá angločeština taky pobaví.

Opravdová kuráž (2010)

Vynikající, super vtipný remake klasickýho westernu. Smutný je že tenhle skvostnej flick má nižší hodnocení než např. sračkoidní 'The Hateful Eight'.

Pomsta (1990)

Je to limonáda, ale když se to naředí litrem růžovýho Merlota, tak je to koukatelný. A je tam Madeleine!